Skocz do zawartości

Próba jodowa. Prawidłowo?


n3uro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam na koncie tylko 4 Warki z zacieraniem. Proszę powiedzcie mi czy tak wygląda całkowicie zatarty słód ?

Delikatnie zmienia barwę na bokach płynu Lugola, a po zamieszaniu delikatnie zabarwia się jakby na trochę zielonkawo. Nie do końca ująłem to na 2 zdjęciu.

post-18375-0-23938500-1496828479_thumb.jpg

post-18375-0-06539700-1496828546_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tych zdjęciach nie widzę skrobi. Czyli zatarte prawidłowo :).

Jak masz problemy z rozpoznaniem, to weź sobie rozrób wodę z mąką/mąką ziemniaczaną i wtedy dodaj jodyny do takiego roztworu, albo na początku zacierania zrób próbę jodową dla porównania. Skrobia koloruje się na fioletowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tych zdjęciach nie widzę skrobi. Czyli zatarte prawidłowo :).

Jak masz problemy z rozpoznaniem, to weź sobie rozrób wodę z mąką/mąką ziemniaczaną i wtedy dodaj jodyny do takiego roztworu, albo na początku zacierania zrób próbę jodową dla porównania. Skrobia koloruje się na fioletowo.

Albo wręcz na czarno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat...skoro wiesz co to próba jodowa to powinienes wiedziec jak ona wygląda i jaki jest wynik didatni i ujemny w internetach jest tego mnóstwo...zacznij żyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat...skoro wiesz co to próba jodowa to powinienes wiedziec jak ona wygląda i jaki jest wynik didatni i ujemny w internetach jest tego mnóstwo...zacznij żyć!

Żyje i wiem na czym ona polega. Wiem jak wygląda próba na początku zacierania i jaki ma kolor. Rzecz w tym że no po 30 minutach wygląda prawie tak samo jak to na zdjeciach, nie robi się czarna czy fliotowa lecz delikatnie zmienia kolor. A jeżeli nie odpowiada Ci postawione przez moją osobę pytanie to po prostu na nie nie odpowiadaj a nie szukaj poklasku. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam. I udanych piwek. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.