Skocz do zawartości

Dwie warki na amerykańskich chmielach - jak to podzielić?


kranu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Znalazłem w promocji słód Pale Ale oraz chmiele: Chinook, Simcoe, Mosaic.

Chciałbym z tego uwarzyć 2x A(I)PA 20l, takie proste z porównaniem chmieli, niemal single hopy.

Bez chmielenia na zimno (nie chcę, nie lubię) i saszetka US-05, a następnie ich gęstwa.

Proszę doradźcie czy takie kombinacje mają sens:

 

Warka 1:

5kg pale ale

Słód karmelowy 30 Strzegom 0,25kg
Chinook 25g (na goryczkę)
Simcoe 100g
 
 
Warka 2:
5kg pale ale
Słód karmelowy 30 Strzegom 0,5kg
Chinook 25g (na goryczkę)
Mosaic 100g
 
Mosaic czytałem daje taką multiwitaminę, może wraz z 0,5kg karmelowego da fajny efekt a'la Radler który nie wykrzywi buzi kobietom?
 
Pozdrawiam!
Edytowane przez kranu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Warka 1: 5kg pale ale Słód karmelowy 30 Strzegom 0,25kg Chinook 0,25g (na goryczkę) Simcoe 100g Warka 2: 5kg pale ale Słód karmelowy 30 Strzegom 0,5kg Chinook 0,25g (na goryczkę) Mosaic 100g

 

0,25 g ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć,

 

Znalazłem w promocji słód Pale Ale oraz chmiele: Chinook, Simcoe, Mosaic.

Chciałbym z tego uwarzyć 2x A(I)PA 20l, takie proste z porównaniem chmieli, niemal single hopy.

Bez chmielenia na zimno (nie chcę, nie lubię) i saszetka US-05, a następnie ich gęstwa.

Proszę doradźcie czy takie kombinacje mają sens:

 

Warka 1:

5kg pale ale

Słód karmelowy 30 Strzegom 0,25kg
Chinook 0,25g (na goryczkę)
Simcoe 100g
 
 
Warka 2:
5kg pale ale
Słód karmelowy 30 Strzegom 0,5kg
Chinook 0,25g (na goryczkę)
Mosaic 100g
 
Mosaic czytałem daje taką multiwitaminę, może wraz z 0,5kg karmelowego da fajny efekt a'la Radler który nie wykrzywi buzi kobietom?
 
Pozdrawiam!

 

Pomysl fajny, ale te pol kilo karmelu to duzo za duzo. Nie wiem ile musialbys wrzucic chinooka na goryczke zeby to jakos zrownowazyc. I tez nie wiem czy efekt byl by dobry. 

Mam wrazenie ze pewien znany kraftowy browar tak robi swoje piwa, za duzo karmelu a pozniej lopaty chmielu.

Jak chcesz zrobic cos nie wykrecajacego dla kobiet to odpusci wszelkie ipy. 

Mi zona na kazde piwo powyzej 25ibu mowi ze smakuja mydlem. Na ponad 30 warek smakowalo jej tylko pszeniczne wisniowe i szkocka 80'.

Wniosek, nie rob niedobrej ipy dla kobiet, zrob piwo w innym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bez chmielenia na zimno, a rozumiem, że chcesz aromat z tych chmieli to sypnij 40g na 5min, a resztę na 20-30min jak schłodzisz do ~75stopni.

 

O dobry pomysł, jeszcze nie chmieliłem podczas chłodzenia więc chętnie spróbuję.

Na dłużej niż 5 minut nic poza goryczkowym nie warto dawać? Bo receptury nieraz podają 10, 20, a nawet 30 minut.

 

Warka 1: 5kg pale ale Słód karmelowy 30 Strzegom 0,25kg Chinook 0,25g (na goryczkę) Simcoe 100g Warka 2: 5kg pale ale Słód karmelowy 30 Strzegom 0,5kg Chinook 0,25g (na goryczkę) Mosaic 100g

 

0,25 g ?

 

 

Dzięki, miało być oczywiście 25g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cześć,

 

Znalazłem w promocji słód Pale Ale oraz chmiele: Chinook, Simcoe, Mosaic.

Chciałbym z tego uwarzyć 2x A(I)PA 20l, takie proste z porównaniem chmieli, niemal single hopy.

Bez chmielenia na zimno (nie chcę, nie lubię) i saszetka US-05, a następnie ich gęstwa.

Proszę doradźcie czy takie kombinacje mają sens:

 

Warka 1:

5kg pale ale

Słód karmelowy 30 Strzegom 0,25kg
Chinook 0,25g (na goryczkę)
Simcoe 100g
 
 
Warka 2:
5kg pale ale
Słód karmelowy 30 Strzegom 0,5kg
Chinook 0,25g (na goryczkę)
Mosaic 100g
 
Mosaic czytałem daje taką multiwitaminę, może wraz z 0,5kg karmelowego da fajny efekt a'la Radler który nie wykrzywi buzi kobietom?
 
Pozdrawiam!

 

Pomysl fajny, ale te pol kilo karmelu to duzo za duzo. Nie wiem ile musialbys wrzucic chinooka na goryczke zeby to jakos zrownowazyc. I tez nie wiem czy efekt byl by dobry. 

Mam wrazenie ze pewien znany kraftowy browar tak robi swoje piwa, za duzo karmelu a pozniej lopaty chmielu.

Jak chcesz zrobic cos nie wykrecajacego dla kobiet to odpusci wszelkie ipy. 

Mi zona na kazde piwo powyzej 25ibu mowi ze smakuja mydlem. Na ponad 30 warek smakowalo jej tylko pszeniczne wisniowe i szkocka 80'.

Wniosek, nie rob niedobrej ipy dla kobiet, zrob piwo w innym stylu.

 

 

Karmelowy jest tak wyczuwalny, że już 0,25kg robi robotę?

Moje damskie towarzystwo z rozmarzeniem wspomina Witbiera pomarańczowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kobiet faktycznie bardziej pasuje witbier albo hefeweizen, ale różnie bywa. Moja APA 12blg(niechmielona na zimno) celowana w 40 IBU, smakowała do tej pory wszystkim bez względu na płeć. Poszło tam ok 150g chmielu, 60g na whirpool. Jak nie chcesz chmieli na zimno, to poczytaj koniecznie o late hoping i chmieleniu na whirpool. Obie metody poszły do tej APY i piwo jest mega chmielowe w aromacie, a goryczkę ma bardzo krótką, szlachetną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.