Skocz do zawartości

Fermentacja Hefeweizena


radekfilon

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Hefeweizen 12 Blg fermentuje już 16 dni i ciągle bulgocze.

Już tylko co parę minut, ale jednak.

Fermentacja na drożdżach WB-06 wyglądała dobrze, zaczęła zwalniać po kilku dniach, ale zatrzymać jakoś się nie może.

Zastanawiam się ile to może jeszcze potrwać?

Stoi w 16 stopniach.

Myślałem, że po trzech tygodniach będę butelkował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blg nie mierzyłem i to było zamierzone.

Chciałem dać piwu jak najmniej szans na infekcję, dlatego plan był taki żeby zmierzyć 2-3 dni przed planowanym butelkowaniem, a potem potwierdzić w dniu butelkowania i jak nie będzie dalszego spadku to rozlewać.

Czy takie nagazowane piwo nawet odfermentowane jak trzeba ze stabilnym Blg można będzie butelkować?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blg nie mierzyłem i to było zamierzone.

Chciałem dać piwu jak najmniej szans na infekcję, dlatego plan był taki żeby zmierzyć 2-3 dni przed planowanym butelkowaniem, a potem potwierdzić w dniu butelkowania i jak nie będzie dalszego spadku to rozlewać.

Czy takie nagazowane piwo nawet odfermentowane jak trzeba ze stabilnym Blg można będzie butelkować?.

Właśnie wczoraj rozlewałem hefe-weizena 12,5* na wb-06, który fermentował w 16 stopniach. Po tygodniu miał 3 blg,  a przez następne 10 dni  zszedł do 2,5 blg. O ile drożdże nie strzeliły focha to piwo odfermentowało prawie na pewno. Najlepiej pobierz próbkę i sprawdź, nic tu się nie wyczaruje inaczej :)

 

Bulkaniem nie należy się sugerować, rurka to nie aparatura pomiarowa.

Każde piwo po fermentacji zawiera mniejszą lub większą ilość rozpuszczonego w sobie CO2, kalkulatory nagazowania wymagają od Ciebie podania informacji jaką temperaturę ma piwo - tak by ilość surowca do refermentacji stosownie zmniejszyć, nagazowanie piwa więc nie przeszkadza przy butelkowaniu (najwyżej niezaciśnięte kapsle będą podskakiwać i Cię straszyć :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blg sprawdziłem, 2,5 i nie spadło po 2 dniach, ale przez transparentną ściankę fermentora widać nawet jak malutkie pęcherzyki gazu pojawiają się na powierzchni co jakiś czas i rurka co kilka minut bulgocze.

Pyszne wyszło przy okazji.

Skoro koledzy uspokajają to butelkuję, raz się żyje.

I tak Hefeweizena trzeba podobno szybko wypić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.