Skocz do zawartości

Fermentacja a brak piany


czesio1609

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam obawy z  brzeczka IPA coopersa plus 1kg cukru. OG 1054 poczatkowe. Obecnie po 6 dniach SG wynosi 1030. Przefermentowalo jakies 4% z 7% poczatkowych. Rehydratyzacja dosyc wysoko bo w 35 st C. Puszkowe drozdze zostaly zadane przy 21 st C. brzeczki. 3 dni ciszy po czym czwartego dnia widac babelki unoszace sie do gory. piany, kozucha zero. brak bialych nalotow. piwo smakuje normalnie. czuc mocno drozdzowy smak. czy jest szansa jeszcze na faze niskich i wysokich krazkow? zawsze po 2- 3 dniach pojemnik  byl brudny od piany a tu czysty jak od nowosci. pojemnik jest niemal przezroczysty, ukryty przed UV. Pojemnik jest w temp. 19-20st. C. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe drożdże. Po 6 dniach powinieneś mieć większość burzliwej za sobą. Nie pozostaje Ci nic innego niż czekać, nie zaglądać przez najbliższy tydzień i liczyć na to, że dzikusy nie narobią szkód

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie problem temperatury (jeżeli to faktycznie było 35 a nie 40) a słabej kondycji drożdży. Patrzyłeś na datę ? Ja zawsze uwadniam suchary jak akurat z nich korzystam, około godziny wcześniej, a po 30 min dodaję trochę brzeczki żeby zobaczyć czy się budzą

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na paczce drozdzy nie bylo daty. Pucha miala dlugi termin. Ta paczka drozdzy byla inna... nie srebrna ani zlota tylko biala z podobizna z puszki coopersa. Trefne drozdze musialy sie trafic, ale juz nie zaryzykuje nawadniania w wiekszej temp niz 30st.C. Moze ktos kojarzy opisane przeze mnie drozdze i nie mial problemow?

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSQqfrWNKqt_lbvSBWRjQTiLzA_dGGJqKByri0fx-Ayl9XMy-Nj

Edytowane przez czesio1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzeczka napowietrzona elegancko. nie ma tragedii, mysle, ze cos z tego wyjdzie. zamowilem drozdze suche po 11g paczka na przyszlosc. przechowywac je w lodowce? 

Tak, w lodówce. Kilka godzin przed użyciem wyciągnij je koniecznie z lodówki. Ja zawsze mam w lodówce awaryjną saszetkę US-05. Na razie nie była potrzebna, ale zdarza się, że drożdże suche są słabej kondycji, albo starter z płynnych nie ruszy albo się zakazi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

IPA po 11 dniach ma FG 1014. Piwo ma okolo 6%. Piwo przefermentowalo bez sladu piany. tylko pojedyncze pecherzyki. Dzis rozlewam w butle

Nie za szybko?

Dokąd Ci się spieszy?

Aż zacytuję :D

 

 

Cierpliwosc jest najwazniejsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.