Skocz do zawartości

Dziyń dybry, piwowyrów przywiteć chciałem


xanovich

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę i spamuję to już od pewnego czasu, ale stwierdziłem że trzeba by się jednak oficjalnie przywitać, więc przywituje się :)

 

Nazywam się Dominik, jestem z Gliwic (trochę czasu spędziłem też w Cieszynie - 5 lat studiów). Warzę od niedawna - od sierpnia zeszłego roku, ale chyba od zawsze miałem ciągoty do warzenia - mając 12-13 lat pochłonąłem książkę Miodosytnictwo Teofila Ciesielskiego, tak mnie ten temat zaintrygował, że przez długi czas męczyłem rodziców o kupno odpowiedniego gara bym mógł sobie coś uwarzyć - nawet zarzekałem się, że nie będę tego degustował, sama produkcja by mnie usatysfakcjonowała :) oczywiście zostałem powstrzymany przed zostaniem nastoletnim miodosytnikiem, ale jakoś myśl o warzeniu pozostała i gdzieś tam z tyłu głowy się czaiła.

Piwowarstwem zainteresowałem się już później dużo, bo jako student (2011 r.?, coś koło tego), ale jakoś z braku czasu/miejsca/warunków/pieniędzy nie brałem się za warzenie i ograniczałem tylko do czytania i zdobywania informacji o samym procesie. W końcu w zeszłym roku kupiłem zestaw i zacząłem warzyć, staram się regularnie przynajmniej raz w miesiącu coś uwarzyć - czasu brakuje niestety, by robić to częściej ;<

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ciesielskiego dołącz Mutniańskiego i księdza Ambrożewicza, bo rozumiem, że jednak za miody się chwyciłeś? To bardzo wdzięczny trunek, choć uczy cierpliwości. Powodzenia we wszelkim więc warzeniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ciesielskiego dołącz Mutniańskiego i księdza Ambrożewicza, bo rozumiem, że jednak za miody się chwyciłeś? To bardzo wdzięczny trunek, choć uczy cierpliwości. Powodzenia we wszelkim więc warzeniu!

w końcu właśnie nie udało mi się uwarzyć niczego, ale planuje :) znalazłem ostatnio fajną pasiekę w okolicy i może coś w tym sezonie nastawię, ale przyznam szczerze, że musiałbym się poedukować w tym temacie trochę, bo wiedza nikła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.