Skocz do zawartości

Blg 6,5 po ~15 dniach


Rekomendowane odpowiedzi

Zmierzyłem jeszcze raz, to samo, między 6 a 7.

Mam jeszcze zebraną do słoika gęstwę z poprzedniego pale ale, jest tego ok. 150 ml (zlałem już piwo z góry, ale nie płukałem drożdży). Trzymam w lodówce od około 3 tygodni, nie wygląda na zakażone - może to dodać do piwa?

Rozumiem, że sprawdzałeś spławik i wykluczam błąd pomiaru Blg (na wodzie 20C pokazuje 0?).

Ja bym nie dawał całej gęstwa do piwa, istnieje możliwość, że piwo już zakończyło fermentację i wówczas niepotrzebnie ryzykować i zadawać drożdże do całości. Poza tym test w małej objętości szybciej da rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar blg czystej wody wyszedł prawidłowo. 

W porządku, zrobię próbę w słoiku z użyciem zebranych wcześniej drożdży. Jak długo czekać na efekty?

Jak robiłem próbkę FFT z brzeczki początkowej dla niezbyt wysokich BLG (do 16) to po 3 dniach na kaloryferze, czyli około 30°C fermentacja była całkowicie zakończona. Także dla Twojego ~6 BLG nie powinno to potrwać dłużej niż 1-2 dni.

Śmiało bełtaj też słoikiem co kilka godzi, to przyspieszy proces

Edytowane przez Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli właśnie uchroniłeś się od stworzenia granatów.

Ja bym jeszcze poczekał skoro FFT pokazało 5, to jest szansa, że jeszcze zejdzie 0,5 blg. Daj mu jeszcze ze 3 dni, powtórz pomiary, jak nic już nie spadnie to możesz butelkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post usunięty bo doczytałem się że jednak użyłeś piekarniczych do próbki. Mimo to zamieszaj w fermentorze bo coś długo to fermentuje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieś w cieplejsze miejsce i zamieszaj (tak żeby drożdże się wzburzyly z dna) co parę godzin.

Zostaw to piwo do końca tygodnia, nie ma co się spieszyć.

Rób następne, to nie będziesz o tym myślał tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.