Skocz do zawartości

Zgrzewarka do pakowania próżniowego


19Mateusz87

Rekomendowane odpowiedzi

Do samego zgrzewania woreczków wystarczyłoby coś takiego:

http://www.allegro.pl/item932495596_zgrzewarka_do_folii.html

To też pewnie marne urządzenie ale do samego pakowania może wystarczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie popadał w skraność. W końcu jest to susz. Można spokojnie zapakować "próźniowo" dobrymi maszynkami jak ta pokazana na allegro. Moim zaniem chodzi głównie o zmiejszenie ilości powietrza i skompresowanie chmielu.

Swoją drogą dobra zgrzewarka z możliwością wypompowania powietrza też swoje kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie pakuje ona próżniowo, a tylko zgrzewa folię. Wieki temu, w czasach licealnych, wysłano mnie na praktyki do mleczarni. Pakowałem m.in. zgrzewarką próżniową. Towar wkładało się do worka, ten do środka zgrzewarki zamykanej hermetycznie. Najpierw usuwała ona powietrze z całej komory i dopiero wówczas zgrzewała.

Tutaj nie widzę możliwości automatycznego odessania powietrza z worka.

dokładnie, mam prawie identyczną i może odessać tylko troszke powietrza, zmniejszając objętość worka. Próżni na pewno nie wytworzy.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samego zgrzewania woreczków wystarczyłoby coś takiego:

http://www.allegro.pl/item932495596_zgrzewarka_do_folii.html

To też pewnie marne urządzenie ale do samego pakowania może wystarczy :D

Odradzam, to tania chińska zabawka, i tylko zabawka. może raz uda się zgrzać reklamówkę ze sklepu, i koniec.

 

Ja miałem o takich parametrach http://allegro.pl/item936492226_zgrzewarka_do_folii_30cm_zgrzew_3mm_metal_promocja.html i wytrzymała do końca okresu gwarancyjnego (rok) prze pakowaniu z rękawa w grubą czarną folie.

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Chciałbym odświeżyć temat zgrzewarek . Nabyłem kilka odmian szyszek chmielu , które powinny wystarczyć mi do końca sezonu . Teraz powstał temat zgrzewarki , która wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem do przechowywania chmielu . Sądząc po popularności tych urządzeń na różnego rodzaju portalach aukcyjnych , na pewno macie doświadczenia z użytkowaniem zgrzewarek . Fajnie byłoby gdybyście podzielili się tymi doświadczeniami . Jestem chętny na zakup zgrzewarki ale np. coś takiego http://allegro.pl/prozniowa-zgrzewarka-do-folii-profi-cook-vk-1015-i2648485048.html (wydaje się chińską zabawką ) , czy lepsze będzie coś takiego http://allegro.pl/zgrzewarka-liniowa-do-folii-300-abs-nowa-gwarancja-i2673590084.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takiej , dzięki której chmiel wytrzyma do końca sezonu . Twoje zestawy Tomku były bardzo fajnie pakowane (chociaż byłem u Ciebie podczas zgrzewania w czasach HB, to nie pamiętam zgrzewarki ) , więc chyba takie zgrzewanie by mi odpowiadało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takiej , dzięki której chmiel wytrzyma do końca sezonu . Twoje zestawy Tomku były bardzo fajnie pakowane (chociaż byłem u Ciebie podczas zgrzewania w czasach HB, to nie pamiętam zgrzewarki ) , więc chyba takie zgrzewanie by mi odpowiadało .

 

A to była taka jak z drugiego linku. Generalnie też chińszczyzna, ale zgrzejesz wszystko co z foli PP jest zrobione. Zgrzewy są mocne i dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś w ten deseń:

1fc1c1c2db5852e08ffc380475e26336dd531dd879c840337802bf1ecde499e0.jpg

09.jpg

marki Bifniett kupiona w Lidlu za ok. 6 dych.

Suchy chmiel pakuję do worka, odsysam powietrze, zgrzewam i przechowuję paczuszki w lodówce. Utraty jakości tak przechowywanego chmielu nie zauważyłem.

Edytowane przez Ray
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z awaryjnością takowych urządzeń . Czy nie jest to wydane np. 60 zł na jeden sezon ? Czy takie lidlowskie urządzenie zgrzeje grubszy woreczek foliowy ?

Edytowane przez pablokrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zgrzewarek próżniowych używa się specjalnych woreczków(chropowatych w środku), przy pakowaniu chmielu ma to mniejsze znaczenie. Co do grubszych woreczków, może być problem z zgrzewaniem. Zgrzewarki maja ustawiony na sztywno czas zgrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tą z pierwszego linku "Profi Cook" .

Zgrzewarka ta bardzo mocno odsysa, ale pod warunkiem stosowania

specjalnych woreczków z folii stukturalnej.

Pakując w woreczki gładkie można zgrzewać ,ale nie wytwarza próżni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za parę groszy zgrzewarkę taką jak ma Ray . Nawet fajnie to zgrzewa i odsysa powietrze . Potrzebna mi teraz jest odpowiedniej grubości folia , żeby chmiel nie przebijał woreczków . Jakiej grubości folii używa HB lub Browamator do pakowania słodów ? taki byłaby O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Przymierzam się do zakupu pakowarki prozniowej. Widzę że na forum polecana jest Proficook, natomiast tu ktoś polecał pakowarke z lidla. Ktoś ma jakieś doświadczenia? Różnica w cenie ponad dwukrotna.

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wpis w tym temacie dałem prawie 4 lata temu.( #41)

Nadal używam tej zgrzewarki, a worki kupuję z firmy Tor Pak z Koszalina (jednorazowo 200-300 szt)

jak do tej pory jestem z niej bardzo zadowolony.

Tej z Lidla nie miałem więc nie wiem jak działa.

 

Pozdrawiam pako1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przymierzam się do zakupu pakowarki prozniowej. Widzę że na forum polecana jest Proficook, natomiast tu ktoś polecał pakowarke z lidla. Ktoś ma jakieś doświadczenia? Różnica w cenie ponad dwukrotna.

Mam tę pakowarkę z Lidla. Jak do tej pory (6 m-cy) sprawuje się bardzo dobrze. Czasem tylko nie chce załapać ssania i trzeba wtedy wziąć szerszą torebkę. Ogólnie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.