Skocz do zawartości

Siatka na hopstopa - zrób to sam


mike83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do osób które są w temacie już dobrze obeznane. Mianowicie co sądzicię o samodzielnym wykonaniu hopstopa z siatki nierdzewnej. W internecie znalazłem siatkę o oczkach 0,026mm czyli 26 mikronów. Siatka jest 10 razy drobniejsza od tej w komercyjnych hopstopach  Ma to sens czy jest za drobna? 1000x500 mm kosztuje 108 zł. Jakby dobrze dociął zrobiłby może i 2 sztuki z niej. grubsza siatka tzn z większymi oczkami kosztuje już mniej. taka 250 mikronów jest po 70 zł. Dodać do tego kilka innych elementów potrzebnych do wykonania filtra i mnyslę ze w 200 zł się by zmieścił. co na dwie osoby daje po 100 zł kosztów. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do osób które są w temacie już dobrze obeznane. Mianowicie co sądzicię o samodzielnym wykonaniu hopstopa z siatki nierdzewnej. W internecie znalazłem siatkę o oczkach 0,026mm czyli 26 mikronów. Siatka jest 10 razy drobniejsza od tej w komercyjnych hopstopach Ma to sens czy jest za drobna? 1000x500 mm kosztuje 108 zł. Jakby dobrze dociął zrobiłby może i 2 sztuki z niej. grubsza siatka tzn z większymi oczkami kosztuje już mniej. taka 250 mikronów jest po 70 zł. Dodać do tego kilka innych elementów potrzebnych do wykonania filtra i mnyslę ze w 200 zł się by zmieścił. co na dwie osoby daje po 100 zł kosztów. Co Wy na to?

26 micro jest dużo za drobna

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 mikronów nie zda egzaminu, za małe otwory, hopstopper zapcha się od osadów białkowych. Posiadam hopstopper o oczkach 200 mikronów i nie raz miałem problem z filtracją jeśli miałem bardzo duży przełom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile mesh powinna mieć dobra siatka na hopstopper?

 

Edit:

 Ok już widzę, na forum sprzedawana jest taka o wielkości 60mesh.

Czy dobra będzie 50mesh żeby nie było ryzyka zapychania, czy za duże oczka i lepiej wybrać 60mesh?

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.