Skocz do zawartości

Drożdze Mangrove Jack's US West Coast M44


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, na początek chcę się przywitać i zaznaczyć, że czytałem już na forum o tych drożdżach, ale mam dodatkowe pytanie.

 

W środę 23.05.17 warzyłem swoją pierwszą warkę w życiu, było to west coast IPA z twojbrowar.pl.

Zacieranie, gotowanie, chłodzenie poszło raczej sprawnie(jak na pierwszą warkę w życiu). Ale, jak rehydratyzowałem drożdze to nawet po 1h, nie było prawie żadnej reakcji. Nie utworzyła się żadna warstwa na tafli wody. Jak dodawałem drożdze woda miała ok. 28 C.

 

Czy można dodać inny szczep drożdży jeśli te nie ruszą w ciągu 48h, czy lepiej czekać trochę dłużej?

Edytowane przez SirManiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drożdże bardzo długo startują. Już tak mają. Na pewno nie jest to dobre dla brzeczki. U mnie ostatnio wystartowały po 4 dniach. Niestety dzikie drożdże przejęły już środowisko i skończyło się chlorofenolem i wylaniem wszystkiego w kanał.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytales cos o tych drozdzach wczesniej? Ja w wiekszosci przypadkach spotykam sie z negatywnymi opiniami o nich. Glownie chodzi o dlugi start i dluga prace. Sa sprawdzone US-05, po co kombinowac z innymi?

 

Amiga 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poczekam jeszcze zobaczymy co się będzie działo.

No i chciałbym uzyskać odpowiedź na pytanie, co się stanie jeśli wymieszam ze sobą dwa szczepy drożdży?

W moim przypadku na tą chwilę mam mauribrew ale 514

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kangury zdominuja srodowisko i pociagna temat. Juz i tak gorzej nie bedzie wiec daj te kangury i nie zawracaj sobie glowy

 

Amiga 600

Edytowane przez crusher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pójściem spać owinalem fermentor kocem bo temperatura schodziła poniżej 18 stopni. Jak się obudziłem to w rurce fermentacyjnej zaczęło bulgac. Raczej nie miało to wielkiego wpływu na drożdże, ale mogę być już na serio spokojny. Teraz tylko czekać na wynik końcowy i modlić się czy żeby nie wydało się zakażenie. mam nadzieję że drożdże z gestwy będą zwawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pierwsza fermentacja na US - 05 ruszała też coś około dwóch dob, nie powiem srltresik był ale wszystko wyszło dobrze. W sensie jak na moje umiejętności piwko wyszło zacne ;-) natomiast kolejne dwie warki z tej gęstwy ruszyły po około 6 może 8 godzinach . Także jak już wszyscy inni pisali śpij spokojnie ;-) a co do rurki nie sądziłem że tak szybko z niej zrezygnuje. Trzecia warka i lekko uchylone wieko, nie słuchasz czy bluka czy nie a co się ma dziać to i tak się dzieje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nasunelo mi się kolejne pytanie, czy podczas fermentacji wraz z co2 może wydzielac się zapach chmielu, czyli cytrusy itd.? Czy to normalne? Czy raczej to efekt placebo i autosugestia?

Edytowane przez SirManiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.