Skocz do zawartości

Gar emaliowany


Młody

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka ;)

Czy ktoś mógł by mi podpowiedzieć gdzie w Warszawie mogę znaleźć garnek emaliowany o pojemności 30-40l.

Żeby nie było tak łatwo, bylem już w kilku sklepach z agd i takich pokroju tesco no i niestety nie posiadają takich pojemności. Również makro odpada bo nie posiadam działalności gospodarczej.

 

Wielkie dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jak chcesz odwiedzić makro to mogę Ci pomóc (18 i 19 marca jestem w warszawie i mam kartę) , aczkolwiek nie jestem pewien czy coś będzie.

 

A tu masz linka do podobno najtańszego (nowego) gara w necie http://www.sklep.eskot.pl/Garnki-emaliowane/cid,6235,index.html .

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że można spróbować na lokalnym bazarku, na Pradze na placu Szembeka albo w hali Mirowskiej, ale pewności nie mam. W Nadarzynie widziałem takie duże garnki ale z kwasówki a i ceny były dość odstraszające. Mi się udało kupić na allegro 29 litrowy garnek severina za 80 złotych. Co prawda z połamaną pokrywką i trochę pobijany ale w końcu to była 1/4 normalnej ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wątek już dzisiaj był.

Przepraszam za off, ale może by gdzieś umieścić "całą" wiedzę o zakupach garów, coby była widoczna dla początkujących, bo ja sam tworzyłem taki wątek w innym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :D

Czy ktoś mógł by mi podpowiedzieć gdzie w Warszawie mogę znaleźć garnek emaliowany o pojemności 30-40l.

Żeby nie było tak łatwo, bylem już w kilku sklepach z agd i takich pokroju tesco no i niestety nie posiadają takich pojemności. Również makro odpada bo nie posiadam działalności gospodarczej.

 

Wielkie dzięki za pomoc ;)

A nie myślałeś o zrobieniu gara z kega 50l? Koszt podobny, a za to naczynie trwałe i daje możliwość rozwoju browaru (wspawanie kranu itp... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy doliczyć profesjonalny zawór z KO około 30zł. , mufę 4zł, filtrator z np. rurki CU ok.10zł. i koszt wspawania 5zł. W cenie ok. 150zł masz niezniszczalny gar. Odkręcenie kranu bez przelewania zacieru bezcenne. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy doliczyć profesjonalny zawór z KO około 30zł. , mufę 4zł, filtrator z np. rurki CU ok.10zł. i koszt wspawania 5zł. W cenie ok. 150zł masz niezniszczalny gar. Odkręcenie kranu bez przelewania zacieru bezcenne. :lol:

Wystarczy zwykły zawór do wody za 12zł, mufa akurat kosztowała mnie 7zł, filtrator może być z oplotu 10zł, no i wspawanie mufy... u mnie było to 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podlacze sie do tematu. Udalo mi sie zdobyc za przyslowiowe 2 piwa gar o pojemnosci na oko 12-15L. Do gotowania zacieru to troche malo na pewno, ale mozna juz spokojnie chmielic ekstrakty. W kazdym razie gar jest emaliowany i na dnie oraz na bokach ma kilka odpryskow. Dokladnie jeden o srednicy okolo 3 cm na dnie i ze dwa, trzy mniejsze na bokach. Czy takie odpryski sa w jakis sposob "grozne" dla celow piwowarskich, czy nie ma to znaczenia dla naszej dzialalnosci i moge spokojnie z tego gara kozystac?

Edytowane przez ultima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu. Udalo mi sie zdobyc za przyslowiowe 2 piwa gar o pojemnosci na oko 12-15L. Do gotowania zacieru to troche malo na pewno, ale mozna juz spokojnie chmielic ekstrakty. W kazdym razie gar jest emaliowany i na dnie oraz na bokach ma kilka odpryskow. Dokladnie jeden o srednicy okolo 3 cm na dnie i ze dwa, trzy mniejsze na bokach. Czy takie odpryski sa w jakis sposob "grozne" dla celow piwowarskich, czy nie ma to znaczenia dla naszej dzialalnosci i moge spokojnie z tego gara kozystac?

Spokojnie używaj, nic nie będzie się działo. Kilkanaście hl zrobiłem w takim garze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.