Skocz do zawartości

2017.06.09-11 - Rzeszów, Rzeszowski Festiwal Piwa


Bogi

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem wczoraj, piszę dziś, to co już napisałem, w pokal się nie bawiłem, bo i tak począwszy od 13:30 aż po 16tą festiwal nadal w proszku. Pokal był za 10zł, więc tanio w stosunku do np. Wrocławia.

Najpierw nie było prądu, potem jak był, to chwilami, czasem też ktoś nie miał podłączonych kranów, komuś zabrakło kasy fiskalnej, food truck'i jeździły w te i wewte i nigdzie de facto nie zagrzały miejsca. Jak już stanęły i jak opuszczałem festiwal, to nadal były zamknięte. Browarów nie ma co winić, ale niektórym jak najbardziej można wystawić czerwoną kartkę.
Ceny, zgodnie z przewidywaniami 8zł za 0,3 i 10zł za 0,5, chyba że jakiś sztos-a tych o dziwo było de facto jeden. Wyższe ceny się zdarzały, ale np. w butelkach można było niektóre z piw lanych kupić te 2 zł taniej czyli nie było jakichś dziwnych przeliczników, ani tym bardziej cen z kosmosu.

Ponieważ byłem sam, więc co się udało, to poniżej, ile w końcu można też piwa wypić, jak mawiał klasyk "nie mam 15 lat" biggrin.gif

Godzina 14:41 nadal brak prądu, 15:10 zaczynamy festiwal

Browanza

1) First Fiddle, American Wheat (double i ze skórką z grejpfruta-skórka poszła na cichą czyli dobrze)
w aromacie rozkrojony świeży grejpfrut, potem chmiele amerykańskie. Ogólnie orzeźwienie. Nuta dolna bardziej chmielowa, odrobina nawet żywicy. W smaku lekko kwaskowate, goryczka zalega. To premiera i piwo ze wszech miar udane
2) Second Fiddle, to same ale z limonką, to piwo było uwarzone jako pierwsze zresztą. Uderzenie limonki, plaża, mojito, palemki, chmielu malutko, w nucie dolnej iglaki. Smak świetny, lekko kwaśny, słodowy i pełny, chmiel nadal lekki.
W obu nie czuć pszenicy, może to i dobrze?
3)White Hat
White IPA cytrynowe, lekkie, nuta dolna z ulotnym chmielem. Bardzo stonowane, potem wychodzi trawa cytrynowa. W smaku głównie ta trawa, goryczki mało.
Jasnym piwem Festiwalu ogłaszam Second Fiddle
Godzina 15:21, praktycznie dwa browary chodzą, reszta ma problem z kranami. Niektóre nawet nie kwapią się wypakować z pudełek co mają i taki niesmak pozostaje, nie jest to frontem do klienta.
15:30 Food truck’i stoją zamknięte, trochę ruchu w rurach. Posiłek w „Murzynku” i 4) Leżajsk pszeniczne za 5zł. W międzyczasie widać co jest na kranach, jeden browar ma BEZALKOHOLOWE
Browar Łańcut
16:13 na spokojnie na stoisko Łańcuta, jest 5) Zawisza Czarny z beczki po JD, z nowości Berliner Weisse i cały zestaw (bez Żytomierza, ma być jutro). Zawisza uderza JD, potem kawa, taka gęsta i nuta drewna. Z czasem migdały, bardzo delikatna wiśnia. Nuta dolna tort szwarcwaldzki. Aromat bez zarzutu. Smak wyraźna beczka, orzechy takie jak w sherry i czekolada. Finisz wytrawny, orzechowy, ale z nutą syropu klonowego. Gazu nie dużo.
Bez dwóch zdań ciemnym piwem Festiwalu zostaje Zawisza Czarny RIS BA.
Dwa znane browary nie poszalały, jeden ma to, co mogę kupić w Leclerc’u i nic poza tym, do tego masę szkła, jakby ludzie nie mieli w czym pić. A drugi poszedł w wity-srity i ajpy-srajpy, dodatkowo w cenach nieadekwatnych, 9zł 0,3 i 12zł 0,5.
6) Piwowarownia, Chmielum Polelum
Cytrusy, mango, papaja, nawet i banan. Nuta dolna głównie Cascade. W smaku ułożone, mało gorzkie, pełne, mocy nie czuć.
Anegdota: na teren Festiwalu, na stoliki Lord Jack’a wchodzi młodzież, każdy dzierży Redds’a (puszka lub flaszka) i jak gdyby nic siadają i konsumują. Wiocha.pl czy znak czasu? Co mnie szczególnie uderzyło, były tam osobniki wyglądające na płeć męską.

Gorzej niż na Beerweek'u, ale poprawnie.

 

Informacje z dziś, było po czasie festiwal znowu z problemami i raczej słaba frekwencja. Na Bulwarach coś jest, więc zajrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.