Jump to content
andy196824

Piwniczka na wino

Recommended Posts

temperaturę mam nadzieję że będę miał niską. co do słupów to może by się obyło ,ale chciałem mieć pewność że jak będę kosił trawę i wjadę traktorkiem to nie zaparkuję dwa metry niżej 😉. Izolacja na stropie to : 2 razy dysperbit , 2 razy papa ,pianka do ocieplania rur w rolce ,2 razy folia budowlana i jeden raz folia kubełkowa mostowa.

Coś pięknego, ja za 2-3 lata zaczynam budowę domu i robię od razu z piwnica pod powierzchnią całego domu, cześć będzie właśnie jako piwnica na przetwory, piwa, wina a 2ga połowa jako miejsce relaksacyjne ze stołem do bilarda i stołem do tenisa stołowego itp.

Andy, jaka tam panowała temperatura w Lipcu/Sierpniu ? I jaka obecnie ?

Pozdrawiam,

Edited by Rafał z Łodzi

Rafal, ja to wpiwnicy tego wszystkiego chyba nie pomieszcze, ale w garazu i piwnicy to juz tak, odpowiedni wystruj, i mozna siedziec nie wychodzic, a do tego dojda jeszcze wina, i beczki debowe :D39f16eeff2eb39598fff8002c82fff0f.jpgf89c2dc8a4a9b936afc48936a1458a21.jpgDSC_0257.jpg

Wysłane z mojego H9436 przy użyciu Tapatalka

Marcheli, nie wiem ile masz m2 ale stoły do tenisa ziemnego są składane :)

A swoją drogą bardzo bardzo ładne uchwyty do nalewania.

Mi się podobają takie długie angielskie gdzie pociągasz nimi 2 razy i masz pełny kufel ale nie mogę nigdzie takiego znaleźć :/

Gdy mieszkałem w Anglii to się w tego typu nalewakach zakochałem, wyglądają pięknie

W lipcu temperaturę miałem 12 stopni, teraz mam 11 stopni i wilgotność 73%.

Jak bym drugi raz budował to było by kilka zmian.

Ściany by poszły lane z betonu ,a nie z bloczka fundamentowego.

Duży koszt uszczelniania i dużo pracy, ale teraz jest ok. mam sucho bez plam i wykwitów.

Wielkości bym nie zmieniał jest idealna .