Skocz do zawartości

Temperatura wody


Str

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy piwowarzy,

mam mały problem, otóż zapomniałem z mieszkania w którym zawsze warzylem piwo zabrać termometrach i problem jest taki, że nie mam pojęcia jak mogę dowiedzieć się czy temperatura wody do rehydratacji jest odpowiednia dla drożdży. Jakieś pomysły czym to sprawdzić, czy po prostu odstawić zagotowana wodę na jakis czas tak żebym mieć pewnośc, że nie zabije drożdży.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja robię jeszcze inaczej. Hydratyzuje w buteleczce 0.3 po frugo. Wcześniej tą buteleczkę zalewam wrzątkiem z czajnika i zostawiam na kilka minut. po czym wylewam gorącą wodę i wlewam wodę butelkowaną niegazowaną z temperatury pokojowej. Przepłukuję aby szkło złapało temperaturę pokojową i wylewam ta wodę do szklanki, bądź do zlewu jak kto woli. Wlewam kolejny raz wodę z butelki i wsypuje drożdże. I mam pewność że woda ma temp pokojowa czyli około 20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli, zgodnie z publikowanymi na forum wykresami, uwadniasz w 30-35 stopniach, to jest to odczuwalnie w dotyku delikatnie ciepłe, tak więc coś pomiędzy lekko chłodne a delikatnie ciepłe nie zrobi dżordżom krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze jaras.

Gdy robiłem na sucharach piwo wodę gotowałem w mikrofali w szklanej butelce po np. frugo później zacząłem używać małej szklanej kolby laboratoryjnej a następnie przykrywałem folią aluminiową (np jednorazowe aluminiowe foremki do babek).

Aluminium można zdezynfekować nad palnikiem gazowym.

Wychładzanie na szybkości w kąpieli wodnej, ale uwaga ! PRZY BUTELCE NA POCZĄTKU DO KĄPIELI WODNEJ WLAĆ CIEPŁĄ WODĘ I DOPIERO POTEM JĄ SCHŁADZAĆ WLEWAJĄC ZIMNĄ BO W PRZECIWIEŃSTWIE DO KOLBY NIE JEST ZE SZŁA BOROKRZEMOWEGO I PĘKNIE OD SZOKU TERMICZNEGO.

Kilka minut i woda zimna.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.