Skocz do zawartości

Vermont IPA Pinta


Kuba Sawczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym sklonować Vermont IPA Pinty ale przez długi czas nie warzyłem i nie mam takie wyczucia smaku chmielu.


Fajne jest te uderzenie goryczki a poźniej uczucie słodkich owoców np; manga. 


 


 


Standardowym zasypem Vermonta jest słód pilzneński i pale Weyermanna ale chce użyć tych samych słodów tylko że Viking Malta. 


Do produkcji piwa używa sie 4 chmieli: Columbus, Citra, Mosaic, Centennial


Warka na +/- 30l. 


 


Co o tym sądzicie:


Zacieranie 65°C przez 75 min


34L przed gotowaniem, 31L po gotowaniu, czas gotowania 60m.


 


- 5 kg pilzeńskiego


- 2 kg pale ale 


- 250g cukru


- S-04


 


 


1. Columbus 50g - 60m


2. Columbus 50g - 50m


3. Centennial 25g - 25m


4. Centennial 25g - 20m


5. Mosaic 25g - 10m + cukier


6. Citra 25g - 0m


 


i na zimno:


25g Citry z 25g Mosaic


 


Wydaje mi sie że 50g do dosyć mało chmielu na zimno ale nie chce przedobrzyć (wiem wiem, chmielu nigdy za mało).


Proszę o komentarze


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Columbus 50g - 60m 2. Columbus 50g - 50m

 

z ciekawości - po co taki rozdział? i po co cukier? :( w ogóle bym chmiele przesunął bliżej 0'. już abstrahując od tych 100g na goryczkę - przecież to może zabić co mniej wyrobionego odbiorcę

Edytowane przez LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym sklonować Vermont IPA Pinty ale przez długi czas nie warzyłem i nie mam takie wyczucia smaku chmielu. Fajne jest te uderzenie goryczki a poźniej uczucie słodkich owoców np; manga. 

@Kuba rzuć okiem na ten artykuł: https://www.homebrewersassociation.org/how-to-brew/tips-brewing-new-england-ipa/.

W szybkim skrócie (jeżeli chodzi o chmielenie):

1.Chmielenie whirpoolowe (hop-stand)  - wnosi smak i soczystość (ang. juicy), testowałem kilka razy nie tylko w vermoncie i zgadzam się z tym, że smak piwa jest inny (bardziej pełny)

2. Użyj chmielu o profilu 'owocowym' (do listy z artykułu mogę Ci też polecić CascadePL, przynajmniej dla mnie ma przyjemy, delikatnie owocowy charakter)

3. Chmiel szuflami na zimno i to na kilka dni. W innym opracowaniu (lub forum) wyczytałem, aby chmiel zadawać jeszcze w trakcie aktywności drożdży i ma to swoje zalety.

 

Jeżeli zależy Ci na większej owocowości niż to co oferuje Vermont od Pinty to przeczytaj wskazówki odnoście doboru drożdży, zacierania i składników niesłodowanych.

 

 

 

ale chce użyć tych samych słodów tylko że Viking Malta. 

 

Pokuś się na słody Colorado od Vikingów, robiłem na nich dwie warki i jestem bardzo zadowolony. Piękny przełom, bardzo dobra wydajność. Nie wiem na ile chcesz już zostawić zasyp, ale Honig o lekkiej nutce miodowej fajnie do Vermonta pasuje.

Edytowane przez Daniel / Gruby Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.