Skocz do zawartości

Aktualizacja piwo.org - ważne


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, czeka nas niebawem pilna aktualizacja oprogramowania na którym pracuje piwo.org. Nie działa nam już chat, antyspam, logowanie poprzez Facebooka, są błędy w edytorze na niektórych przeglądarkach i kilka innych bugów. Generalnie najwyższa pora na podniesienie wersji.

 

Sęk jest jeden i chciałbym Was zawczasu uprzedzić :)

W wersji 4.x zmienił się interface, co nieco sposób użytkowania, ogólnie trochę filozofia oprogramowania. Jest trochę zmian, ale mam nadzieję, że każdy się połapie :) Początki jednak mogą być trochę ciężkie.

Jest też oczywiście dużo plusów i poprawek oraz co ważne - masę fajnych dodatków, które myślę dodatkowo usprawnią korzystanie.

 

Waham się jedynie co do jednego - czy faktycznie potrzebny nam moduł galerii. Jest tam masa zdjęć bez podpisów, pojedynczych albumów etc etc. Nie wiem, czy ma to jakąś w dzisiejszych czasach użyteczność. Ale zdanie oczywiście należy do Was.

 

Upgrade planuje na koniec tego miesiąca. Myślę, że około dwóch dni serwis może być wyłączony na tą okoliczność. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaspamuj PMami wszystkich aktywnych użytkowników przekierowaniem do tematu gdzie mogą bezkarnie poćwiczyć nowe funkcjonalności. jak nie ma to można temat utworzyć, ale chyba coś takiego widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waham się jedynie co do jednego - czy faktycznie potrzebny nam moduł galerii.

zapewne bez galerii można żyć, ale

 

 

Kupa zdjęć w moich zapiskach piwowarskich jest wczytana z galerii.

to nie ułatwi sprawy :(

 

 

 

Nie działa nam już chat,

Na okres przejściowy jestem w stanie uruchomić prymitywny chat :D do dyspozycji forumowiczów.

Bo podobno już niektórzy zrobili robotę zaplanowaną do końca miesiąca :polew:

Edytowane przez �Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Waham się jedynie co do jednego - czy faktycznie potrzebny nam moduł galerii. Jest tam masa zdjęć bez podpisów, pojedynczych albumów etc etc. Nie wiem, czy ma to jakąś w dzisiejszych czasach użyteczność. Ale zdanie oczywiście należy do Was.
 

Od dawna twierdze że w galerii jest ogromna ilośc śmieci. Wrzucane rzeczy które tylko autor wie co przedstawiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chatu nie korzystam, użytkownikiem jestem mało istotnym - czytam "oś czasu" w miarę na bieżąco, pisuję sporadycznie. Z tej perspektywy brakuje mi kompatybilności z Tapatalkiem, ale to pewnie kwestia tej aplikacji. Galeria - pełna zgoda, że mnóstwo śmieci, które zapewne tylko generują koszty utrzymania serwera. Z drugiej jednak ja, raczkujący piwowarczyk, znalazłem w niej sporo inspiracji sprzętowych - szkoda by ten walor galerii stracić. Może więc dało by się w sposób nikogo nie obciążający (albo obciążający niewiele) wprowadzić jakąś cenzurę i wszystkie zdjęcia muf, śrubunków, zaworów itp. spuszczać do Hadesu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Waham się jedynie co do jednego - czy faktycznie potrzebny nam moduł galerii. Jest tam masa zdjęć bez podpisów, pojedynczych albumów etc etc. Nie wiem, czy ma to jakąś w dzisiejszych czasach użyteczność. Ale zdanie oczywiście należy do Was.
...

 

Aktualny moduł jest moim zdaniem trudny w użyciu, ale jednak wartościowy. Zapewne jest tam dużo śmieci, ale jest też wiele ciekawych zdjęć dot. naszych instalacji.

Pamiętam jak Ciebie pytałem o montaż mieszadła w pokrywce, choć sam bym nie umiał znaleźć tamtego zdjęcia... Kilka lat później ktoś z forum pytał mnie o to samo, właśnie oglądając moje zdjęcia...

Ja sam jak nikt nie widzi potajemnie wieczorami oglądam sprzęty innych piwowarów, żeby lepiej się spało marząc o innych kadziach ;-)

 

Trzymanie tego na forum to skarb. Wydaje mi się że trzeba poważnie rozeznać się w zawartości galerii - czego jest najwięcej, co tak naprawdę słabo tu pasuje, albo nie przyda się już nigdy i można poświęcić. Galeria to skarb, ale rozumiem że zajmuje dużo miejsca. Nie mam pomysłu jak to rozwiązać - wprowadzić limity ilości zdjęć? Przeskalować? Prosić userów o usunięcie niepotrzebnych? Hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby była jasność, bo zapewne nie wyraziłem się precyzyjnie :) Galeria nie zajmuje w ogóle specjalnie miejsca, ani nie generuje jakiegoś kosztu. Zresztą - usługi w hostingowe w stosunku do lat poprzednich są na prawdę w porządku. Raczej zmierzałem do tego, czy komuś to służy, bo to myślę najważniejsze. Moduł zatem zostanie, a przy okazji zrobimy jakieś porządki.

 

Co do samego czasu prac. Pewnie w jeden dzień się uwinę, natomiast szlifowanie całości na bank zajmie z kilka dobrych następnych dni. Większość dodatkowych aplikacji wymaga również aktualizacji, więc będziemy się jakiś czas borykać z errorami wszelakiej maści. Damy radę    :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby była jasność, bo zapewne nie wyraziłem się precyzyjnie :) Galeria nie zajmuje w ogóle specjalnie miejsca, ani nie generuje jakiegoś kosztu. Zresztą - usługi w hostingowe w stosunku do lat poprzednich są na prawdę w porządku. Raczej zmierzałem do tego, czy komuś to służy, bo to myślę najważniejsze. Moduł zatem zostanie, a przy okazji zrobimy jakieś porządki.

 

Co do samego czasu prac. Pewnie w jeden dzień się uwinę, natomiast szlifowanie całości na bank zajmie z kilka dobrych następnych dni. Większość dodatkowych aplikacji wymaga również aktualizacji, więc będziemy się jakiś czas borykać z errorami wszelakiej maści. Damy radę    :beer:

:okey:  :good:  :beer:  :D    :) Fajnie, że galeria zostanie, zawsze przy nudzie w pracy coś można popatrzeć :) Powodzenia przy aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Z tej perspektywy brakuje mi kompatybilności z Tapatalkiem, ale to pewnie kwestia tej aplikacji.

 

Ale z tego co widzę i używam, tapatalk raczej działa. Są jakieś problemy?

 

Problemy jako takie to raczej nie. Przynajmniej chyba nie z winy forum. Mi się osobiście nie podoba w jaki sposób Tapatalk wyświetla "nowe posty". O ile na PCtowej wersji forum mam pięknie pozaznaczane w których wątkach i tematach ktoś coś napisał, tak na Tapatalku jest to jakoś dziwnie selekcjonowane. Część pięknie widać w nowościach,a część jakby wcale nie istniała. Nie wiem od czego to zależy, może kwestia jakiś ustawień programu (nie miałem okazji w to wnikać,bo sporadycznie używam programu), ale wspomnieć tutaj mogę ;).

Edytowane przez Syrjus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W wersji 4.x zmienił się interface, co nieco sposób użytkowania, ogólnie trochę filozofia oprogramowania.

Czy jest jakaś szansa, na zobaczenie jakiegoś "preview" nowej wersji forum albo podlinkowanie innego forum działającego na tym samym / podobnym silniku etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby była jasność, bo zapewne nie wyraziłem się precyzyjnie :) Galeria nie zajmuje w ogóle specjalnie miejsca, ani nie generuje jakiegoś kosztu. Zresztą - usługi w hostingowe w stosunku do lat poprzednich są na prawdę w porządku. Raczej zmierzałem do tego, czy komuś to służy, bo to myślę najważniejsze. Moduł zatem zostanie, a przy okazji zrobimy jakieś porządki.

 

Co do samego czasu prac. Pewnie w jeden dzień się uwinę, natomiast szlifowanie całości na bank zajmie z kilka dobrych następnych dni. Większość dodatkowych aplikacji wymaga również aktualizacji, więc będziemy się jakiś czas borykać z errorami wszelakiej maści. Damy radę    :beer:

Nie myślałeś może o postawieniu równolegle kopii forum na wyższej wersji, aby przetestować wszystko zanim zrobisz upgrade? Jak wszystko będzie dopięte niedostępność serwisu można ograniczyć do godziny, a nie 2 dni :) Jeżeli będzie potrzeba udostępnię miejsce na moim dedyku :) Takie akcje w firmie robimy kilka razy w tygodniu, i z doświadczenie wiem, że upgrade bezpośrednio na serwisie, to duże ryzyko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aby była jasność, bo zapewne nie wyraziłem się precyzyjnie :) Galeria nie zajmuje w ogóle specjalnie miejsca, ani nie generuje jakiegoś kosztu. Zresztą - usługi w hostingowe w stosunku do lat poprzednich są na prawdę w porządku. Raczej zmierzałem do tego, czy komuś to służy, bo to myślę najważniejsze. Moduł zatem zostanie, a przy okazji zrobimy jakieś porządki.

 

Co do samego czasu prac. Pewnie w jeden dzień się uwinę, natomiast szlifowanie całości na bank zajmie z kilka dobrych następnych dni. Większość dodatkowych aplikacji wymaga również aktualizacji, więc będziemy się jakiś czas borykać z errorami wszelakiej maści. Damy radę    :beer:

Nie myślałeś może o postawieniu równolegle kopii forum na wyższej wersji, aby przetestować wszystko zanim zrobisz upgrade? Jak wszystko będzie dopięte niedostępność serwisu można ograniczyć do godziny, a nie 2 dni :) Jeżeli będzie potrzeba udostępnię miejsce na moim dedyku :) Takie akcje w firmie robimy kilka razy w tygodniu, i z doświadczenie wiem, że upgrade bezpośrednio na serwisie, to duże ryzyko :)

 

Te dwa dni to tak trochę na wyrost ;) Myślałem o tym, ale pewnie i tak wyjdzie masę rzeczy, których się nie da tak na szybko przetestować. Generalnie raczej z samym engine forum problemów nie będzie, raczej z dodatkami. Gdyby się rzeczywiście coś mocno sypnęło, to oczywiście cofka z backupu i będziemy dumać :)

 

A tak z ciekawości, dedyk w własnej serwerowni, czy gdzieś na zewnątrz? Ceny ostatnio tak lecą, że trochę mnie kusi coś kupić w ovh albo hetznerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aby była jasność, bo zapewne nie wyraziłem się precyzyjnie :) Galeria nie zajmuje w ogóle specjalnie miejsca, ani nie generuje jakiegoś kosztu. Zresztą - usługi w hostingowe w stosunku do lat poprzednich są na prawdę w porządku. Raczej zmierzałem do tego, czy komuś to służy, bo to myślę najważniejsze. Moduł zatem zostanie, a przy okazji zrobimy jakieś porządki.

 

Co do samego czasu prac. Pewnie w jeden dzień się uwinę, natomiast szlifowanie całości na bank zajmie z kilka dobrych następnych dni. Większość dodatkowych aplikacji wymaga również aktualizacji, więc będziemy się jakiś czas borykać z errorami wszelakiej maści. Damy radę    :beer:

Nie myślałeś może o postawieniu równolegle kopii forum na wyższej wersji, aby przetestować wszystko zanim zrobisz upgrade? Jak wszystko będzie dopięte niedostępność serwisu można ograniczyć do godziny, a nie 2 dni :) Jeżeli będzie potrzeba udostępnię miejsce na moim dedyku :) Takie akcje w firmie robimy kilka razy w tygodniu, i z doświadczenie wiem, że upgrade bezpośrednio na serwisie, to duże ryzyko :)

 

Te dwa dni to tak trochę na wyrost ;) Myślałem o tym, ale pewnie i tak wyjdzie masę rzeczy, których się nie da tak na szybko przetestować. Generalnie raczej z samym engine forum problemów nie będzie, raczej z dodatkami. Gdyby się rzeczywiście coś mocno sypnęło, to oczywiście cofka z backupu i będziemy dumać :)

 

A tak z ciekawości, dedyk w własnej serwerowni, czy gdzieś na zewnątrz? Ceny ostatnio tak lecą, że trochę mnie kusi coś kupić w ovh albo hetznerze.

 

Dedyka mamy z ovh. Rzuć okiem na https://www.soyoustart.com/pl/serwery-essential/tutaj są przyzwoite ceny za dzierżawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedyka mamy z ovh. Rzuć okiem na https://www.soyousta...wery-essential/tutaj są przyzwoite ceny za dzierżawę.

 

 

Właśnie nad tym dumam :) Zastanawia mnie tylko ten raid, bo teraz na aktualnym vpsie storage jest jednak na macierzy 15k sas (oczywiście współdzielonej z innymi virtualkami).

Dałbyś radę w wolnej chwili zrobić taki mini benchamark jak niżej i podać mi wyniki tutaj albo na PW? Dzięki :)

dd if=/dev/zero of=/tmp/test bs=64k count=16k conv=fdatasync
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16384+0 records in
16384+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 7.67109 s, 140 MB/s

Proszę :)

 

Dzięki :)

Całkiem fajnie. A to na dyskach ssd? 

 

SATA 2x2TB - ze względu na zapotrzebowanie na duży storage. Nie pamiętam jaki RAID, sprawdzić?

//EDIT

Popierdzieliło mi się z innym dedykiem - tutaj przecież wszystkie mają softowy :)

Edytowane przez prowokator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • elroy odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.