Skocz do zawartości

Zakładanie Browaru Rzemieślniczego - program z TVN24 2008r


czara6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@Hasintus

A może by powołać stowarzyszenie lobbujące u polityków, by wprowadzić zupełnie nowe prawo pod które by podlegały mikrobrowary, dajmy na to o wydajności do 1-2-5hl/dziennie. Chodzi przede wszystkim o legalizację instalacji.

Ja w tym widzę przyszlość, a nie w tym cwaniactwie z filmu za 1,5mln zł i piwie dla klienta za ponad 10zł/kufel .

 

@anteks

Tak to jest..

Raz napisze się mi 1-2, drugi raz 3-5...

Edytowane przez 13Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by powołać stowarzyszenie lobbujące u polityków, by wprowadzić zupełnie nowe prawo pod które by podlegały mikrobrowary, dajmy na to o wydajności do 1-2-5hl/dziennie. Chodzi przede wszystkim o legalizację instalacji.

Przecież on jest z kosmosu i to odległej galaktyki :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako niepoprawny optymista myślę że prędzej czy później ktoś z naszego środowiska otworzy browar rzemieślniczy. To jest tylko kwestia czasu.

Uważam,że nie jest to przesadny optymizm.

Pomimo iż założenie traktuje jako perspektywę dość odległą, mam na myśli 1-3 lata to ostatnimi czasy bardzo mocno wchodzę w temat browaru restauracyjnego, zbieram dane, kontakty, możliwości finansowania...

Obecnie największym problemem w moim przypadku jest zakup nieruchomości w dobrej lokalizacji...

Na dzień dzisiejszy jestem na etapie rozmów z jednym urzędnikiem celnym, gość jest mocno w temacie i odpowiada na moje czasami trywialne pytania, polecam w miarę możliwości taka luźna formę kontaktu przynajmniej na wstępie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hasintus

A może by powołać stowarzyszenie lobbujące u polityków, by wprowadzić zupełnie nowe prawo pod które by podlegały mikrobrowary, dajmy na to o wydajności do 1-2-5hl/dziennie. Chodzi przede wszystkim o legalizację instalacji.

Ja w tym widzę przyszlość, a nie w tym cwaniactwie z filmu za 1,5mln zł i piwie dla klienta za ponad 10zł/kufel .

marzenia.... niestety muszę Cię rozczarować film był kręcony 2 lata temu i o ile instalacje można kupić taniej niż napisali to ceny czynszu, piwa, i chyba akcyzy* warszawie (bo tam był kręcony materiał i dla tego rynku były wyliczenia) wzrosły

 

*akcyza- to są moje przypuszczenia gdyż szybko bo w około pół roku ceny piwa wzrosły o około 2zł (II kwartał ubiegłego roku)

 

poza tym jeśli myślisz o samym browarze bez knajpy to myślę że z jakiś milion musiałbyś mieć bo lokal, pozwolenia, akcyza, surowce, instalacja, do tego musiałbyś mieć handlowców i transport towarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hasintus

A może by powołać stowarzyszenie lobbujące u polityków, by wprowadzić zupełnie nowe prawo pod które by podlegały mikrobrowary, dajmy na to o wydajności do 1-2-5hl/dziennie. Chodzi przede wszystkim o legalizację instalacji.

Ja w tym widzę przyszlość, a nie w tym cwaniactwie z filmu za 1,5mln zł i piwie dla klienta za ponad 10zł/kufel .

 

@anteks

Tak to jest..

Raz napisze się mi 1-2, drugi raz 3-5...

Do tego momentu próbowałem z rezerwą i w miarę możliwości bez emocji podchodzić do Twoich postów, ale właśnie odpadłem...

Weź człowieku poczytaj trochę, dowiedz się, porozmawiaj i POSŁUCHAJ co inni mówią, bo nie masz zielonego pojęcia o tym o czym piszesz!!!

 

Żeby zmienić prawo dot. legalizacji instalacji trzeba by przewrócić do góry nogami tysiące ustaw... sam odbiór jednego śmiesznego tanku przez UDT to jest kilka papierków min. zaświadczenie producenta, sanepidu, itp...

 

Poza tym jakie cwaniactwo za 1,5 mln ??!! NAJDROŻSZY Kaspar-Schulz zrobi Ci pełną instalację na 2 hl wybicia za 1,2 mln zł a jest to firma o jakieś 15-20% droższa od pozostałych. Ponad to nie bierzesz pod uwagę tego iż oprócz kosztów samego materiału i robocizny płacisz za to iż mają oni odbiór techniczny całej instalacji przez UDT wystawiany prawie "od ręki" ponieważ każdy wyprodukowany przez nich zbiornik jest już zatwierdzony przy wyjściu z fabryki. Nie bierzesz też pod uwagę wiedzy inżynierów produkujących te urządzenia i tego,że wbrew pozorom nie jest ich wielu (mam na myśli specjalistów od budowy instalacji i urządzeń browarniczych) płacisz za ich wiedzę i doświadczenie.

 

I tylko nie pisz mi,że 300 tys zł różnicy to nie wiele bo jest to 1/5 podanej przez Ciebie kwoty...

 

A jeżeli nie pasuje Ci 10 zł za kufel to tak jak napisałem w innym temacie nikt nie karze Ci kupować tego piwa, mamy demokrację i nikt nikomu nie może nakazać zakupu, więc nie nazywaj tego cwaniactwem bo nikt Cię nie oszukuje!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baron

Powtarzam się ale... Naprawdę nic mnie nie obchodzą cwaniackie browary restauracyjne za ponad milion zlotych.

Nawet nie chce o nich dyskutować, bo o czym tutaj dyskutować?

 

Co do Twoich "szokujących" wyznań co to trzeba a czego nie trzeba, by jakis tam urzędnik.... najlepszą jest odpowiedż:

Kto takie prawo ustanowił, ten je może znieść.

Więc lobbować nalezy u tych, co mogą to prawo znieść.

 

Poza tym większość problemów ktore mają browary restauracyjne nie będą dotyczyć mikroborwarów z uwagi na skale przedsięwzięcia.

Uwarzyć 200 litrów piwa dziennie to żaden nadludzki wysiłek.

I miast kupować instalację w cwaniackiej firmie, należy lobbować by mozna było legalizować własne instalacje.

 

@kazik

Trudno sie nie zgodzić, ale ostatnie dwa zdania z odpowiedzi powyżej, są tym o co mi chodzi.

Nawet kwestia opodatkowania jest wtórna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13robert

 

Czy wiesz jak skończyli winiarze z lobbowaniem?

 

Poczytaj:

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=1379

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=86366

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=86169

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=76865

 

itd

 

my naprawdę nie chcemy gadać na tym forum o tym samym w kółko, czego nie mozesz zrozumieć.

 

Przenieś się na browar.biz i rozmawiaj sobie w istniejących watkach.

Tam tez uczestniczymy w dyskusjach.

ale nie tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jakie cwaniactwo za 1,5 mln ??!! NAJDROŻSZY Kaspar-Schulz zrobi Ci pełną instalację na 2 hl wybicia za 1,2 mln zł a jest to firma o jakieś 15-20% droższa od pozostałych. Ponad to nie bierzesz pod uwagę tego iż oprócz kosztów samego materiału i robocizny płacisz za to iż mają oni odbiór techniczny całej instalacji przez UDT wystawiany prawie "od ręki" ponieważ każdy wyprodukowany przez nich zbiornik jest już zatwierdzony przy wyjściu z fabryki. Nie bierzesz też pod uwagę wiedzy inżynierów produkujących te urządzenia i tego,że wbrew pozorom nie jest ich wielu (mam na myśli specjalistów od budowy instalacji i urządzeń browarniczych) płacisz za ich wiedzę i doświadczenie.

Kto Ci takich bajek naopowiadał? Ich PH? :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baron

Powtarzam się ale... Naprawdę nic mnie nie obchodzą cwaniackie browary restauracyjne za ponad milion zlotych.

Nawet nie chce o nich dyskutować, bo o czym tutaj dyskutować?

 

Co do Twoich "szokujących" wyznań co to trzeba a czego nie trzeba, by jakis tam urzędnik.... najlepszą jest odpowiedż:

Kto takie prawo ustanowił, ten je może znieść.

Więc lobbować nalezy u tych, co mogą to prawo znieść.

 

Poza tym większość problemów ktore mają browary restauracyjne nie będą dotyczyć mikroborwarów z uwagi na skale przedsięwzięcia.

Uwarzyć 200 litrów piwa dziennie to żaden nadludzki wysiłek.

I miast kupować instalację w cwaniackiej firmie, należy lobbować by mozna było legalizować własne instalacje.

Ty chłopie faktycznie jesteś z kosmosu... idealista się znalazł, stac Cię,żeby lobbowac??? Jeżeli stac Cię na lobbowanie (nie mylic z korumpowaniem :beer: ) to rownież powinno stac Cię na zakup instalacji za 2 mln...

Nie zamierzam więcej odpisywac na tak głupawe, utopijne i nie poparte żadnymi argumentami posty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to oficjalna oferta dot. instalacji na 2 hl...

Proponuje skontaktowac się z KS http://www.kaspar-schulz.de/index.php?article_id=5&clang=0 sprawdzic, a dopiero potem pisac tego typu posty....

Ja akurat sprawdziłem to dosyć "dogłębnie", z tą firmą i ich PH miałem do czynienia zawodowo. A jeśli informacje ze strony internetowej przyjmujesz za pewnik, to życzę Ci powodzenia. Jak będziesz miał jakieś problemy, daj znać :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baronie..

... to nie odpisuj. A oferty cwaniaków na 2hl za miliona i więcej niech sobie będą...

 

Niejeden z forum ma instalację z podobną wydajnością, a jedynie brakuje tego, by mozna było ją zalegalizować i sprzedawać piwo w swoim wyszynku.

SKoro można złożyć w warsztacie samochód lub motocykl i w tani sposób go zalegalizować, więc czemu nie taką prostą instalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat rozmawiałem z Niemcami, podczas pobytu na targach w zeszłym roku zrobiliśmy 'małą" wycieczkę z Hamburga do Bambergu i po samej Bawarii.

Tak jak mówię była to ich oficjalna oferta, a nie informacje ze strony.

Z racji dalszej perspektywy zakładania browaru 1-3 lata za szybko tego kontaktu nie odnowię, ale jakby co zapamiętam co pisałes.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 Robert.Weż się do roboty.Zacznij chodzić po urzędach,lobbuj,opracuj dokumentacje na urzadzenia,zainstaluj i otwórz browar.

To wszystko po koleji opisuj w nowym wątku:13 Robert-buduje browar.Jak to wszystko zrobisz uwierzę że jesteś człowiekiem czynu.

Rozważania filozoficzne są dobre przy piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darko

Najwidoczniej nie wiesz, że ludzie składają motocykle na ramach przez siebie zrobionych/zakupionych i ich legalizują.

Paręnaście lat temu, było to bardziej popularne z przyczyn ekonomicznych, a dzisiaj przybrało to inną forme. Ale nadal funkcjonuje.

By daleko nie szukać onegdaj sam jezdziłem takim motocyklem, który zakupiłem od czlowieka ,który sam zrobił ramę, złożył go i zalegalizował.

A stopień skomplikowania i odpowiedzialności ma sie w proporcjach 1/1000...

 

@dziadek

Nadal nie rozumiesz o co mi chodzi. Więc nie bede odpowiadał.

Edytowane przez 13Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli tak nie jest:

Jaki jest sens inwestować w browar restauracyjny, jeśli wytworzone piwo sprzedaje się w takiej samej cenie jak koncernowe?

Moim zdaniem sensu nie ma.

 

Natomiast uważam, że na rynku jest miejsce dla unikalnego piwa wytworzonego przez mikro browar rzemieślniczy i sprzedawanego bez wyszynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.