Skocz do zawartości

Warka II - Ekstrakt i ziarna specjalistyczne


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zabrałem się za drugą warkę. Zaciekawił mnie ten temat:

 

http://www.piwo.org/forum/t435-Warzenie-z-ekstraktem-i-ziarnami-specjalistycznymi.html

 

Postanowiłem więc spróbować. dopiero co dodałem drożdże, więc pozostaje mi tylko czekać.

 

3,4 KG. ekstraktu WES

Drożdże US-05

0,5 KG. słód karmelowy

125 Gr. słód czekoladowy

chmiel goryczkowy Marynka

chmiel aromatyczny Lubelski

 

Wyszło ok. 20L i 12,5°Blg

 

Sposób w sumie mało popularny. Gdy piwo dojrzeje postaram się tu zamieścić jakieś zdjęcie.

 

Robił ktoś piwo tą metodą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób w sumie mało popularny. Gdy piwo dojrzeje postaram się tu zamieścić jakieś zdjęcie.

Raz robiłem. I jak to pierwszy raz miałem oczywiście trochę pytań i uwag.

Piwo generalnie wyszło takie sobie. Da się wypić, ale bez rewelacji. Jak dla mnie jednak czuć że to z ekstraktów - gdybym robił jeszcze raz to dałbym mocniejsze karmelowe, i/albo więcej palonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robię czasami zimą kiedy nie chce mi się warzyć w zimnym garażu :)

 

Jeżeli chodzi o smak piwa to nie ma różnicy, bo przeciesz piwa z ekstraktów i słodów specjalistycznych wygrywają konkursy piwowarskie i to nie w osobnej kategorii, ale w kompetycji z piwami z samych słodów.

 

Gdy używasz suchy ekstrakt i ekstrakty z puszek koszty warki są trochę wyższe, ale tutejsze sklepy mają własny extrakt płynny który sprzedają na wagę w wiaderkach albo w plastikowych butelkach po mleku ;)

 

Sam mam takie puste wiaderko w bagażniku, na wypadek gdy w drodze powrotnej z pracy wpadnie mi do głowy by uwarzyć mocniejsze IPA albo Imperial Stout OG 1.070+. Dodaje wtedy trochę ekstraktu aby podnieść OG.

 

Jedyna różnica to ciemniejszy kolor. Także chyba koloru Kolscha nie uzyskasz z ekstraktu: LME ma kolor 7 L, a pils albo pale ma kolor 2 L.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Zapomniałem napisać że chmieli było po 30g(granulat) na początek cały goryczkowy i 1/2 aromatycznego, reszta aromatycznego na ostanie 15-10min. goryczka wyszła wyraźna, więc możesz użyć mniejszej ilości chmielu.

 

 

Pozdr.

Edytowane przez Jazzman108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.