Skocz do zawartości

Dziwny osad - przyczyny?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam prośbę o podpowiedź:

Uwarzyłem dwie warki. Jedną (ordinary bitter) butelkowałem19.03 a drugą ( polskie IPA) 4.04. Pierwsza częściowo skonsumowana. W pozostałych butelkach pierwszej i w całej drugiej zrobił się:

1. Ciemny i mętny osad na dnie,

2. Osad na ściance butelki (taki drobny, czarny, nie wiem, czy precyzyjnie to opisuję ale tak to wygląda),

3. Po otwarciu od razu piana i piwo ucieka,

4. Po przechyleniu widać pływające farfocle (dotyczy w zasadzie tylko drugiej warki).

Według mnie przyczyną może być temperatura przechowania (ok. 23 stopnie) i / lub (tylko w drugiej warce) zakażenie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitter był ok. Ale już z dwa tygodnie go nie piłem. A IPĘ nie piłem. Od razu zobaczyłem, co się w środku porobiło to nawet nie próbowałem. Zapach jest ok ale ten osad i farfocle...


A może to są drobiny chmielu?

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Myślisz o tych farfoclach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 wynika z obecności drożdży i być może białek, 3 wynika z 2, 4 i może trochę z 1. 2 może wynikać z brudnych butelek, 4 z nieumiejętnej filtracji. reszta to loteria jeśli ktoś ogarnięty tego nie spróbował.

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 wynika z obecności drożdży i być może białek, 3 wynika z 2, 4 i może trochę z 1. 2 może wynikać z brudnych butelek, 4 z nieumiejętnej filtracji. reszta to loteria jeśli ktoś ogarnięty tego nie spróbował.

Butelki były myte i dezynfekowane bezpośrednio przed rozlewem. Filtracja taka, jak zawsze (przedtem nie było problemów). Być może to białka i drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim spróbuj, jeśli smak i aromat ok, to wypij. Wg mnie na ściankach to chmiel, w niskiej temperaturze powinien opaść. A na dnie pewnie drożdże z refermentacji.chmieliłeś na zimno, jak filtrowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim spróbuj, jeśli smak i aromat ok, to wypij. Wg mnie na ściankach to chmiel, w niskiej temperaturze powinien opaść. A na dnie pewnie drożdże z refermentacji.chmieliłeś na zimno, jak filtrowałeś?

chmieliłem na zimno IPĘ. Bittera nie. Filtrowałem jak zawsze przy pomocy wężyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chmieliłem na zimno IPĘ

 

Tu masz odpowiedź. Drobiny chmielu po chmieleniu na zimno często pozostają zawieszone w piwie (te najdrobniejsze). Piwo może się wydawać klarowne, ale ten chmiel tam jest, teraz osadził się już w butelkach. W jakiej temperaturze były przechowywane butelki z piwem?

 

 

 

Filtrowałem jak zawsze przy pomocy wężyka

 

Czyli jak dokładnie? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.