Skocz do zawartości

Jaki silnik do automatycznego mieszadła?


Ferrugius

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Przejrzałem już trochę wątków na temat budowy automatycznego mieszadła do zacieru i wiem już, że najlepiej wykorzystać do tego celu silnik od wycieraczek. Moje pytanie brzmi - jaki silnik? Słyszałem o wykorzystaniu silników z wielu różnych samochodów, w niektórych przypadkach słyszałem, że silnikom zdarzało się mocno grzać. Macie jakiś sprawdzony model który możecie polecić? Albo może wiecie jaki moment obrotowy jest potrzebny by kręcić 30 litrami zacieru?

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat, Volkswagen, BMW i pewnie 90% wszystkich marek. Każdy będzie się grzał. Jeden mocniej, inny mniej. Ważniejsze jest dobre podłączenie.

A co do momentu, to zależy od bardzo wielu czynników, m.in. gęstości zacieru, wielkości łopat, ilości łopat, kąta nachylenia, itd.

Nie wiem do czego taka wiedza jest Ci potrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od BMW, najtańszy z ładnych jakie miałem do wyboru. Mam podłączony do zasilacza z transformatora toroidalnego tylko z mostkiem prostowniczym i regulatorem obrotów. Nie grzeje się raczej albo nie zauważyłem żeby było niepokojąco gorąco. Mieszadłem ze zdjęcia śr. ok 42cm, mieszałem jak narazie największy zasyp 12,5kg. Idzie gładko :)

post-17545-0-78259800-1495719213_thumb.jpg

Edytowane przez paajonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam silnika od wycieraczek jakiegoś samochodu ze złomowiska - byle się łatwo wymontował. Mieszam zacier na 20-25L gęstość 3-3.5 l/kg ledwo się grzeje. Mieszadło 2 x po dwie łopaty pod kątem 45st + rejestrator temperatury ze wskaźnikiem przyrostu temperatury 

https://www.youtube.com/watch?v=wYG7pdDtdgM&feature=youtu.be

Edytowane przez Slawmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film niedostępny :/

 

ja używam silnika od wycieraczek jakiegoś samochodu ze złomowiska - byle się łatwo wymontował. Mieszam zacier na 20-25L gęstość 3-3.5 l/kg ledwo się grzeje. Mieszadło 2 x po dwie łopaty pod kątem 45st + rejestrator temperatury ze wskaźnikiem przyrostu temperatury 

https://youtu.be/wYG7pdDtdgM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moje pytanie brzmi - jaki silnik?
 

 

 

 

Macie jakiś sprawdzony model który możecie polecić?

 

Kiedyś na forum zadałem dokładnie to samo pytanie :D

Odpowiedź jaką otrzymałem to: Fiat Palio :)

 

Tutaj więcej detali na ten temat:

http://www.piwo.org/topic/14358-silnik-od-wycieraczek-do-mieszadla/page-8?hl=%20silnik%20%20od%20%20wycieraczek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każdy się nada, chociaż niektóre mają gwint 6mm inne 8mm. Przy 8mm można pokusić się o zrobienie mieszadła na pręcie gwintowanym o tej samej średnicy mocowanym bezpośrednio do silnika długa nakrętką. Przy gwincie 6mm trzeba raczej kombinować z przejściówkami lub innym mocowaniem. Na pewno silniki od VW i Audi mają gwint 8mm, inne nie wiem. Swój od Audi 100 kupiłem za 10zł :).

 

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy 8mm można pokusić się o zrobienie mieszadła na pręcie gwintowanym o tej samej średnicy mocowanym bezpośrednio do silnika długa nakrętką.

Wg mnie to dobre rozwiązanie :) Mam, używam i jestem zadowolony.

Co do silnika nadal uważam, że z Palio jest bardzo dobrym choćby dlatego, że nie ma połączonej żadnej szczotki do obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie szczotki od obudowy to 15 minut roboty jak się to robi pierwszy raz. Jak trafi się silnik od Palio którego nie trzeba przerabiać to super. Ale raczej sugeruje wybrać to co jest dostępne na najbliższym autozłomie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.