Skocz do zawartości

Prośba o dwie receptury z BA


malpitrzon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

jeśli ktoś może cyknąć zdjęcie dwóch wskazówek do warzenia z Browamatora to będę wdzięczny:

 

1) APA

2) AIPA

 

Browamator nie straci na tym bo i tak u nich zamówię składniki tyle, że chcę na inną ilość niż oni mają w zestawach oraz innych drożdży chcę użyć.

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A innego przepisu z neta nie mozesz uzyc?

czytaj ze zrozumieniem

 

No właśnie szukałem, nie ma! Chodzi mi konkretnie od Browamatora bo po pierwsze w ich instrukcjach wszystko rozumiem po drugie u nich wszystkie składniki powinny być :)

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukałem, nie ma! Chodzi mi konkretnie od Browamatora bo po pierwsze w ich instrukcjach wszystko rozumiem po drugie u nich wszystkie składniki powinny być:)

Tak do mnie dotarło. Skoro chcesz stamtąd zamawiać, to czemu tych zestawów tam nie zamówisz? Jeśli są niedostępne, to... Brakuje do nich jakiegoś surowca, albo go jest za mało.

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

jeśli ktoś może cyknąć zdjęcie dwóch wskazówek do warzenia z Browamatora to będę wdzięczny:

 

1) APA

2) AIPA

 

Browamator nie straci na tym bo i tak u nich zamówię składniki tyle, że chcę na inną ilość niż oni mają w zestawach oraz innych drożdży chcę użyć.

 

Z góry dziękuję!

http://www.piwo.org/topic/23313-browar-domowy-wp/?do=findComment&comment=435853

 

Z tą różnicą, że nie robiłem cichej, tylko po prostu dłuuugą burzliwą fermentację (nie miałem kiedy zlać). Piwko wyszło bardzo dobre.

 

Co do "praw autorskich itd", nie jestem za tym, żeby jakoś specjalnie rozpowszechniać, ale nie dajmy się zwariować. BA ma na tym forum i tak duuużo dobrej reklamy, więc jak czasem ich przepis się pojawi to myślę, że nic się nie stanie, a sporo ludzi mimo że ma przepis to i tak zamówi gotowy zestaw (choćby z tego powodu, że nie każdy sklep odważy 200g słodu, a są ludzie co warzą raz na jakiś czas i nie magazynują materiału w domu, więc gotowe zestawy są głównie dla nich).

Edytowane przez PawelW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu tych zestawów tam nie zamówisz?

 

Odpowiedź jest w pierwszym poście.

Nie chcę warki 10 ani 20 litrowej ani wielokrotności tych zestawów.

Nie chcę kilku opakowań US-05 bo do APA zamierzam użyć startera z płynnych a do AIPA gęstwy z APA.

 

Jak bym chciał jakiś przepis z internetu to nie szukał bym przepisów z BA:)

 

Napisałem zapytanie do Browamatora, ciekawe jak podchodzą do tematu.

 

PawelW, dzięki za przepis. Poza cichą jakieś modyfikacje czy tak jak w przepisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czemu tych zestawów tam nie zamówisz?

 

Odpowiedź jest w pierwszym poście.

Nie chcę warki 10 ani 20 litrowej ani wielokrotności tych zestawów.

Nie chcę kilku opakowań US-05 bo do APA zamierzam użyć startera z płynnych a do AIPA gęstwy z APA.

 

Jak bym chciał jakiś przepis z internetu to nie szukał bym przepisów z BA:)

 

Napisałem zapytanie do Browamatora, ciekawe jak podchodzą do tematu.

 

PawelW, dzięki za przepis. Poza cichą jakieś modyfikacje czy tak jak w przepisie?

 

Tak jak w przepisie. Żałuję teraz że zrobiłem tylko 10 litrów, bo z wszystkich warek do tej pory to chyba najlepsza (poza pilsem, ale to dopiero zabutelkowane). Możesz ewentualnie dać trochę mniej na goryczkę, bo pierwsze wrażenie jest takie, że dostajemy taki owocowy strzał w podniebienie (od Citry), a później dochodzi głęboka gorycz...i właśnie się zastanawiam, czy nie za głęboka. Jak następnym razem bede robil to zmodyfikuję na zasadzie "mniej na gorycz, więcej na aromat". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.