Skocz do zawartości

Pressure barrel czyli lepsza wersja kegu 5l


Luqas van Dred

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj opróżniłem moja bańkę w której było 8L i śmiało mogę wszystkim polecić jako najtańsza opcja kega. Do końca był gaz i smak ok. Jedynie kilka razy lekko doładowałem CO2 żeby było cały czas ciśnienie bo jak początkowo było ok. 0.5 bar to przy zlewaniu jednak ciśnienie spada. Baniak bez problemu wytrzymał. Jak przyjdzie nastęny kranik to uruchamiam kolejną bańkę. Teraz myślę na takimi jeszcze tylko nie wiem czy się wymyją z zawartości dobrze. http://allegro.pl/kanister-beczka-banka-10l-12l-woda-ropa-paliwo-aro-i6772872981.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak znaleźć końcówkę którą gość 'pompuje' butelkę? Chodzi mi o złączkę na końcu węża z gazem z butli. Spotkałem się jedynie z przelotowymi, a ta ma wewnątrz zawór odcinający chyba?

 

Znalazłem końcówkę.. http://www.houseofscuba.com/product/acc934.html

Widział ktoś coś takiego w Polsce?

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez używam pistoletu ale mam zamiar wymienić manometr bo ten od kół sie nie nadaje, zakres który jest potrzebny znajduję się zaraz na początku skali 

p.s.

 

to by sie nadawało ?

 

fc97886bb9151aff.jpg

http://www.ebay.com/itm/1Pc-8x28-mm-Tyre-Inflator-Valve-Connector-Air-Chuck-Ball-Foot-Tire-Clip-Lock-On-/182398347598?hash=item2a77c9e94e:g:hkMAAOSwux5YXeNl&vxp=mtr

Edytowane przez Slawmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleć coś!

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ja mam chyba to, jest i PSI i BAR i na szczęśćie nie na początku skali. To o czym pisałem, musi być z szeroką skalą, żeby było coś na nim widać.

http://allegro.pl/pistolet-do-pompowania-kol-z-manometrem-g01101-i6722627241.html#thumb/1

 

#Slawmir to to by się nadawało, tylko musisz mieć reduktor nie przepływowy a ciśnieniowy, taki jak do piwa i na nim musisz ustawić ciśnienie. Ten do spawania się nie nadaję.

Edytowane przez Puzii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

Spawalniczy nadaje się tak samo, bo też utrzymuje stałe ciśnienie. Stały przepływ to on utrzymuje tylko wtedy, gdy na ujściu jest ciśnienie atmosferyczne. Nie powielaj mitów, plz.

Edytowane przez Bielo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

Spawalniczy nadaje się tak samo, bo też utrzymuje stałe ciśnienie. Stały przepływ to on utrzymuje tylko wtedy, gdy na ujściu jest ciśnienie atmosferyczne. Nie powielaj mitów, plz.

Potwierdzam. Utrzymuje zadane ciśnienie na wyjściu, jedynie manometr jaki mam wyskalowany jest jako przepływ a nie ciśnienie dlatego stosuje pistolet do kół. Jak dojdzie dokładny manometr to zaznacze sobie pisakiem ciśnienie na PET i mniejsze na baniak 10 L albo wymienie ten prawy manometr na inny. Spawam i tak już na oko :)

beb3fdf28bc93820.jpg

Edytowane przez Slawmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja mam pytanko. Przymierzam się do kupna butli, ale z racji tego,że jestem zielony  to może polecicie jaką butlę tzn, jaką pojemność wybrać?? Mam zamiar gazować pety lub z czasem baniaki o których pisaliście wyżej, kegi nie wchodzą w grę,  I czy ten w/w reduktor jest potrzebny czy wystarczy manometr tego typu http://allegro.pl/pistolet-do-pompowania-kol-z-manometrem-g01101-i6722627241.html#thumb/2?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jestem zielony

 

 

czy ten w/w reduktor jest potrzebny czy wystarczy manometr

:D

w butli jest ciśnienie ok 50 atm więc bez reduktora ani rusz raczej chyba, że lubisz konstruowanie silników odrzutowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może taki baniak byłby lepszy http://allegro.pl/be...5947478456.htmlbaniak 27L jakby ktoś miał możliwość go zobaczyć na żywo to byłoby jasne jaki to materiał gruby.

Witam wszystkich, jestem "nowy", ale mam taki baniaczek, używam jako fermentora. Plastik jest dość gruby, ma gumową uszczelkę pod nakrętką, ale zbyt szczelny chyba nie jest. Chociaż dokładnie nie sprawdzałem, ale przy myciu roztworem OXI spod zakręconej dość mocno zakrętki syczał uwalniający się gaz i wyciekał płyn. Teraz fermentor jest zajęty, więc dokładniej nie sprawdzę. Poza tym jest dość duży - mam wersję nominalnie 25 l, a jest jeszcze 50 l, więc jak do wyszynku domowego to dużo.

Pozdrawiam wszystkich

Andrzej

 

jakbyś mógł po fermentacji zrobić foto nakrętki i gwintu zbiornika to byłoby super , może da się to jakoś uszczelnić

 

Właśnie zlałem stouta i chciałem wstawić fotki, ale wyskakuje błąd - nie można wstawiać plików jpg ?

Jak już pisałem zakrętka i plastik jest dość gruby, w zakrętce jest gumowa uszczelka, ale niezbyt szczelna, można ją wyjąć i dać inną, lub zalać silikonem.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W decathlonie dziś cos takiego mi wpadło w oczy:

https://www.decathlon.pl/pojemnik-szczelny-9-l-kajakowy-id_8306505.html

Plastik gruby, ciężko wgnieść. Oznaczony jako HD-PE, brak znaczka dopuszczenia do żywności. Czy HDPE z atestem do żywnosci i bez czymś się różni, czy to tylko kwestia czy producentowi chce się robić atest?

No i cena trochę na granicy opłacalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś wcześniej się wypowiadał, że te beczki są miękkie i mogę nie dać rady pod ciśnieniem.  Nie wiem bo w rękach nie miałem.

Używaliśmy ich w pracy, tych beczek nie da się zakręcić szczelnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując wątek jak dotąd:
1. nie ma pewności czy którakolwiek z beczek z dużym wlotem w stałej sprzedaży się nadaje

2. w Polsce nie da się kupić (chyba że szczęściem jedną sztukę) beczki pressure barrel

3. pressure cap trzeba zatem robić samemu

4. i tak trzeba mieć butlę CO2 plus reduktor plus pistolet do pompowania - cena wyższa niż nalewaka na naboje CO2 do kegów stalowych 5l

5. nawet w idealnej sytuacji pod koniec opróżniania zbiornika trzeba dodmuchać CO2 albo wpuścić powietrze - czyli w terenie partykeg ma lekką przewagę

 

Zakładając zatem że nie możemy mieć w domu kega cornelius bo za duży, a butelki 1l z zapięciem patentowym są dla nas zbyt drogie - PartyKeg jak na razie wygrywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To ja podsumuję mój eksperyment:

- beczka Young's Brew pressure barrel - niby 5 gal, ale 22-23 litry (a z galonów mokrych wychodziłoby 19L ;))

- wentyl samochodowy skręcany

- nakrętka beczki ma zaworek bezpieczeństwa, więc niewygodnie byłoby wkręcać  nią wentyl - wsadziłem bezpośrednio w beczkę

- wiertło 10 + 5 minut i wszystko działa (nawet kontrować od środka nie trzeba było podczas skręcania, bo uszczelka dawała wystarczająco duże tarcie)

- pompka rowerowa na naboje CO2, pompowanie do 1 bar (a nawet trochę więcej) i po 2 dniach jest ładna pianka, choć piwo jest płaskie (może za mało trząchałem, a może wygazowuje się przy nalewaniu...). Pompkę trafiłem o tyle fajną, że nawet po 2 dniach gaz z naboju nie wyciekł (bo nie był w całości zużyty od razu).

- kranik piknikowy z aliexpress + dwie rurki (do połączenia kranika w beczce i piknikowego)

 

Jak na razie jedna wada:

- jak trochę wytrząchać całość, żeby się szybciej nagazowało, wentyl się "moczy" przy podpięciu pompki lub manometru - zobaczymy czy na dłuższą metę to nie będzie problem

 

Jutro wieczorem odpalenie produkcyjne - może się jeszcze dogazuje :) Całość będzie w pudle styropianowym z zamrożonymi PET'ami, a przez dziurkę wystawać będzie tylko kranik piknikowy do nalewania.
Całość wydaje się być znacznie tańszą i mniej miejsca zajmującą alternatywą do kega (choć trochę mniej wygodną).

 

post-10057-0-69942200-1498763841_thumb.jpg

 

post-10057-0-44558600-1498763850_thumb.jpg

 

Edit: już wiem co było przyczyną słabego nagazowania - uwierzyłem nie temu manometrowi, któremu powinienem był uwierzyć. W związku z tym ciśnienie max. miałem z 9 PSI, a nie 15-16 jak mi się wydawało..

 

-mgr

Edytowane przez mgrabow1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akurat też coś podobnego mi chodzi po głowie - bo jednak cornelius 10l to jest kupa kasy ;/

 

Podsyłam dwa tematy od kolegów z Australii

 

2l - https://aussiehomebrewer.com/threads/ghetto-beer-engine-for-under-10-bucks.81619/  - to raczej tak by sobie na spacer iść :D

 

https://aussiehomebrewer.com/threads/building-and-using-garden-sprayer-party-kegs.21201/  - tu temat o większych modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.