Skocz do zawartości

rotating sparge arm...


seniorroberto

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko

czy słód w czasie podgrzewania się nie przypala ?

czy podczas zacierania cały czas masz ustawiony niewielki płomień gazu , cały czas pompa recyrkulacje brzeczkę ?

Mam ustawiony malutki płomyk ale najczęściej nie mam go wcale. Zawracana brzeczka, będąca w ciągłym ruchu, wystarczająco wyrównuje temperaturę. Podgrzewam np przez 2-3 minuty, jeśli widzę, że temperatura zaczyna spadać.

Dla jasności: dopiero dwie warki zrobiłem z recyrkulacją - IRA i Dunkelweizen, więc nie traktujcie, proszę, moich opini jako "prawdy objawione"...:D:beer::D

Ponieważ pompa jest "odpralkowa" nie używam jej bez przerwy, bo by chyba wyparowała :lol:, właczam ją np co 10 min. na 10 min... (w przerwach pracy pompy nie wytrzymałem nerwowo i przemieszałem...) ale najistotniejsze zdaje mi się włączanie pompy właśnie wtedy, kiedy włączam palnik (np dla przejścia do wyższej temperatury lub podtrzymania aktualnej). Mogę z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że pompa pracuje ok. 50% czasu zacierania. Zawracana brzeczka robi się baaaardzo klarowna już po 5 - 7 minutach pracy pompy!

 

Pozdrawiam!

 

aaaa! najważniejsze: słód się nie przypala!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwinę pytanie bnp, ciekawi mnie ten temat. Co jakiś czas czytam o sztywnych filtratorach zamontowanych na stałe w kadzi zaciernej. Nie mogę załapać jak w takich przypadkach rozwiązane jest skuteczne mieszanie zacieru w celu wyrównania temperatur w czasie podgrzewania, pomijam zacieranie jednotemperaturowe bez podgrzewania. Temperatury przerw są w widełkach od-do, w czasie grzania aby się zmieścić w tych widełkach mieszam zacier dla wyrównania temperatury, nie bardzo wiem jak można to skutecznie robić przy sztywnym filtratorze.

Myślę, że moją opinię w tej sprawie znajdziesz w mojej odpowiedzi na post kolegi bnp... jeśli nie - napieraj!, rozwinę...:beer:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczna pompę co kol.seniorroberto i na wodzie układ jest idealny do mieszania (HLT), rozkład temperaturowy jest równy (+- 0.5°C ),nie wiem jak z podgrzewaniem gazem ale myślę ze będzie podobnie, tylko istnieje pewnie większe prawdopodobieństwo przypalenia.

Idę chyba testy zrobię z podobną rurką co kol.seniorroberto bo mam taka z plastiku do wysładzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczna pompę co kol.seniorroberto i na wodzie układ jest idealny do mieszania (HLT), rozkład temperaturowy jest równy (+- 0.5°C ),nie wiem jak z podgrzewaniem gazem ale myślę ze będzie podobnie, tylko istnieje pewnie większe prawdopodobieństwo przypalenia.

Idę chyba testy zrobię z podobną rurką co kol.seniorroberto bo mam taka z plastiku do wysładzania.

Sprawozdaj efekty!...:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do @seniorroberto od jakiej temperatury kolega recyrkuluje brzeczkę?

Jeżeli potrzebna przerwa białkowa to po niej, już przy podnoszeniu temperatury do np 63°C .

Jeśli bez białkowej to po wsypaniu i wymieszaniu słodów .

Dodam tylko, że pompa od pralki wymaga tzw zalania:)... robię to tuż przed wsypaniem słodów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

opisze swoje zmagania, kółka z plastiku jednak nie ponacinałem bo było mi szkoda trochę a poza tym już wcześniej świetnie sprawdziło się do wysładzania.

Zamiast tego na dno dałem trójnik i 2 wężyki z oplotu...

Zasyp w temp 60°C temperatura po wymieszaniu 52°C, włączam pompę i działa przez 1min. potem wszystko się zatkało, w kotle po prostu mleko..Myślę że to wina słodu przy użyciu śrutownika bijakowego, grubiej się nie da :lol: ,może ktoś mię pokieruje jak powinien wyglądać prawidłowo ześrutowany słód?

Dobrze ze pod garem mam jeszcze promiennik gazowy wiec kontynuowałem bez recyrkulacji i HLT. Pompa zaczęła poprawnie działać dopiero w 72°C a przy wysładzaniu to już była bajka brzeczka czysta jak łza.

Tempo wysładzania na 2 wężykach jest ogromne jednak całość zdławiłem zaworem.

Wnioski są 2:

Próba kółka które zastosował kolega- tylko zmodyfikowanego zamiast trójnika krzyżak=dodatkowa rurka przez środek

Jak to nie wypali to kopia kosza z Braumeister

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z recyrkulacją 2 warki: IRA i Dunkelweizen w zestawach z BA, wszystko szło ok!...

 

Dziś warka 23 - IPA - pierwsze samodzielnie zestawione:

 

ale... niestety, w tak gęstym zacierze pralkowa pompa sobie właściwie nie radziła...:lol:... walka była... dopiero przy podnoszeniu temperatury do 72°C i potem do 75°C zaczęła dawac radę...a tak musiałem ręcznie.... rozczarowanie.

Wysładzania przy pomocy deszczownicy nie robiłem bo nadal nie mam osobnego kociołka do wody. Tutaj nie przewiduję trudności bo to tylko woda.

 

Hmmmmmmmmm...............................:D

Edytowane przez seniorroberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tez nie poddam!:lol: zajrzałem do wnetrza pompki.... BIDA! wirnik nie zbliża się do wewnętrznych powierzchni pompy na mniej niż 5 - 6 mm! wodę i rzadką brzeczke posiągnęło ale gęstą...:D

Jaką masz pompę, Tellarini?... tę mosiężną? jak cos popchniesz naprzód to sie odezwij :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja dziś uruchomiłem swą pompę z kadzią i tak samo

włączam pompę i działa przez 1min. potem wszystko się zatkało, w kotle po prostu mleko

dodam że miałem także filtr z oplotu ok 1,5 m

 

postanowiłem przeinaczyć kadź tak, że zasysałem zacier.

Prawie się udało, pompa chodziła koło 20 min ale w tym czasie kilka razy się przytykała :lol:

 

jak by średnice przewodów oraz końcówek pompy były większe to by może i dało radę ale teraz to totalna klapa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacięcia w filtratorze miedzianym mają ok. 0,8 mm, natomiast oplot jest bardzo ciasny, mam wrażenie, że z pompą nie da rady... nie odpuszczając tematu zamierzam najpierw powiększyć nacięcia do 1mm :lol:. Jak wspomniałem - przy dwóch poprzednich warkach IRA i Dunkelweizen z BA to działało bez problemu a brzeczka schodziła swobodnie i klarowna po kilku minutach pracy pompy. Dla yaco26 załączałem filmik...

 

Nie bardzo rozumiem o co biega na zdjęciach...? czemu nie odbierałeś pompą przefiltrowanej brzeczki z zaworu na dole gara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciach tak jak pisałem cyrkulowałem zacier - brzeczkę z młótem z pominięciem filtratora z oplotu,

Wcześniej dałem zasysanie przez ten zawór u dołu kadzi ale się zapychało więc kombinowałem dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może pochwale się swoim wynalazkiem, bo ostatnio udało mi się osiągnąć zadowalające efekty.

 

Za podstawę wziąłem sobie garnek elektryczny severina. W garnku jest umieszczone wiadro 12 litrowe z podziurawionym dnem. W boku garnka jest wycięty otwór kolanko, zawór pompa od pralki. Słód jest umieszczony w koszu, a pompa tłoczy ciecz do filtra. Do tego jest sterownik z 2 czujnikami, jednym w filtrze drugim tuż nad grzałką.

 

Wsypuje słód do filtra, wlewam wodę nastawiam temperaturę włączam pompę i jazda. Sterownik ładnie trzyma temperaturę, straty ciepłą nie są takie duże na pompie. Zaworem reguluje przepływ tak żeby mi nie tryskało po ścianach.

 

Do kranu spustowego doczepiony jest jeszcze krótki filtrator z oplotu. Bo zacieraniu mam około 7 litrów przedniej brzeczki, którą spuszczam do fermentora, a potem wlewam około 6 litrów ciepłej wody i znów uruchamiam pompę. i tak aż będę miał odpowiednia ilość zazwyczaj wysładzanie to 3-4 porcje wody po 20-25 minut, ale nic nie muszę przy tym robić.

 

Słowem piwo samo się robi i po dopracowaniu techniki ostatnio przy warzeniu Portera angielskiego z BA udało mi się wydajność podnieść o prawie 10% względem tej z instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początkowo miałem wiadro 9 litrów z otworami 2 mm w ilości kilkuset sztuk.... ale 9 litrów było za mało i kopiłem wiadro 12 litrów i już nie maiłem tyle cierpliwości i zrobiłem nacięcia tak jak to jest w kadziach w dużych browarach. Tak ciecz jest podawana od góry i cześć płynu przelatuje górą. Jeśli ktoś z Wawy chce zobaczyć jak to działa na żywo to w sobotę 13 marca w gmachu głównym Politechniki będzie okazja, będziemy warzyć piwo pod szyldem koła naukowego biotechnologów Herbion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Zdjęcie z przyszłości ;)

 

Offtopic: jak możesz zrób fotkę połączenia pompy od pralki z rurami/wężykami' date=' właśnie nad tym główkuję.[/quote']

:)... to mi przysporzyło sporo główkowania co do średnic węży, przejściówek, wylotów zaworu...a już full partyzantka z samą pompą! Kupiłem taką z najmniejszymi średnicami wlotu i wylotu i dodałem miedzianą mufkę na wlocie. Na wylocie - wsadzam wężyk do środka. Tak na szybko...

 

http://img443.imageshack.us/img443/3162/tndsci0104.th.jpg

 

to ta pompa: http://es24.pl/produkt/0/696916/ardo-pompa-pralki-a-500.html

Ta pompa ma większą wydajność od pompy z pralki Polar ?.

Edytowane przez maxhot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.