Skocz do zawartości

Aktualizacja piwo.org - ważne


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

16384+0 records in
16384+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 7.67109 s, 140 MB/s

Proszę :)

 

Dzięki :)

Całkiem fajnie. A to na dyskach ssd? 

 

SATA 2x2TB - ze względu na zapotrzebowanie na duży storage. Nie pamiętam jaki RAID, sprawdzić?

//EDIT

Popierdzieliło mi się z innym dedykiem - tutaj przecież wszystkie mają softowy :)

 

Jako ciekawostka, bo kupiłem na testy:

Intel  Xeon E3-1225v2 4c/4t 3.2 GHz/3.6 GHz 16GB DDR3 ECC 1600 MHz SoftRaid  3x120Go   SSD

 

Wydajność fajna, w benchmarkach php 50-60% lepszy wynik niż teraz, natomiast spodziewałem się, że jednak na dyskach SSD będzie coś pod 200Mb/s, ale w raid5 wychodzi mi max 135Mb/s. Ale to i tak fajny wynik. Oferta ciekawa i biorę to pod uwagę, bo pingi z PL to jakieś 30-35ms, więc też raczej dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

16384+0 records in
16384+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 7.67109 s, 140 MB/s

Proszę :)

 

Dzięki :)

Całkiem fajnie. A to na dyskach ssd? 

 

SATA 2x2TB - ze względu na zapotrzebowanie na duży storage. Nie pamiętam jaki RAID, sprawdzić?

//EDIT

Popierdzieliło mi się z innym dedykiem - tutaj przecież wszystkie mają softowy :)

 

Jako ciekawostka, bo kupiłem na testy:

Intel  Xeon E3-1225v2 4c/4t 3.2 GHz/3.6 GHz 16GB DDR3 ECC 1600 MHz SoftRaid  3x120Go   SSD

 

Wydajność fajna, w benchmarkach php 50-60% lepszy wynik niż teraz, natomiast spodziewałem się, że jednak na dyskach SSD będzie coś pod 200Mb/s, ale w raid5 wychodzi mi max 135Mb/s. Ale to i tak fajny wynik. Oferta ciekawa i biorę to pod uwagę, bo pingi z PL to jakieś 30-35ms, więc też raczej dobrze.

 

Dziwne, moje HDD szybsze od SSD :O Jak przebiegają prace? Coś ruszyło? Daj znać jak będzie jakaś subdomena do testowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, moje HDD szybsze od SSD :O Jak przebiegają prace? Coś ruszyło? Daj znać jak będzie jakaś subdomena do testowania :)

 

 

No dziwne właśnie. A to prosiłbym Cię jeszcze o taki teścik i będę wiedział z grubsza wszystko: hdparm -t /dev/md2 (ewentualnie nazwa macierzy taka jak jest u Ciebie. Przełącznik  -t to  Perform device read timings)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Beta piwo.org na testowej domenie, w nowej wersji gotowe. (jest chat :D )

Oczywiście wszystko w proszku, ale wygląda, że większość aplikacji działa i można przystąpić do sedna sprawy.

 

Jeżeli ktoś chciałby potestować (wszystkie posty tam przepadną, wyłączone są także powiadomienia mailowe) to proszę o info w tym wątku. Podam na PW adres. Zapraszam :)

 

Niektórych aplikacji na ten moment brakuje (jak giełda, browary, nie działa tapatalk), ale to oczywiście sukcesywnie będzie już tutaj poprawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy nowej wersji z grubsza myślę przeszły pozytywnie, większość funkcji działa, resztę będę poprawiał już na bieżąco. Dziękuję wszystkim testerom!  :beer:

 

Prace planuję na niedzielę, poniedziałek i wtorek (tj 27,28,29 sierpnia). 08.09 - piątek. Wtedy na pewno nastąpią problemy z działaniem piwo.org. 

 

Bardzo ważna informacja!

W nowej wersji logowanie będzie działało tylko dla tzw. nazw wyświetlanych użytkowników, czyli loginem będzie Wasz nick na forum. Jeżeli Wasze konto było połączone z google lub facebookiem, to próbujcie w przypadku problemów takiego logowania. W razie problemów proszę o email na elroy@piwo.org (proszę podać nick, email z piwo.org)

 

Aplikacje: Browary, Firmy, Giełda będą uruchomione około 1-2 września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: zerknijcie proszę na ogłoszenia w dziale giełda. Jeżeli coś Was interesuje, zapiszcie namiary do kontrahenta, bo jutro zmuszony jestem wszystkie ogłoszenia skasować. Będzie nowa aplikacja do tych celów i przeniesienie ogłoszeń nie będzie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • elroy odpiął/ęła ten temat
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.