Skocz do zawartości

Deptana - Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra wiadomość dla Łódzkich piwowarow - Deptana do swojej oferty wprowadza słody/ drożdże/ chmiele

Na razie na stronie widziałem dodane tylko kilka słodów, ale ceny wydaje mi się na dobrym poziomie (czego nie mozna powiedziec na razie o chmielach). Z drożdży - mają mieć na początku pełną gamę Fermentisa.

Edytowane przez Ralphinistrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem testowo słód na jedną warkę, wydajnosc w normie - na tym zacieraniu 73%.

Mega pozytyw ze śrutowanie gratis !

 

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ralphinistrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z racji tego że Piwoszarnia jest w miescu gdzie zupełnie nie jest mi po drodze więc kupowałem tam ze dwa razy i nie jestem w stanie potwierdzić Twojej informacji, niemniej jednak taką pozycje w cenniku posiadają.

ceny tez na korzyść deptany i to jakies 15% - szkoda ze asortyment na tą chwile kuleje (chmiele w absurdalnych cenach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Stanowczo odradzam. Zamówiłem słód pszeniczny czekoladowy wayermanna. Była to jedyna rzecz, której nie mieli przy większym zamówieniu w Twój Browar, a mi zależało na czasie. Nie wiem co dostałem, ale słód pszeniczny to na pewno nie jest, bo ma łuskę. Także zostałem z workiem bliżej niezidentyfikowanego słodu i zepsutymi planami warzelnymi. 

 

Ja na pewno sklepowi, który tak podchodzi do tematu surowców więcej nie zaufam. W moim przypadku pomyłka była prosta do zauważenia, ale jestem ciekawy ile osób dostało inne słody niż zamówiło, w sytuacjach, kiedy nie jest to takie proste do zweryfikowania - np. dwa różne palone jęczmienne czy karmelowe o podobnej barwie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oskaliber napisał:

Stanowczo odradzam. Zamówiłem słód pszeniczny czekoladowy wayermanna. Była to jedyna rzecz, której nie mieli przy większym zamówieniu w Twój Browar, a mi zależało na czasie. Nie wiem co dostałem, ale słód pszeniczny to na pewno nie jest, bo ma łuskę. Także zostałem z workiem bliżej niezidentyfikowanego słodu i zepsutymi planami warzelnymi. 

 

Ja na pewno sklepowi, który tak podchodzi do tematu surowców więcej nie zaufam. W moim przypadku pomyłka była prosta do zauważenia, ale jestem ciekawy ile osób dostało inne słody niż zamówiło, w sytuacjach, kiedy nie jest to takie proste do zweryfikowania - np. dwa różne palone jęczmienne czy karmelowe o podobnej barwie. 

  

to uczucie gdy kupiłem sobie allegro SMART żeby korzystać z oferty tego sklepu przez najbliższy rok a tu okazuje się że się mylą (albo robią wałki jak im się słód kończy). tak czy siak dam szansę, jeden ziomeczek już zamawiał i był zadowolony. darmowa wysyłka od 4 dyszek w sytuacji gdy w okolicy jest tylko jeden dziadowski sklep z surowcami do piwowarstwa to sztos. 

aczkolwiek muszę przyznać że z cenami chmielu to tam trochę losowo dane wklepują, może jakiś stażysta albo co. z jednej strony Cascade (USA) 15 zeta za 100g, a z drugiej Amarillo 100g za 35 zeta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO napisał:

to uczucie gdy kupiłem sobie allegro SMART żeby korzystać z oferty tego sklepu przez najbliższy rok a tu okazuje się że się mylą (albo robią wałki jak im się słód kończy).

Trzeba atakować marxam.pl żeby wprowadzili smart na allegro,trochę ta mają rzeczy, a obecnie na allegro smart to podstawa.

 

Jak chcesz słód  podstawowy to z Bydgoszczy jest w tej opcji i tani, ale karmelu tam nie kupuj bo epicka tragedia.

 

Co do deprtana, to kontakt z nimi jest niemożliwy więc niech się gonią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dziedzicpruski napisał:

Trzeba atakować marxam.pl żeby wprowadzili smart na allegro,trochę ta mają rzeczy, a obecnie na allegro smart to podstawa.

 

Jak chcesz słód  podstawowy to z Bydgoszczy jest w tej opcji i tani, ale karmelu tam nie kupuj bo epicka tragedia.

 

Co do deprtana, to kontakt z nimi jest niemożliwy więc niech się gonią.

skrobnąłem mejla do marxam, planują styczeń/luty uruchomic allegro smart. konkret!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam. Zamówiłem słód pszeniczny czekoladowy wayermanna. Była to jedyna rzecz, której nie mieli przy większym zamówieniu w Twój Browar, a mi zależało na czasie. Nie wiem co dostałem, ale słód pszeniczny to na pewno nie jest, bo ma łuskę. Także zostałem z workiem bliżej niezidentyfikowanego słodu i zepsutymi planami warzelnymi. 
 
Ja na pewno sklepowi, który tak podchodzi do tematu surowców więcej nie zaufam. W moim przypadku pomyłka była prosta do zauważenia, ale jestem ciekawy ile osób dostało inne słody niż zamówiło, w sytuacjach, kiedy nie jest to takie proste do zweryfikowania - np. dwa różne palone jęczmienne czy karmelowe o podobnej barwie. 
 
Kontaktowales sie z nimi w tej sprawie ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila i na razie bez odzewu. Ale potrzebowałem ten słód na dzisiaj więc teraz to mnie interesuje tylko zwrot. Wolę jednak wybierać sklepy, na których można trochę bardziej polegać. Rozumiem pomylić jakiś słód jak ktoś zamawia 30 różnych, ale nie jak kupuje u nich tylko 1 konkretny, który akurat na gwałt potrzebuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Up, ano **ujnia. Kupiłem chyba z 500 i trzeba będzie jakoś zużyć. Generalnie zalewam roztworem oxi i działa, ale faktem jest, że to dodatkowy kłopot niż wrzucenie ich do reszty sprzętu w garnku i zagotowanie 5 minut. Też już tam kapsli nie kupię, generalnie trochę nie ogarniają piwowarskich tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem kapsle z różnych źródeł, niektórym od wrzątku pękał lakier (dlatego używam teraz srebrnych/złotych), ale odchodzące uszczelki to jednak przesada. Strach zaryzykować mocniejszej chemii, no i ryzyko czy nie sparcieją w piwnicy... Wpakowałem się w 300, strata niewielka, ale niesmak pozostanie, no i raczej już na mnie nie zarobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, muran napisał:

Odradzam zakup kapsli u nich, tak wyglądają po przelaniu wrzątkiem na sicie. 

Te kolorowe są ok, używam po kilka razy i te  już używane gotuje z 5 min i nic nie odłazi,

ale to co zapodałeś na zdjęciu  miałem z innego sklepu,   złote i straszne gówno to było.

 Twoje to jaki kolor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodą z czajnika. Wcześniej używałem na oko identycznych kupowanych a to w czerwonej dyni, innym razem w swip, albo w typowo browarniczych sklepach i nigdy uszczelki nie odwaliły takiej maniany. Zdarzało się, że lakier kruszał od wrzątku, ale uszczelki były zawsze całe. Badziewie puścili na rynek i tyle, nie ma opcji innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2019 o 18:44, muran napisał:

Przerabiałem kapsle z różnych źródeł, niektórym od wrzątku pękał lakier (dlatego używam teraz srebrnych/złotych), ale odchodzące uszczelki to jednak przesada. Strach zaryzykować mocniejszej chemii, no i ryzyko czy nie sparcieją w piwnicy... Wpakowałem się w 300, strata niewielka, ale niesmak pozostanie, no i raczej już na mnie nie zarobią.

Ostatnio miałem taki sam problem z kapslami z Twój Browar, chociaż w przeszłości było zawsze ok. Chyba jakaś trefna partia poszła i można z różnych sklepów takie trafić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.