Jump to content
Sign in to follow this  
adamek35

[KUPIĘ] części do kega i wyszynku

Recommended Posts

Cześć :)

kupię (albo będę wdzięczny za informację gdzie mogę kupić w dobrej cenie):

1) wieko do kega cornelius (dokładnie keg AEB)

2) kran lub dwa karny (picnic odpada, myślałem o metalowym)

3) 3 zawory bezpieczeństwa (zawór odprężający) 

4) szybko złączki do ball lock

Kontakt w temacie lub przez PW (najlepiej z telefonem, to zadzwonię).

Dziękuję!

Hm, na ali straszny rozrzut jest w cenie, wszystkie są dobre czy jakość jest taka ooo i lepiej z allegro?

Przy okazji 70 zł za wieko to strasznie drogo. Ja za cały keg płaciłem 100 zł (sprawny z wiekiem).

Edited by adamek35

Hm, na ali straszny rozrzut jest w cenie, wszystkie są dobre czy jakość jest taka ooo i lepiej z allegro?

Przy okazji 70 zł za wieko to strasznie drogo. Ja za cały keg płaciłem 100 zł (sprawny z wiekiem).

Tylko ty kupiłeś używany keg.

Weź pod uwagę, że nowy keg kosztuje 400-450 zł.

Napisz do Pana Damiana [kegpepsi na allegro, albo damtry w google] czy nie ma używanych pokrywek, na pewno znajdzie coś dla Ciebie trochę taniej.

PS. odnośnie kranika picnic polecam ten temat: http://www.piwo.org/topic/22431-kranik-piknikowy-do-kega/

Ja wymieniłem u siebie wężyk na cellfast 5m 4mm wewnętrznej średnicy, za 'pięć złoty w leroju' i spokojnie daje radę nagazować na 2,6 v/v w 11 stopniach i piwo gryzie gazem aż za mocno :D bo lubię mliko.

@edit: tylko problem z obejmami. kupiłem 8-12mm, bo niby sam króciec ma 7 ale się nie chcą aż tak zacisnąć i opitoliłem na szybkości trytkami :D jak się zerwie będzie słabo.

Edited by Bielo

Napiszę dla potomności :)

Zamówiłem pokrywę, szybkozłączki (2 pary) oraz zawory  z ali.

Pokrywa, różni się od oryginalnej wyglądem i górną konstrukcją, rozmiarowo wygląda na taką samą, jednak po założeniu z przodu robi się szpara i widać gumowego oringa. Oryginalne pokrywy lepiej leżały.

Zawory bezpieczeństwa wyglądają na ok - chociaż nie wiem jak wyglądał oryginał.

Szybkozłączki niestety to trochę porażka. Dwie bardzo ciężko wchodzą, a kolejne dwie wchodzą tylko z użyciem siły, a potem jest problem ze ściągnięciem.

Drugi raz jakbym kupował, to kupiłbym tylko używaną pokrywę i zawory. 

Zawory bezpieczeństwa dokładałeś dodatkowo do kegów czy miałeś je w oryginale i tylko wymieniałeś?

dokładałeś dodatkowo do kegów czy miałeś je w oryginale i tylko wymieniałeś?

Zawory są w pokrywach :D

dokładałeś dodatkowo do kegów czy miałeś je w oryginale i tylko wymieniałeś?

Zawory są w pokrywach :D

Kolego chciałeś zabłysnąć, ale Ci nie wyszło - może to duża ilość wypitego własnego piwka ;)

Pokaż mi oryginalną pokrywę z zaworem bezpieczeństwa w kegu coca-coli. 

Pokaż mi oryginalną pokrywę z zaworem bezpieczeństwa w kegu coca-coli.

A to ktoś tu pisał o pokrywach do KEG'a pin-lock?

Poza tym, KEG'i pin-lock nie mają zaworów bezpieczeństwa w ogóle :D a pokrywy są zamienne tz. pasują do siebie na wzajem.

Mam nieodparte wrażenie, że piszesz o czymś czego nie widziałeś tak na prawdę.

Kolego chciałeś zabłysnąć, ale Ci nie wyszło - może to duża ilość wypitego własnego piwka

Ponadto wydaje mi się, że sobie na zbyt dużo pozwalasz i przekraczasz granice dobrego wychowania, których na tym forum się raczej nie przekracza.

DR2 nakręcasz się lecz cholera wie o co...

W kegu pin-lock zamieniasz "zaworki: i masz kegi ball-lock. A że w kegach coca-coli nie ma oryginalnie zaworów bezpieczeństwa to wiem, dlatego pytałem czy kolega adamek35 offline.png "dokładał" dodatkowo te zaworki czy tylko wymieniał (nie kupował chyba zaworków bezpieczeństwa żeby leżały w szufladzie). Więc wyluzuj i przeczytaj jeszcze raz na spokojnie temat i wtedy wypowiedz się w sensownie. 

PS

Wiem jak wygląda wiertarka i dołożenie zaworu bezpieczeństwa nie wydaje się  technologią kosmiczną, aczkolwiek jeżeli ktoś już to zrobił to po co na nowo odkrywać koło.

Wiem jak wygląda wiertarka i dołożenie zaworu bezpieczeństwa nie wydaje się technologią kosmiczną,

1. nie jest to skomplikowane

2. zawory "fabrycznie" są umieszczone w pokrywach

3. umiem czytać ze zrozumieniem

4. nie umiesz zadawać pytań w sposób zrozumiały

5. Ty się chyba "nakręcasz"

6. ja się dobrze bawię :polew:

7. szkoda na Ciebie czasu

8. z mojej strony EOT :D

Pokrywa, różni się od oryginalnej wyglądem i górną konstrukcją, rozmiarowo wygląda na taką samą, jednak po założeniu z przodu robi się szpara i widać gumowego oringa. Oryginalne pokrywy lepiej leżały.

Szybkozłączki niestety to trochę porażka. Dwie bardzo ciężko wchodzą, a kolejne dwie wchodzą tylko z użyciem siły, a potem jest problem ze ściągnięciem.

Brałem z Chin, wszystko pasowało( dekle , złączki)

Poza tym, KEG'i pin-lock nie mają zaworów bezpieczeństwa w ogóle a pokrywy są zamienne tz. pasują do siebie na wzajem.

Przy okazji mam pytanko. Kupiłem kegi -  na gumie są opisane jako Coca cola, pokrywa jest z zaworem, a głowice ball-lock. Czy to normalne i tak ma być? Czy też kupiłem kega po coca coli z "osprzętem" pepsi czy też jeszcze jakiś inny wariant?

Czy to normalne i tak ma być?

No nie.

Czy też kupiłem kega po coca coli z "osprzętem" pepsi czy też jeszcze jakiś inny wariant?

Na to wygląda, że ktoś już wymienił pokrywę i fittingi :)

No własnie czy to jakoś szkodzi i mam kegi gorszej jakości czyli takie "składaki" czy też nie ma się o co martwić?

Edited by opeciarz

Masz po prostu, kega od Coca-Coli a szybkozłączki i dekiel od Pepsi, na jakości nie utraciłeś nic, nie martw się, lej piwko ;)

Brałem z Chin, wszystko pasowało( dekle , złączki)

a brałeś może zawory? Ja miałem dekle bez zaworów, zamówione zawory jeszcze mi nie przyszły, ale przekręciłem zawór z tej chińskiej podróbki dekla do oryginalnego dekla i była lipa. Zawór okazał się nieszczelny. Najprawdopodobniej dlatego, że w podróbce otwór w deklu jest troszkę większy, a w oryginalne mniejszy.

Pytanie czy te zawory, które idą do mnie będą pasowały i będą szczelne.