Skocz do zawartości

zamknięcie patentowe a kapsel


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam,mam pytanie czy jest możliwe aby zakapslowane piwo(kapslownica dwuramienna ETERNA) miało mniejsze nagazowanie niż piwo w butelkach z zamknięciem patentowym - różnice w smaku tego samego piwa i nasycenia po ok.30 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W miękkich kapslach zauważyłem u siebie, że mam mniejsze nagazowanie niż w twardych oraz w patentowych.

:polew:

 

 

Nie wiem co w tym widzisz śmiesznego :) Stwierdzam fakt z mojej przedostatniej warki. Witbier zabutelkowany 3 rodzajami kapsli. Syrop cukrowy wymieszany dokładnie w fermentorze z kranem, więc nie wchodzi w grę nierówna jego ilość w butelkach. Po 4 tygodniach jest dość mocno zauważalna różnica w butelkach zakapslowanych miękkimi a butelkach z kapslami twardymi i zamknięciem patentowym (tu jest jednakowe nagazowanie, mocniejsze). Nie wiem, może to kwestia Eterny, która nierównomiernie zaciska różne rodzaje kapsli. Niedługo kupuję stołową to porównam ponownie :)

Edytowane przez luki161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W miękkich kapslach zauważyłem u siebie, że mam mniejsze nagazowanie niż w twardych oraz w patentowych.

:polew:

 

 

Nie wiem co w tym widzisz śmiesznego :) Stwierdzam fakt z mojej przedostatniej warki. Witbier zabutelkowany 3 rodzajami kapsli. Syrop cukrowy wymieszany dokładnie w fermentorze z kranem, więc nie wchodzi w grę nierówna jego ilość w butelkach. Po 4 tygodniach jest dość mocno zauważalna różnica w butelkach zakapslowanych miękkimi a butelkach z kapslami twardymi i zamknięciem patentowym (tu jest jednakowe nagazowanie, mocniejsze). Nie wiem, może to kwestia Eterny, która nierównomiernie zaciska różne rodzaje kapsli. Niedługo kupuję stołową to porównam ponownie :)

 

Od ostatnich dziesięciu warek kapsluję tzw.miękkimi kapslami kapslownicą stołową i nie zauważyłem różnicy nagazowania między twardymi a miękkimi kapslami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W miękkich kapslach zauważyłem u siebie, że mam mniejsze nagazowanie niż w twardych oraz w patentowych.

Ciężko dyskutować z argumentem bo u mnie tak było, gdyż za chiny nie udowodnię Ci, że tak Ci się nie wydarzyło, niemniej jednak należy sobie uświadomić, że elementem zapobiegającym ewakuacji CO2 z butelki nie jest metalowa część kapsla tylko gumowa uszczelka po wewnętrznej jego stronie. Więc różne nagazowanie, piw z różnymi kapslami może implikować kapslowanie Twoją Gretą, która z jakichś względów nie dociąga miękkich kapsli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.