Skocz do zawartości

Jaki rdzeń do kolby stożkowej 2000ml ?


eltomek

Rekomendowane odpowiedzi

Zaopatruję się właśnie w kolbę stożkową o poj. 2000ml i chcę dopasować do niej odpowiedni rdzeń (mieszadłem i magnesami na nim zajmę się później).

 

W filmie poniżej Kolega testuje różne wersje i najlepiej sprawdza się u niego rdzeń podłużny 20x6mm oraz 25x6mm, ale gość używa kolby litrowej, w której łatwiej pewnie mniejszym rdzeniem wytworzyć wir.

 

Czy możecie podzielić się informacją jakie macie rdzenie i jak się spisują w kolbach 2-litrowych? Wybieram z oferty http://allegro.pl/listing/user/listing.php?string=mieszade%C5%82ko&us_id=25092329&order=d&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hou-1-3-0511będę wdzięczny za sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się bawiłem tematem to zależność między wielkością kolby, a rdzeniem jest zaniedbywalnie mała. Rdzeń powinien pasować do mieszadła, a dokładniej mieścić się w polu magnetycznym magnesów. Na swoim mieszadle (samoróbka, magnes z dysku twardego) ten sam rdzeń (2,5 cm) kręcił w każdym pojemniku tak samo, a próbowałem jakieś dzbanki, słoiki, szklanki... Jedynie prędkość obrotów trzeba było odpowiednio dostosować do wielkości pojemnika i ilości nalanej cieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego z filmiku nie słuchaj , nie wie o czym mówi . Używam trzy rozmiary , zasada prosta nim większy pojemnik tym większy rdzeń ale .... i mniejsze obroty . Maksymalnie mieszam 3l na raz rdzeń 40mm , w małych pojemnościach do 0,25l stosuje 20mm . Jak ten z filmiku daje maks obroty dla dipola małego i dużego i dziwi się że mu zrywa duzy na tych obrotach ..... . Druga sprawa ze mieszalnik to nie blender , obroty dobieramy optymalne do natleniania a nie robienia koktajli    :) . Wystarczy leki wirek . A porównywać pracę mieszalnika na wodzie nie zbyt sensownie  z racji gęstości cieczy jaką jest brzeczka . 

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czebu dobrze gada polac mu ! Do 2l stosuję 2 cm do 3l 3.5 cm choć równie dobrze działa gdy wrzucę maly rdzeń do dużej kolby albo duży do małej   :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 2L kolby używam 6x35mm... Spokojnie daje radę przy niskich i średnich obrotach mieszadła... jeśli ustawię maksymalne (a nie mam takiej potrzeby, bo za duży wir wtedy się robi) to ma tendencję do zrywania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
21 godzin temu, oxy96 napisał:

Odkopię i podłączę się :)

Ma ktoś sprawdzone rdzenie z aliexpres i podzieli się linkiem?

https://pl.aliexpress.com/item/Magnetic-Stirrer-Stir-Bar-PTFE-Teflon-Coated-wide-range-kit-100-400mm/32810969317.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.69f85c0furMADs ja mam ten C200 , cichutko kręci się w zwykłym słoiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sulko napisał:

Dzięki wielkie. Nie korzystałem wcześniej z Ali i ta wyszukiwarka jeszcze sprawia problemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.