Skocz do zawartości

Chłodnica domowym sposobem


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Samemu jest bardzo ciężko i moim zdaniem szkoda nerwów. Różnica to jakieś 40zl, skórka za wyprawkę. Kupić i jechać. Chyba że ktoś to lubi. Nie sadzenie, ale majsterkowanie. Jak masz nie za dużo czasu lepiej kupić gotową i w tym czasie coś uwarzyc. To nie jest tanie hobby

Pewno, tylko nie jestem w stanie uwarzyć piwa w 10 minut, a tyle mniej więcej zajęło mi zrobienie chłodnicy... Razem z wlutowaniem złączki do prysznica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica jest już przeżytkiem, lamus, historia... Dobra na początek. Wymiennik płytowy to jest przyszłość :) . Podobnie sraczrurka i ponacinane rurki to przeszłość ale dobre na początek. Sito szczelinowe to jest przyszłość :) . Mam i używam tych dwóch super rozwiązań dla piwowarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica jest już przeżytkiem, lamus, historia... Dobra na początek. Wymiennik płytowy to jest przyszłość :) . Podobnie sraczrurka i ponacinane rurki to przeszłość ale dobre na początek. Sito szczelinowe to jest przyszłość :) . Mam i używam tych dwóch super rozwiązań dla piwowarstwa.

pytanie tylko co to wprowadza lepszego dla samego piwa? Dla mnie dobre sa rozwiązania OPTYMALNE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak kto ma dwie lewe ręce to ciężko.

 

Jak kto ma dwie lewe ręce i pracuje jako babcia klozetowa to niestety jakoś musi sobie radzić samemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nastały takie czasy, że najlepiej kupić bo po co troche głową ruszyć, lepiej dać 50 pln więcej i mieć podane na tacy... idąc tym tokiem rozumowania po co pieeeeerdolić się z warzeniem piwa jak można przecież kupić gotowe w sklepie? Strach się bać następnego pokolenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wystarczy pyskówki czas na podsumowanie. Autorze jesli jesteś istota z palcem przeciwstawnym i masz odrobine zdolności manualnych zrob sam. Najlepiej i najłatwiej będzie z karbowanej rurki od solarów. Poskrecaj pare zwojów, odpowiednie nakrętki i końcówki i vualax chlodnica gotowa. Zapewniam Cie będzie dzialala. Jesli jesteś leniem i za cholerę nie wiesz co to jest zwój kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc twoim tokiem rozumowania to jutro idę zasiać pole jeczmieniem. A drugie chmielem.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

nie wiem co dziwnego w tym widzisz...ja mam 6 odmian chmielu posadzone w ogrodzie...to zle ze ma sie swój chmiel? Wielu piwowarów tak zrobiło. Z jeczmieniem byłby troche problem...wiesz slodowanie i takie tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wystarczy pyskówki czas na podsumowanie. Autorze jesli jesteś istota z palcem przeciwstawnym i masz odrobine zdolności manualnych zrob sam. Najlepiej i najłatwiej będzie z karbowanej rurki od solarów. Poskrecaj pare zwojów, odpowiednie nakrętki i końcówki i vualax chlodnica gotowa. Zapewniam Cie będzie dzialala. Jesli jesteś leniem i za cholerę nie wiesz co to jest zwój kupuj.

Pójdź do roboty a nie żyjesz z zasiłku to będzie cię stać. "Koniec pyskówki"

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pójdź do roboty a nie żyjesz z zasiłku to będzie cię stać.

Co twoja wypowiedż wniosła do tematu? Druga sprawa jesteś zwykłym burakiem, że oceniasz ludzi w ten sposób...Co Ciebie obchodzi kto co robi w życiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję osobiste animozje przenieść na mejle, gadu-gadu, czy inne jakieś narzędzia służące prywatnej wymianie wiadomości. A najlepiej to otworzyć sobie dobre piwo i zluzować, bo źle się czyta takie wątki.

Są różni ludzie, jedni wolą zrobić samemu nawet jeżeli byłoby drożej, inni nie chcą się babrać i szukają gotowców, jest tez cała paleta tych pomiędzy. Nie ma co się wkurzać, że ktoś robi inaczej niż inni i wyzywać się "robisz samemu? ty chyba gupi jesteś", "nie zrobisz samemu? ale popierdółka ha ha", przecież to poziom gimnazjum. Dysktować zawsze można, ale trzeba mieć szacunkek dla poglądów innych piwowarów :)

 

znam jednego piwowara, co ma na swoim koncie prawie 100 warek, a nawet nie myśli by samemu zaczać śrutować - woli kupić ześrutowane, by się z tym nie babrać. I jezeli tak woli to nikomu nic do tego :)

 

@BitterEater

garnek mam 50l, warki zazwyczaj ok 25l, chłodnica ma 9 m, z czego jakieś 8 jest w pełni zanurzone. cała część czynna ma może jakieś 160-180 mm wysokości,  średnica jakieś 25 cm.  musiałbym dokładnie pomierzyć.

Edytowane przez xanovich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.