Skocz do zawartości

Brązowa maź na pianie podczas burzliwej


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Uwarzyłem wreszcie swojego pierwszego lagera z procesem zacierania. Wiadro stoi już tydzień w prowizorycznej "lodówce" ze styropianu, w środku 10-11 stopni. Wszystko niby okej. Aktualnie na pianie znajduje się jakaś brzydka brązowa maź, której ilość przybywa praktycznie z każdym następnym dniem. Sterylność podczas całego procesu warzenia była zachowana prawidłowo. Sama brzeczka do której zadałem drożdże była dość mętna, więc filtracja nie była na najwyższym poziomie. Fermentacja przebiega właściwie.

 

Drożdże: Saflager W-34/70

 

Powiecie co to może być i ewentualnie jak się z tym dalej obchodzić? Nie chciałbym mieć tego w piwie.

 

Poniżej zdjęcia z początku fermentacji i sytuacja obecna:

post-18638-0-93257800-1494339419_thumb.jpg

post-18638-0-81009200-1494339426_thumb.jpg

Edytowane przez jagonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nic nie rób, daj mu fermentować :)

Oczywiście nie zamierzam teraz niczego otwierać, myślałem raczej o jakichś krokach przy zlewaniu na cichą.

 

 

Infekcja drożdżami saflager.

Strasznie szybka diagnoza :)

 

Drożdże opadną, jeżeli coś zostanie trzeba po prostu uważać przy zlewaniu na przerwę diacetylową. W jej trakcie reszta śmieci opadnie na dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, zgłębiłem temat, rzeczywiście ta deka nie stanowi problemu. Żeby nie zakładać nowego tematu mam jeszcze szybkie pytanie odnośnie posmaku "bobu" gdy sprawdzałem ostatnie blg. Piwo ma 1,5tyg, jestem przed zlewaniem na cichą. Podobno taki posmak daje zleżały chmiel. Mój był ze zbiorów 2016 zapakowany próżniowo, wyglądał ok. Ale ten sam zapach był podczas gotowania (tak jakbym gotował bób a nie warzył piwo) :)

 

Surowce były z browamatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.