Skocz do zawartości

Piwo domowe - wywóz za granice.


Ralphinistrator

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientuje sid ktos jak to wyglada od strony prawnej? Wybieram sie na urlop do Chorwacji i myslalem o zabraniu ze soba cornelliusa bądź dwóch ;-)

Mogą sie z ty m pojawic problemy na granicach przy ewentualnej kontroli?

 

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraje bałkańskie podchodzą dość liberalnie do wszelkiej produkcji home made, więc co najwyżej możesz się spodziewać zdrowego zainteresowania na granicy, a nie jakiś sankcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jechał ktoś jeszcze? Obeszło się bez przeszkód? Jutro wyjeżdżam na 2 tygodnie do Chorwacji przez Czechy, Austrię i Słowenie. Nie wiem czy to dobry pomysł żeby wziąć ok 20 butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jechał ktoś jeszcze? Obeszło się bez przeszkód?

Nie no, ale żarty sobie robicie czy jak?

To po co nam te całe Unie Celne, Unie Europejskie i takie tam inne?

A serio to w tym roku dotarłem samochodem do Albanii i poza paszportem i ew. Zieloną Kartą nic nikt więcej nie sprawdzał na granicach, które przekraczałem.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechał ktoś jeszcze? Obeszło się bez przeszkód? Jutro wyjeżdżam na 2 tygodnie do Chorwacji przez Czechy, Austrię i Słowenie. Nie wiem czy to dobry pomysł żeby wziąć ok 20 butelek.

 

Chorwacja i wymienione kraje są w UE, więc możesz do 110 litrów piwa.

 

 

Kraje bałkańskie podchodzą dość liberalnie do wszelkiej produkcji home made, więc co najwyżej możesz się spodziewać zdrowego zainteresowania na granicy, a nie jakiś sankcji.

 

Jak pisałem. Zresztą np. na trasie do Budapesztu jadąc autokarem jedyną kontrolę paszportową miałem na granicy polsko-słowackiej.

 

Do Serbii piszą dość rozbieżne limity na różnych stronach celnych i turystycznych, ale nic o piwie. Podobnie w Macedonii. Tylko 2 litry wina i alkohol destylowany jak w UE. W Czarnogórze już wyszczególniono piwo. Można do 16 litrów. W Bośni i Hercegowinie brak piwa w zwolnieniach celnych, ale podaje się do 2 litrów innych trunków, które nie wyszczególniono (nie było tam miodów i piwa). Kosovo podobnie jak Bośnia do 2 litrów innych trunków. Albania do 2 litrów napojów alkoholowych poniżej 22% i 2 litry wina. Nic o piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.