Skocz do zawartości

Pomoc zacieranie


danol148

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na koncie 2 warki z konserw i jeszcze 2 do zrobienia na puszkach potem chciałbym przejść na zacieranie :) Tylko nie mam kompletnie pomyślunku jak się do tego zabrać, miejsce i chęci są a to chyba najważniejsze :o , ze sprzętu to na ten moment 2 plastikowe fermentatory 33L i 2 po kiszonej kapuście wiaderka ok 25l czekają na przygotowanie. Mam zamiar to robić w pomieszczeniu o wymiarach ok 4M na 5M budynek gospodarczy do gotowania gazówka 4 palnikowa (na szczęście nie pojechała na złom z ostatnim transportem) do gotowania się zrobi jakiś gar z kwasówy o grubym spodzie aby się nie przypalało wspawa się kranik i mufę z termometrem. Do tego też jakieś mieszadełko z rurki 0.5" i kawałka blachy kwaśnej.

 

I teraz najważniejsze Kto z Doświadczonych kolegów by zaprosił na pokaz warzenia piwa bo na żywo wiadomo zawsze lepiej powiedzmy że mogą dojechać do ok 100km w 1 stronę od mojego miejsca zamieszkania i wymienić się doświadczeniami :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście chętnie bym podpatrzył...:smilies:

To teraz potrzebny 1 chętny co dwóch nas przyjmie' date=' w końcu człowiek nie jest taki żeby nie przygarną:)[/quote']

a co tam, garażu mi chyba nie rozniesiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się chłopaki nabawicie kompleksów w tym browarze. :)

Widzałem zdjęcia bardzo mi pomogą w budowie mojego, zaborę kamerę i pokręcę trochę jak dostane koncesję na kręcenie :smilies: Może się nakręci jakiś poradnik o zacieraniu dla innych :) Własnie coś podobnego chciałbym zrobić u siebie tylko nie w miedzi a w kwasie :/ wiosną rusza remont pomieszczenia gospodarczego małe wyburzenie starego kurnika i będzie to o co mi chodzi :)

Edytowane przez danol148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzałem zdjęcia bardzo mi pomogą w budowie mojego, zaborę kamerę i pokręcę trochę jak dostane koncesję na kręcenie :) Może się nakręci jakiś poradnik o zacieraniu dla innych :) Własnie coś podobnego chciałbym zrobić u siebie tylko nie w miedzi a w kwasie :/ wiosną rusza remont pomieszczenia gospodarczego małe wyburzenie starego kurnika i będzie to o co mi chodzi :smilies:

Witamy w klubie :) Całe szczęście że 95% pracy za mną. Teraz pozostaje mi dokończenie przejścia na grawitacyjny system oparty na kegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym filmem to było by dobre. Są zagraniczne na youtube a polskich co kot napłakał. I wrzucić tu:

http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?pid=42193#p42193

U Józka masz co tydzień online, to lepsze niż youtube :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.