Skocz do zawartości

New England IPA - szare zmętnienie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jakiś czas temu warzyłem modny ostatnio styl New England IPA, zgodnie z założeniami piwo wyszło mętne niestety kolor jest bardziej żółto szary niż ładnie żółty jak to komercyjne przykłady.
Wodę modyfikowałem chlorkiem wapnia, kwasem fosforowym obniżyłem pH.
W składzie było 42.1% słodu pilzneńskiego, 28.1% Mariss Otter Pale , 11.2% błyskawiczne płatki owsiane, 5.6%  płatki pszenne błyskawiczne, 7% Carapils i 5,9% Diastatycznego
Ekstrakt wyszedł mi 17% ale już nie chciałem bardziej rozcieńczać, po prostu modyfikacja wody poprawiła mi wydajność.
Drożdże S-04 
Chmielone także podczas burzliwej zgodnie z zaleceniami, no i oczywiście na cichą.


Zastanawiam się dlaczego to zmętnienie jest takie żółto szare (trochę jak kolor drożdży)
Czy możliwe, że jest to kwestia płatków owsianych , jeśli tak to jakie płatki owsiane polecacie, skąd zamawiacie? może kupujecie w markecie?
a może lepiej zamiast płatków owsianych zastosować słód owsiany?

byłbym wdzięczny za jakiś komentarz, wypowiedzenie się na ten temat, żeby po prostu już ten problem się nie pojawił w kolejnych warkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem płatków z lidla i z biedronki i dają radę - w obu przypadkach mowa o płatkach ekspresowych.

 

W ostatnim czasie testowałem różne zasypy pod NE IPA - nie zdarzyło mi się mieć szarej/mętnej barwy finalnej piwa. Podczas fermentacji - owszem, ale z reguły gdy się kończyła to piwo zmieniało mocno odcień. może spróbuj podbić całość odrobiną karmelu? zaryzykowałbym stwierdzenie że może to być wpływ słodu diastycznego albo wody - ale to tylko przypuszczenia.

 

jako bonus łap mój najlepszy zasyp. w efekcie wyszło piękne, żółte piwerko - prawie jak na fotach z instagrama:

 

60% Pale Ale (Viking Malt)

30% Pszeniczny

10% Płatki owsiane ekspresowe

 

plus laktoza i S33. Efekt naprawdę jest niesamowity, polecam.

Edytowane przez LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.