Skocz do zawartości

bimber, legalizacja?


kazik

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku, czy ty rozumiesz co się do ciebie mówi?

 

Mówię ci, że łażenie za ustawami po sejmach przynosi nam więcej szkody niż pożytku. Czy to jest wino czy piwo nie ma znaczenia. Tu się problem rozbija o urzędników w ministerstwach, którzy będą opiniować te ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To jest praktycznie to samo, tylko produkt inny.

 

Tu i tam jest jakaś instalacja. Czyż nie?

Tu i tam jest akcyza i podatek VAT. Wbrew pozorom opłacanie tych podatków nie jest najwiekszą, ani tez nawet średnia przeszkodą.

Tu i tam jest sprzedaż na miejscu. Dla piwa bedzie też, oprócz sprzedaży na wynos, również pub lub pijalnia piwa, jak zwał tak zwał.

Tu i tam będą limity na wydajność. Ja napisałem o 1-5hl/dziennie.

Piwo to zupełnie insza inszość aniżeli wino, i to we wszystkim.

Proszę o wyjaśnienie piwowarstwo i bimbrownictwo to to samo ale produkt inny, a piwowarstwo i winiarstwo to już kompletnie dwie różne rzeczy...

 

I muszę Cię rozczarować bo mówienie że do winiarstwa niezbędna jest winnica, to jak mówienie że do piwowarstwa jest niezbędna (własna) uprawa pszenicy.

 

Naprawdę Cie nie rozumiem.

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik

Nie chce mi się odpowiadać, bo trzeba by znowu zacząć od Adama i Ewy...

Jeśli nie zrozumiałeś o co mi chodziło, to niech tak już zostanie..

Nie wszystko musimy rozumieć.

Kolego my tu w większości znamy się z reala , a Ty wchodzisz tu z buciorami nie wiadomo skąd i zaczynasz nas obrażać :D

Może zmień forum na onet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest sztuczne. Ani zawężanie. Zakładając stowarzyszenie powiedzieliśmy sobie że będziemy krzewić w narodzie pojęcie dobrego piwa, promować kulturę picia piw domowych i tradycyjnych. A dodanie do tego chęci zmiany ustawy o dopuszczeniu urządzeń do kontaktu z żywnością pasuje do tego jak pieść do nosa, bo żaden piwowar DOMOWY czegoś takiego nie potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacer

Jest tu tylu mądrych i mądrzejszych, że z nimi sobie dyskutuj.

Myśmy juz to dawno przedyskutowali, czego nie chcesz przyjąć do wiadomości. Przedyskutowaliśmy na forum i podczas spotkań w realu. Nam nie chce się mielic tego z powrotem. Gdy będziesz miał konkretne propozycje zmian ustawy to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję wątki w których bierze udział 13Robert...i uważam, że..

 

Ma ogromny temperament.... jednak brak mu ogłady... a bez tego niewiele zdziała. I na forum, i w sejmie, czy gdziekolwiek pójdzie.. krzykacze nie mają szans.

Według mnie wątek do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maryush

Odpowiedz sobie na pytanie, po co komu kolejne folklorystyczne stowarzyszenie domowych piwoludków, które będzie funkcjonować za pieniądze koncernów? Hm?

Uznaj za pewnik, że w tych koncernach za grube pieniądze pracują bardzo inteligentni ludzie, którzy zarządzanie stadłem ludzkim mają w jednym paluszku.

A jeśłi jako członek takiego stowarzyszenia wymyśliłbyś coś co mogłoby zagrozić interesom tych koncernów, zostaniesz spacyfikowany przez kierownictwo stowarzyszenia i ich przydupasów.

A jeśli znalazłby sie taki pośród kierownictwa stowarzyszenia (co też może się zdarzyć), to zostanie on zdjęty z funkcji i zastąpiony "właściwszym" człowiekiem. Tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kończąc pyskówki zamykam wątek.

Osobista prośba do 13Robert - proszę dostosuj się do norm panujących na tym forum, przestań obrażać utkowników, albo zmień forum. Ja nie zamierzam tego dalej tolerować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.