Skocz do zawartości

HERMS kilka pytan


Pi0tR

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za zdjęcia. Trochę prowizorka, ale i tak powinno działać. Cały czas nie rozumiem, jak może się podnosić młóto w czasie recyrkulacji? Przeważnie jest odwrotny problem, że młóto się zbija i dociska do fałszywego dna i ustaje cyrkulacja. Jeżeli od początku zacierania do końca wysładzania pompa zasysa brzeczkę spod FD to ułożone młóto nie powinno się podnosić?! Chyba, że coś robisz inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowizorka ale się modyfikuje. Ostatnio zmieniałem MLT i dołożyłem automatyczny dozownik chmielu(prowizorka, ale działa) i teraz pracuje nad HLT i nowym regałem. Ale jak wiemy dobre elementy kosztują, a pić się chce, więc są i prowizorki. 

 

Czytałem właśnie o problemach z cyrkulacją i zalewaniem (zapowietrzaniem) pompy, ale tu inny efekt. U mnie pompa cyrkuluje od początku zacierania do 78st. Potem zlewa się grawitacyjnie,  a pompa tłoczy wodę do wysładzania. Temperatur, czasów,  poziomów, pompy i zaworów pilnuje sterownik.  Ale jak pisałem efekt występuje podczas zacierania, a później nie mogę zakryci młóta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas zacierania nie może ten efekt wystąpić, jeżeli pompa ciągle jest na ssaniu. Może wystąpić jeżeli przestaniesz zasysać, a zaczniesz podawać na wierzch wodę. W hermsie podczas wysładzania równocześnie odbiera się brzeczkę do kotła warzelnego. Jeżeli masz tylko jedną pompę to zrób inaczej. Odbieraj brzeczkę pompą (czyli dalej na ssaniu), a wysładzaj grawitacyjnie. Jeżeli robisz odwrotnie to może być przyczyną podnoszenia się młóta. Najlepiej aby kontrolować zacieranie i wysładzanie zaopatrz się w dwie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.