Skocz do zawartości

Serdecznie witam wszystkich piwowarów domowych.


Sławek99

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imię Sławek i jestem z Lublina. Nie miałem pojęcia o tym , że piwowarów domowych w kraju jest tak wielu. Do tej pory nauczyłem się produkcji wędlin domowych, wędzenia, domowego wyrobu chleba na zakwasie oraz domowych oscypków. Żona robi dobre wino. Do piwowarstwa namówiły mnie nasze koncerny produkując to co na wyrost nazywają piwem. Nie dotyczy to oczywiście nowych browarów które wypuszczają mniej lub bardziej sensowne produkty. Pierwsze warki zrobiłem kilka lat temu, ale miałem kilkuletnią przerwę ( inne zajęcia). W czasie robienia grudniowych porządków natrafiłem na dwa rodzaje piwa które miały już trzy lata. Były ok. Znalazłem również słody,  drożdże, kapsle  i chmiele. Wznowienie działalności nastąpiło już po nowym roku , bo nie miałem świeżych drożdży. Dokupiłem słody , chmiele i drożdże. Co ciekawe ześrutowane  3 letnie słody ( w szczelnych opakowaniach) nic nie straciły na jakości ( przynajmniej ja nic nie wyczułem). Co do starych chmieli ( w pudełkach BA) raczej nie straciły zbyt wiele. Za poradą na forum zwiększyłem dawkę o 10% , ale chyba 5% by wystarczyło. Muszę z tego miejsca serdecznie podziękować za wszelkie rady znajdujące się na forum. Dzięki jednej z nich  "zawsze zdążysz wylać"  uratowałem swojego Belga. Miałem go wylać bo capił niemiłosiernie nawet podczas butelkowania. Ale się ułożył i żona z teściową dosyć szybko się z tym Belgiem uporały. Nawet chcą same kupić cukier trzcinowy abym tylko zrobił coś podobnego. Z uwagi na sprzęt który posiadałem ( kuchenka elektryczna oraz garnek 20 litrowy) byłem zmuszony poczynić zakupy ( garnek stalowy 36 litrów, taboret gazowy, dwie butle itp.) Dzięki temu zamiast warzyć 10 godzin warzę teraz 5 godzin ( jednocześnie wędzę :)).

Przepraszam, że się tak rozpisałem. Na pewno nie będę zadawał pytań "bez sensu" bo szanuję czas innych i umiem czytać, a zawsze lepiej przeczytać jak najwięcej.

Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sławku,

 

Zazdroszczę Ci tego wędzenia, uwielbiam takie wędliny. Pamiętam też jak już z 20 lat temu, jeszcze jako chłopaczek spróbowałem wędzonego przez mojego wujka pstrąga i wtedy pomyślałem, że też kiedyś zajmę się wędzeniem. Póki co nie ma sposobności. 

 

Co do Twojego nowego zakupu, to myślę, że niebawem 36 L zaś będzie za mało, jak masz już takie fanki :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sławek !

Ja tez  wędzę i warzę, świetna kompozycja.

Powodzenia !

Nie ma to jak wędzenie własnych wyrobów. Teraz doszło warzenie i jednoczesne próbowanie własnego piwa do jakiejś kanapeczki z własnym coś nie coś :D, a robię nawet kabanosy. Pozdrawiam,

szczęścia na obu płaszczyznach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sławku,

 

Zazdroszczę Ci tego wędzenia, uwielbiam takie wędliny. Pamiętam też jak już z 20 lat temu, jeszcze jako chłopaczek spróbowałem wędzonego przez mojego wujka pstrąga i wtedy pomyślałem, że też kiedyś zajmę się wędzeniem. Póki co nie ma sposobności. 

 

Co do Twojego nowego zakupu, to myślę, że niebawem 36 L zaś będzie za mało, jak masz już takie fanki :)

 

Pozdrawiam

Witaj. Odwiedź stronkę wędliny domowe, a pewnie znajdziesz i miejsce i czas. Własne wyroby są zdrowe jak własne piwo domowe. Nie rejestrowałem się na tamtej stronie ale wiem , że oni jak i my potrafimy robić naprawdę cuda. Na razie jednak muszę się podciągnąć w piwowarstwie bo ten temat znam najsłabiej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.