Skocz do zawartości

Nieszczelny fermentor - jak określić koniec burzliwej?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Nastawiłem piwo i okazało się że gdzieś musi być nieszczelność, bo piana obfita, a rura nie bulka.

Piwo mam dochmielić podczas cichej fermentacji.

I tu mam problem,bo nie wiem jak określić kiedy burzliwa się kończy. Może kotś z was ma jakiś pomysł?

 

Od razu mówię że na cichą nie przelewam, a zostawiam w tym samym fermentorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdolność wróżenia nie jest moją mocną stroną, więc nie odpowiem na tak postawione pytanie. 

 

Natomiast chodzi przede wszystkim o moment, kiedy blg przestanie spadać. Jeśli przez 3 dni nie będziesz obserwował spadków, to można przyjąć, ze brzeczka przefermentowała. 

Edytowane przez Wania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To wiem, ale wtedy jest już czas na przelewanie do butelek, a mi chodzi o moment miedzy burzliwa a cicha fermentacją

1. do czego Ci ta wiedza?

2. podział na fermentację burzliwą i cichą jest raczej sztucznym tworem :(

3. http://www.wiki.piwo.org/Fermentacja_brzeczki#Przebieg_fermentacji

4. raczej chmiel na zimno (po zakończeniu całej fermentacji) niż w trakcie fermentacji cichej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To wiem, ale wtedy jest już czas na przelewanie do butelek, a mi chodzi o moment miedzy burzliwa a cicha fermentacją

 

Nie do końca to jest prawdą. Żarcie cukrów to nie jedyna praca jaką wykonują drożdże ;)

Musisz dać im dodatkowy czas na usunięcie niekorzystnych związków po fermentacji - drożdże wtedy po sobie "sprzątają". Wtedy wydziela się mniej dwutlenku węgla, blg spada bardzo nieznacznie, albo w ogóle już nie spada. Dużo osób robi wtedy błąd butelkując już piwo, bo myślą, że fermentacja się zakończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Dr2. Nie ma takiego czegos w piwowarstwie jak fermentacja burzliwa i cicha. Jest po prostu fermentacja. Termin "cicha" został zaczerpnięty z winiarstwa. W pieowarstwie obserwujemy jedynie poziom cukrów...nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Dr2. Nie ma takiego czegos w piwowarstwie jak fermentacja burzliwa i cicha. Jest po prostu fermentacja. Termin "cicha" został zaczerpnięty z winiarstwa. W pieowarstwie obserwujemy jedynie poziom cukrów...nic więcej.

A ja sądzę że Dr dla zasady bije pianę o nazewnictwo zamiast przejść do meritum i wytłumaczyć łopatologicznie chlopakowi co ma zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że przeczytałeś 2 pierwsze punkty wypowiedzi Dr.

Wiedza o końcu burzliwej i początku cichej nic piwowarowi nie daje, a chmielenie na zimno powinno być po fermentacji.

Powielanie na forum wpisu z wiki mija się z celem, więc wszystko się zgadza ;)

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.