Skocz do zawartości

Piwniczka na wino


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nareszcie przyszedł czas aby zrealizować swoje marzenia, będę budował piwniczkę :) .Projekt jest taki: 4x6x2,5m. Teren został wyznaczony,więc teraz sprawy papierkowe ,czyli zgłoczenie w gminie,a tam  szok :wallbash: odsyłano mnie od pokoju do pokoju i nikt nie potrafił mi powiedzieć co z tym zrobić ,aż w końcu  sam dyrektor podioł decyzję : PIWNICZKA NIE MA STATUSU POMIESZCZENIA GOSPODARCZEGO WIĘC NIE TRZEBA ROBIĆ ZGŁOSZENIA: podziękowałem i wyszedłem , i to by było na tyle spraw papierkowych.co do budowy to mój plan jest taki: płyta podłogowa będzie wylana na głębokości od2,5 do 3m to będzie zależało od wód gruntowych, płyta grubości 20cm lana z gruchy beton mocny wodoszczelny, oczywiście wylany na folii budowlanej,będzie zazbrojony prętem 12mm w podwójnej siatce i oczku 20x20cm, brzegi oraz miejsca pod ścianą zostaną wzmocnione dodatkowymi drytami a strzemionach.

Ściany z bloczka fundamentowego 38x24x12 cm ,co drugą warstwę będę kładł 2 pręty 6mm aby je wzmocnić.Co do reszty budowy to jeszcze plany mogą ulec zmianie. Jak tylko zacznę kopać to dorzucę fotki.

ps: jeśli ktoś z szanownych kolegów miałby wiedzę co do budowy to proszę o poprawę tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lał ławę i chyba dobrze zrobił. W rozmowach z nim, wspominał, że po wylaniu posadzki w jednym z pomieszczeń nie chciało schnąć.. Tam gdzie dał cegłę nie było tego problemu. I jeszcze raz zastanowiłby się nad pełną wylewką.

Też wylewałem ławę i mam na dniach układać podłogę z cegły i płyt chodnikowych - zobaczymy jaki będzie efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też miałem lać ławe i wykładać podłogę cegłą , ale podłoga będzie na głębokości od 2,5 do3m ,a jak przyjdzie woda gruntowa to będę miał basen a nie piwniczkę :) , a sama izolacja nie wytrzyma parcia wody,więc jestem skazany na płytę fundamentową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja również myślę o piwniczce do leżakowania piwa. Pomysł mój jest taki:

http://szambabet.pl/piwnice-ogrodowe/

Akurat ten producent jest ok. 50 km. od mojego domu. Koszt takiego gotowca to od 2,5 tyś.zł. w zależności od wielości. Działkę mam suchą i z fajnym wzniesieniem w który mógłbym się wkopać ok. 1-1,2 m w głąb ziemi. Całość powinna być obsypana warstwą min. 1m. ziemi, wejście od północy. Z tego co wiem od starszych ludzi do takiej piwnicy warto włożyć ze dwa głazy z czerwonego piaskowca, który wyrównuje mikroklimat (wilgotność). Temperatura powinna być w miarę stała przez cały rok od ok. 6 do 10 st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niestety idzie bardzo wolno:(. ciągle pada , jak przyjadę z pracy o 16 to do wieczora mam mało czsu, i jeszcze muszę zaznaczyć że wszystko robię sam ,czyli muszę wymieszać beton w betoniarce potem przetransportować go na dół , bloczki też same nie wskoczą do dołu ,a potem zostaje jeszcze wymurowanie tego wszystkiego. Ale jak już skończę piwniczkę to nie wyjdę z niej przez tydzień :polew:

20170910_123006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zazdroszczę. Ja nie mam takiej możliwości. :( Mam/miałem piwnicę, ale zostałem jej pozbawiony, bo dom w którym była należał do mojej babci, a ta, niestety, zmarła w tym roku i budynek przeszedł w ręce cioci ... Ponieważ chce dom wyremontować, praktycznie go wybebeszyła i nie ma planów na piwnicę.

Z resztą, jak bym mógł do niej wpadać do piwnicy, skoro nie była by już moja? ;) ;p

Jedyne co mi pozostało, do mniejsza piwniczka, w tzw., letniej kuchni, ale musiałem ją ocieplić w te lato ... Zobaczymy w pierwsze mrozy/przymrozki co dało przyklejenie styropianu, użycie chemii oraz ocieplenie klapy ...

Jaki koszt przewidujesz? I czy można się podłączyć z własnym piwem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo. Zapowiada sie pięknie. Wynajmij koledze z góry kawałek, to inwestycja będzie się zwracać ;-) 

Ja zrobiłem swoją za ok 600 zł :-) 

https://www.piwo.org/forums/topic/21319-browar-szyszyna/?do=findComment&comment=446925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze udało mi się wylać strop nad schodami , ale to już wszystko na ten rok. Niestety mam inny problem a mianowicie woda gruntowa spowodowała że do piwniczki napompowało mi 10 cm wody . Woda weszła między posadzką a ścianą, tam gdzie jest izolacja pozioma . Ścian jeszcze nie tynkowałem więc na wiosnę będę musiał pomyśleć o izolacji wewnątrz piwniczki.

20171107_154447.jpg

20171107_154506.jpg

20171107_154540.jpg

20171107_154611.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.