Skocz do zawartości

30.05.2010 Pokaz warzenia Nakło nad Notecią


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

Spieszę donieść, że wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż na drugiej edycji Jarmarku św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią przeprowadzę pokaz warzenia.

30.05.2010, Rynek w Nakle

 

Póki co wśród mych współpracowników wygrywa koncepcja portera bałtyckiego, ale chyba zrobię piwo najprostsze, pełne. 100% pilzneńskiego, zacierane w 72 stopniach.

 

Na więcej szczegółów proszę cierpliwie czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak zapowiadałem.

 

30 maja 2010 r.

 

Nakło nad Notecią, Rynek

 

Jarmark św. Wawrzyńca.

 

Warzenie postaram się rozpocząć o 9.30 (tylko co uwarzyć...)

 

Oprócz warzenia parę innych atrakcji, nieco szczegółów na stronie http://www.muzeum.naklo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

Warzenie postaram się rozpocząć o 9.30 (tylko co uwarzyć...)

"Wspólnie uwarzymy Piwo Jarmarczne w stylu tradycyjnego, wielkopolskiego piwa grodziskiego."

Grodzisza oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę tam :beer: Ale zapowiadają również, iż "Będzie też można posmakować tradycyjnego, wielkopolskiego piwa grodziskiego, warzonego na miejscu." Szybki proces dojrzewania?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę tam :) Ale zapowiadają również, iż "Będzie też można posmakować tradycyjnego, wielkopolskiego piwa grodziskiego, warzonego na miejscu." Szybki proces dojrzewania?? :)

No też to wyczytałem, ale nie chce mi się interweniować :beer:

Pszeniczne będzie (chyba, bo gadzina nie ma gazu, więc wezmę inne - tygodniowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie w takim razie dostarczyć Ci mojego nowego stouta - ma jeszcze trochę dojrzewania przed sobą, ale ciekawym opinii :beer: Do zobaczenia - w końcu będzie okazja się poznać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie w takim razie dostarczyć Ci mojego nowego stouta - ma jeszcze trochę dojrzewania przed sobą, ale ciekawym opinii :) Do zobaczenia - w końcu będzie okazja się poznać :beer:

Zrewanżuję się pszenicznym.

Oby tylko nie lało z nieba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co z tą degustacją warzonego na miejscu Grodzisza? Dało się wypić?

Dałem jednemu gościowi tuż po przełomie. Skrzywił się, stwierdził, że gorzkie, ale czuć piwem :D

Nic. Chmielenie dokończę w domu, schłodzę i dam drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co z tą degustacją warzonego na miejscu Grodzisza? Dało się wypić?

Dałem jednemu gościowi tuż po przełomie. Skrzywił się' date=' stwierdził, że gorzkie, ale czuć piwem :)

Nic. Chmielenie dokończę w domu, schłodzę i dam drożdże.[/quote']

Gorzkie? Przed chmieleniem? Ale najważniejsze, że czuć piwem :)

A logistycznie to pewnie spory problem. Myślę o przewiezieniu gorącej brzeczki. Koledze wylało się 30 l wody w kufrze i było wesoło. Pływały przednie siedzenia. Jeśli to byłaby brzeczka, to nie poradzisz, masz w aucie spontaniczną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Brzeczka się chłodzi, więc trochę napiszę.

Do smakowania szło w końcówce chmielenia. W ogóle chmielenie skróciłem o 10 minut, całość przelałem do fermentora i chłodziłem w... fontannie na rynku (zdjęcia później).

 

Warzenie to mój debiut z użyciem taboretu. Rany jakie to cudo!!!! W trakcie chcmielenia odparowało mi dobre 5-8 litrów, więc do domu wiozłem 10 l. Fermentor zamknięty, obstawiony butlą z gazem i skrzynkami, więc nic się nie wylało.

Logistycznie poszło. Da się przemieścić bez większych problemów.

 

Jest jeszcze jeden dobry aspekt pokazu. Mam zaproszenie na warzenie w skansenie, do tego pojawia się opcja robienia podpiwków, kwasów chlebowych i (teraz ciekawostka) napoju wyskokowego na bazie soku z brzozy.

 

No. Idę zobaczyć jak się chłodzi i będę szykował drożdże.

 

Dzięki Marcinie za pomoc i miłe spotkanie. Plus dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna, przez sesję na UKW ostatnio tak rzadko używałem komputera że kompletnie to przegapiłem, inaczej wsiadłbym w auto i pomógłbym ci trzymać ten fermentor w fontannie ;) . Planujesz jeszcze gdzieś zorganizować podobną atrakcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz jeszcze gdzieś zorganizować podobną atrakcję?

We wrześniu w Osieku nad Notecią.

Może w lipcu na targach rolnych w Minikowie (tu zależy czy będę miał piwo do degustacji, bo póki co kiepsko to widzę).

Zastanawiam się czy nie uwarzyć 16 czerwca w Nakle na Powiatowym Konkursie "Smaki Krajny i Pałuk"

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.