Skocz do zawartości

Cicha fermentacja


Sabo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, posiadam następujące fermentatory:

-2 x Ferementator 33 L z kranikiem i rurką fermentacyjna

-1 x Fermentator 30 L z kranikiem, ale bez rurki

 

jeśli mam piwo w np. jednym fermentatorze z rurką, i po burzliwej ( np 7 dniach ) jak wygladą przelanie na cichą? dodaję jakiegoś cukru, czy coś? I czy ten fermentator na cichą musi mieć rurke fermentacyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodajesz żadnego cukru na cichej, młode piwo ma się wyklarować i dofermentować spokojnie do końca, chyba nie chcesz mieć drugiej burzliwej. Przelewasz z nad osadu. Ja nie używam rurki, zamykam szczelnie fermentator na cichej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś używałem standardowe fermentatory to zamiast rurki zatykałem tą dziurkę w deklu kawałkiem watki i mocno zamykałem pokrywę.

 

Wg mnie rurki nie są wogóle potrzebne w piwowarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, posiadam następujące fermentatory:

-2 x Ferementator 33 L z kranikiem i rurką fermentacyjna

-1 x Fermentator 30 L z kranikiem, ale bez rurki

 

jeśli mam piwo w np. jednym fermentatorze z rurką, i po burzliwej ( np 7 dniach ) jak wygladą przelanie na cichą? dodaję jakiegoś cukru, czy coś? I czy ten fermentator na cichą musi mieć rurke fermentacyjna?

Tak jak napisali koledzy wcześniej, przelej z nad osadów do drugiego fermentora. Zamknij szczelnie, może być z rurką, wtedy zalej rurkę wodą. Napisz jeszcze jak planujesz dodać surowca do refermentacji. Jeżeli będziesz sypał do butelek, to możesz założyć reduktor osadów i odejdzie ci jedno przelewanie. Oczywiście bez reduktora też da radę, z brewkita dużo syfu nie ma. Jeżeli chciałbyś reduktor osadów oddam darmo, nigdy nie używany. Kontakt na PW

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem ile blg jest w tym brown ale, wychodzi mi że 3,5 blg, a na stacie było 12. Rozumiem ze przelewać na cichą, ale jak? mogę poprostu przechylić wiadro i pomału zlać z nad osadu? Nie posiadam tej rurki do zlewania, co najwyżej mogę do castoramy skoczyć po jakąś zwyczajną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.