Skocz do zawartości

Korekta ph kwasem mlekowym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zrobić korektę ph zacieru kwasem mlekowym. Rozumiem, że kwas mlekowy spożywczy 80% (można taki dostać na popularnym serwisie aukcyjnym) się do tego celu jak najbardziej nada? Niestety nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi ile kwasu dodać. Czy jest jakiś uproszczony wzór, ewentualnie kalkulator którym możemy policzyć ile kwasu mlekowego dodać, żeby np. uzyskać zmianę ph w 20l zacieru z 6 na 5,4? Wiem, że już kilka wątków o tym było a nigdzie nie jest napisane ile konkretnie dodać. Wydaje mi się że ph zależy od tego jaką mam wodę i jaki jest zasyp dlatego proszę jakieś wskazówki, czym się kierujecie i na jakiej podstawie szacujecie ilość kwasu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piwowarstwa dokładność wystarczająca. 

 

Dzięki, już zabieram się do lektury :) krzysiek9999 - ph metr już doszedł, po prostu chciałem wiedzieć w jakich ilościach dodawać kwas :)

U mnie wychodzi jakieś 1,5 łyżeczki na 16 litrów wody do wysładzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są opinie piwowarów z forum że nie ma sensu dodawanie kwasu na etapie zacierania ale dopiero na etapie wysładzania. Ja używam pH meter made in china i obniżam pH wody do wysładzania do ok 5,4

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak, czasami są zestawy buforem czy wzorcem do kalibracji http://allegro.pl/bufor-bufory-do-kalibracji-ph-metru-ph-4-i-6-86-i6755897289.html

 

ale gdzieś,kiedyś,ktoś mi mówił że słyszał od wujka kolegi któremu powiedział szwagier znajomego z syna pracy że przez to że brzeczka jest dość gęsta może przekłamywać wynik taki elektroniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak, czasami są zestawy buforem czy wzorcem do kalibracji http://allegro.pl/bufor-bufory-do-kalibracji-ph-metru-ph-4-i-6-86-i6755897289.html

 

ale gdzieś,kiedyś,ktoś mi mówił że słyszał od wujka kolegi któremu powiedział szwagier znajomego z syna pracy że przez to że brzeczka jest dość gęsta może przekłamywać wynik taki elektroniczny

Też gdzieś tam kiedyś na jakimś grillu ktoś coś opowiadał, że tak może być. Kurcze ale paski są w większości 3.8 do 5.4 i od 5.4 do 7. Czy kupno obydwu załatwia sprawę? A jakich Ty używasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.