Skocz do zawartości

farfocle w piwie - witbier


Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciu nic nie widzę poza zmętnieniem, ale to w witbierze akurat jest ok. Często jak butelkuję to do ostatnich butelek dostają się nieładne osady, drożdże, jakieś osady na ciepło po gotowaniu. Nie wygląda to apetycznie, ale nie wpływa jakoś znacząco na smak, no i zazwyczaj to tylko kilka butelek. Jak piwo jest dobre w smaku i zapachu i wiesz, że do końca go przefermentowałeś(ewentualne granaty) to niczym się nie przejmuj.

 

Jedna APA wyszła mi totalnie mętna, już dwa miesiące od zabutelkowanie i nic a nic się nie klaruje. Akurat w tym stylu pożądana jest klarowność, ale jakoś specjalnie się tym nie przejmuję. Piwo wyszło świetnie, a samo zmętnienie jak mniemam od drożdży nadaje mu gładkości, pełności. W słabszych piwach, które mogłyby być wodniste jest to cecha na plus. Jedyne co mnie martwi to, to, że nie wiem jak udało mi się takie ładne zmętnienie uzyskać(równomierne, bez żadnych śmieci zawieszonych w piwie) bo chętnie bym to powtórzył w innych piwach. W zasypie jest sporo pszenicy(ok 1/3) i nie dawałem mchu irlandzkiego do gotowania, bo akurat mi się skończył. Może to jest tego przyczyną. Fermentowane na US-05. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w piwie miałem takie farfocle tylko dużo dużo więcej :D - drożdże sflokulowały w ten sposób a że piwerko było mocno gazowane to jeśli się szybko po otwarciu klarownego nie przelało do szkła drozdze podrywały sie z dna i pojawiał sie bardzo efektowny gusching ( na takich drobinach osadzały sie bombelki i robiła się reakcja łańcuchowa). Dodam że te drożdżaki w smaku nie były dobre.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.