Skocz do zawartości

Pressure barrel czyli lepsza wersja kegu 5l


Luqas van Dred

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się. Ja większość z tych rzeczy mam i dlatego tak napisałem. Ale dla mnie petainer jest za duży. Miejsca sopor zajmuje jak i długo by szło :) Dlatego wszystko leży, przynajmniej an razie.

Znalazłem na necie taki spryskiwacz. Cena dobra, w miejsce zaworka bezpieczeństwa można wstawić manometr. Wydaje mi się że plastik powinien się nadać patrząc do jakich preparatów jest przeznaczony. Nie wiem jak z jego grubością. W specyfikacji pisze że do 2,5 bar wytrzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma dwie zalety:

 

  1. jeśli zamierzasz na imprezie wszystko opróżnić, możesz sobie pompką zwiększyć ciśnienie i nie marnować nabojów.

  2. możesz to nosić na plecach i ludziom polewać ;))

 

No i jeszcze trzecia - wiesz teoretycznie jaką to ma wytrzymałość...

 

Zgadzam się. Ja większość z tych rzeczy mam i dlatego tak napisałem. Ale dla mnie petainer jest za duży. Miejsca sopor zajmuje jak i długo by szło :) Dlatego wszystko leży, przynajmniej an razie.

Znalazłem na necie taki spryskiwacz. Cena dobra, w miejsce zaworka bezpieczeństwa można wstawić manometr. Wydaje mi się że plastik powinien się nadać patrząc do jakich preparatów jest przeznaczony. Nie wiem jak z jego grubością. W specyfikacji pisze że do 2,5 bar wytrzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To ma dwie zalety: 1. jeśli zamierzasz na imprezie wszystko opróżnić, możesz sobie pompką zwiększyć ciśnienie i nie marnować nabojów. 2. możesz to nosić na plecach i ludziom polewać ;)) No i jeszcze trzecia - wiesz teoretycznie jaką to ma wytrzymałość...

Dla mnie takie rozwiązanie przydało by się w plener (grill, ognisko).

Nie ma jak na razie dobrego i przede wszystkim taniego rozwiązania dla pojemności ok 10 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując już od materiału, ciekaw jestem czy da się znaleźć do niego zakrętkę bez pompki... Tak żeby na spokojnie zamontować wentyl do mierzenia ciśnienia i ładowania CO2.

Jaka średnica gwintu? Jeżeli 61 mm to może ta do zbiorników 1000L IBC: https://rolmarket.pl/product-pol-9053-Plastikowa-nakretka-korek-zakretka-do-zbiornikow-1000L-IBC-fi-61mm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może taki baniak byłby lepszy http://allegro.pl/be...5947478456.htmlbaniak 27L jakby ktoś miał możliwość go zobaczyć na żywo to byłoby jasne jaki to materiał gruby.

Witam wszystkich, jestem "nowy", ale mam taki baniaczek, używam jako fermentora. Plastik jest dość gruby, ma gumową uszczelkę pod nakrętką, ale zbyt szczelny chyba nie jest. Chociaż dokładnie nie sprawdzałem, ale przy myciu roztworem OXI spod zakręconej dość mocno zakrętki syczał uwalniający się gaz i wyciekał płyn. Teraz fermentor jest zajęty, więc dokładniej nie sprawdzę. Poza tym jest dość duży - mam wersję nominalnie 25 l, a jest jeszcze 50 l, więc jak do wyszynku domowego to dużo.

Pozdrawiam wszystkich

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może taki baniak byłby lepszy http://allegro.pl/be...5947478456.htmlbaniak 27L jakby ktoś miał możliwość go zobaczyć na żywo to byłoby jasne jaki to materiał gruby.

Witam wszystkich, jestem "nowy", ale mam taki baniaczek, używam jako fermentora. Plastik jest dość gruby, ma gumową uszczelkę pod nakrętką, ale zbyt szczelny chyba nie jest. Chociaż dokładnie nie sprawdzałem, ale przy myciu roztworem OXI spod zakręconej dość mocno zakrętki syczał uwalniający się gaz i wyciekał płyn. Teraz fermentor jest zajęty, więc dokładniej nie sprawdzę. Poza tym jest dość duży - mam wersję nominalnie 25 l, a jest jeszcze 50 l, więc jak do wyszynku domowego to dużo.

Pozdrawiam wszystkich

Andrzej

 

jakbyś mógł po fermentacji zrobić foto nakrętki i gwintu zbiornika to byłoby super , może da się to jakoś uszczelnić

Edytowane przez Slawmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad

http://allegro.pl/kanister-pojemnik-na-wode-z-kranikiem-10l-i6746218489.html

albo

http://allegro.pl/kanister-pojemnik-na-wode-z-kranikiem-10-l-atest-i6153886240.html

 

W sumie nie wiem czy 400g na takie ustrojstwo to dużo, ale HD-PE chyba dość wytrzymałe jest. Poza tym kształt wygodny do wstawienia do domowej lodówki ;)

 

Do tego http://allegro.pl/pompka-rowerowa-na-co2-sigma-aero-jet-naboj-nowa-i6770757986.html

Tania, obsługuje gwintowane i niegwintowane 16g naboje, a patrząc na konstrukcję pewnie trochę ją wypychając i tanie 12g da się podpiąć :)

 

Do kompletu dwa wentyle skręcane i manometr rowerowy za 8 zeta i ekonomiczny zestaw gotowy (lub mała domowa bomba piwna... ;)

te zielone są w OBI można pomacać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad

http://allegro.pl/kanister-pojemnik-na-wode-z-kranikiem-10l-i6746218489.html

albo

http://allegro.pl/kanister-pojemnik-na-wode-z-kranikiem-10-l-atest-i6153886240.html

 

W sumie nie wiem czy 400g na takie ustrojstwo to dużo, ale HD-PE chyba dość wytrzymałe jest. Poza tym kształt wygodny do wstawienia do domowej lodówki ;)

 

Do tego http://allegro.pl/pompka-rowerowa-na-co2-sigma-aero-jet-naboj-nowa-i6770757986.html

Tania, obsługuje gwintowane i niegwintowane 16g naboje, a patrząc na konstrukcję pewnie trochę ją wypychając i tanie 12g da się podpiąć :)

 

Do kompletu dwa wentyle skręcane i manometr rowerowy za 8 zeta i ekonomiczny zestaw gotowy (lub mała domowa bomba piwna... ;)

Dodatkowo można by było wzmocnić cały zbiornik taśmą "magajwerką" Edytowane przez Drapichrust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macałeś? W sensie warto jechać obczaić czy od razu dać sobie spokój? :)

 

te zielone są w OBI można pomacać :)

 

Tak, macalem i zdecydowalem sie na te z allegro.

 

Wysłane z mojego ROME_X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatecznie jak? Twój wydaje się mocniejszy niż ten z Obi?

 

A macałeś? W sensie warto jechać obczaić czy od razu dać sobie spokój? :)

 

te zielone są w OBI można pomacać :)

 

Tak, macalem i zdecydowalem sie na te z allegro.

 

Wysłane z mojego ROME_X przy użyciu Tapatalka

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatecznie jak? Twój wydaje się mocniejszy niż ten z Obi?

 

A macałeś? W sensie warto jechać obczaić czy od razu dać sobie spokój? :)

te zielone są w OBI można pomacać :)

Tak, macalem i zdecydowalem sie na te z allegro.

 

 

 

wydają mi się podobne , jednak lepsze są o kształcie sześciana niż prostopadłościana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2. możesz to nosić na plecach i ludziom polewać ;))

W sumie na juwenaliach czy innych imprezach masowych czasem chodzą (chodzili) z takimi plecakami i leja colę/pepsi. Myślę, że takie plecaki/pojemniki są dopuszczone do kontaktu z żywnością, może warto poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. możesz to nosić na plecach i ludziom polewać ;))

W sumie na juwenaliach czy innych imprezach masowych czasem chodzą (chodzili) z takimi plecakami i leja colę/pepsi. Myślę, że takie plecaki/pojemniki są dopuszczone do kontaktu z żywnością, może warto poszukać.
Myślę, że było by bezpieczniejsze niż ten zbiornik na wodę. Tylko właśnie, czy się nadaje.

Cola to pół biedy, tu piszemy o piwie i alkoholu w nim zawartym. Jeżeli nie będzie wchodził w reakcje to git.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2. możesz to nosić na plecach i ludziom polewać

W sumie na juwenaliach czy innych imprezach masowych czasem chodzą (chodzili) z takimi plecakami i leja colę/pepsi. Myślę, że takie plecaki/pojemniki są dopuszczone do kontaktu z żywnością, może warto poszukać.
Myślę, że było by bezpieczniejsze niż ten zbiornik na wodę. Tylko właśnie, czy się nadaje.

Cola to pół biedy, tu piszemy o piwie i alkoholu w nim zawartym. Jeżeli nie będzie wchodził w reakcje to git.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

tylko jak na szybko poguglałem to tanie to to nie jest, więc nie warte zachodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tu piszemy o piwie i alkoholu w nim zawartym. Jeżeli nie będzie wchodził w reakcje to git.

 

 

Opryskiwacz ciśnieniowy 8 litrów - 37 zł.

a to ma atest do kontaktu z żywnością (alkoholem)? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo chciałem 5L, jednak jakoś tak wyszło że kupiłem 10L i powiem wam że to absolutne minimum. Mając do dyspozycji taki baniak pije się mniej niż 0,5L jednorazowo ale wychodzi mi że częściej niż z butelki. Za każdym razem idealna piana i nagazowanie już w dzień od zalania pojemnika, także nie warto inwestować w 8L zwłaszcza że chyba trzeba zostawić wolne mijesce na co2, ja wlałem 8L do 10L baniaka. Przy małej ilości wolnej przestrzeni chyba wzrasta szybko ciśnienie.

Edytowane przez Slawmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tu piszemy o piwie i alkoholu w nim zawartym. Jeżeli nie będzie wchodził w reakcje to git.

Opryskiwacz ciśnieniowy 8 litrów - 37 zł.

a to ma atest do kontaktu z żywnością (alkoholem)? ;)
Tego nie wiem. Do wody to oba się nadają

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szefowa imprezy ostatecznie zadecydowała, że 10L to zdecydowanie za mało i ma być 20L, więc porwałem się na pressure barrel od Young's Brew (z allegro). W trakcie imprezy będzie zapakowane w pudło styropianowe (takie standardowe do fermentacji), w którym mam dziurę na potrzeby chłodzenia - tą dziurą przeciągnę wężyk z kranem piknikowym (z drugiej strony wpięte w otwarty kranik). Jeśli to wyjdzie, będę z siebie zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beczka dziś przyszła - ja pierdziu, to jest naprawdę konkretny plastik. Mogę ją położyć, usiąść na niej i nawet lekko się nie zniekształci. Mam wrażenie, że ten 1 bar to tylko kwestia uszczelek/kranika. Sama beczka wytrzymałaby pewne dużo więcej :)

 

Jedyny potencjalny problem to przymocowanie wentyla - na środku nakrętki jest zaworek bezpieczeństwa, który może utrudnić nawiercenie. W samej beczce nie wiem czy da radę, bo wentyl trzeba będzie od środka jakoś złapać przy skręcaniu, a wlew nie jest zbyt duży. Zobaczę jak przyjdą wentyle.

 

 

Toto wziąłem.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6814443822

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.