Skocz do zawartości

Jak wysłać skrzynkę piwa?


dpiast

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wysłać skrzynkę pełną piwa (20szt) do innego miasta w Polsce. Ma ktoś jakieś doświadczenia jak to zrobić najlepiej i najtaniej?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do opakowania samej skrzynki to nie wiem (chociaż we łbie łomocze pomysł z kartonem i pianką montażową :D  ) ale zerknij tu - na zdjęciu skrzynka w prawym dolnym rogu. dostałem ją w takim stanie, butelki ani drgną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Inpost, poczta, kurier czy jeszcze coś innego

wielu ma w regulaminie, że napoi alkoholowych nie wolno przesyłać :(

 

 

i pomimo tego piwa spokojnie docierają na konkursy, ale tak, właśnie z tego powodu chcesz to opakować porządnie, bo dopóki butla nie strzeli to nikt nie będzie patrzył czy toto zgodne z deklaracją zawartości - prześwietlać będą każdą paczkę?

 

no i ja słałbym kurierem.

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wielu ma w regulaminie, że napoi alkoholowych nie wolno przesyłać :(

Ja tam zawsze próbki drożdży wysyłam ;)

 

Ja polecam kuriera (to będzie paczka do 20kg) i te 20szt nie wysyłałbym w skrzynce tylko porządnie każdą butelkę owinął folią bąbelkową i do kartonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemat : domowe piwo to jest jakiś zaczyn z wody, słodu i chmielu oraz drożdży bez akcyzy, kontroli jakości %, bez badań sanepidu itd. Czy powinno nazywać się 'piwem', napojem alkoholowym itp. ? Co napisać kurierowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba paczkomat najwygodniej. I ten patent z kartonikami w skrzynce też super. Dzięki wszystkim za rady. :-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Poczta Polska, ok. 17 butelek w kartonie, każda owinięta folią bombelkową. Doszło bez problemu. Koszt 120-140 zł. Na formularzu napisałem, że przesyłam piwo domowe jako prezent.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba paczkomat najwygodniej. I ten patent z kartonikami w skrzynce też super. Dzięki wszystkim za rady. :-)

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dokupiłem kegów, będę pewnie kilka skrzynek jeszcze sprzedawał, włączając tą z kartonikami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wysyłałem skrzynkę do Polishhops.

Chciałem nadać DPD. Skrzynkę ostreczowałem bezbarwną foilą. Paczki nie wzięli, bo nie przewożą płynów.

Wrzuciłem to w karton i nadałem UPS. Pojechało, dojechało. każdą butelkę owinąłem kartonem i wbijałem na klina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w firmie kurierskiej już kilka ładnych lat, i różne uszkodzenia się zdarzają przesyłek. Najważniejsze jest żeby zawsze bardzo dobrze zabezpieczyć towar, karton, folia bombelkowa, i więcej tym lepiej, na sztywno. Nie opłaca się na tym oszczędzać, chytry dwa razy traci.

 

Wiadomo jak trafi się na nie odpowiednią osobę to nawet "uwaga szkło" nie pomoże. Komuś coś spadnie z wysokości na przesyłkę, albo ktoś walnie naszą paczką o podłogę podczas załadunku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna skrzynka poszła ostatecznie paczkomatem. 15zł z groszami. Szła dwa i pół dnia. Wszystko całe, zdrowe i smaczne :-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.