Skocz do zawartości

pytania laika


popiolkas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) jestem tu nowy, wiec witam wszystkich ;) Bede z kolega warzył piwo po raz pierwszy, wiec mamy pare pytań amatorskich :D

 

1) Jakie chmiele kiedy dodawac, tzn aromatyczne, uniwersalne, w którym etapie gotowania brzeczki? 
 
2) Chciałbym wykorzystac sprzęt do sous vide do gotowania i zacierania, czy to dobry pomysł? Do garnka wkladam grzałke sous vide ktora moge sterowac do do 0,5 stopnia celciusza wiec bardzo precyzyjnie, na ogniu nie uzyskam takiej precyzji.
 
3) Jakiej wody uzyc? Filtrowanej z kranu, oligocenskiej, kupic w sklepie?
 
4) Kupilismy drozdze w proszku, w saszetce, kiedy je najlepiej dodac i Ci najpierw je rozpuszczac?
 
Z góry dziekuje za pomoc, pozdrawiam G

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj proszę tutejszą wikipedię, i jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania wtedy je zadaj.

Na prawie wszystkie (poza tym o sous vide) znajdziesz tam odpowiedzi.

Powodzenia!

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania są tak elementarne, że można odpowiedzieć tylko w jeden sposób: poczytajcie wiki.piwo.org Jest tego na tyle, że w jeden wieczór można ogarnąć. Jak czegoś tam nie zrozumiecie to dopiero wtedy pytajcie. 

 

Z tej grzałki bym zrezygnował. W browarze domowy nie jest potrzebna precyzja do 0,5°C w ogóle, a już co dopiero przy pierwszym piwie. Martwcie się o to, żeby piwa nie zakazić i w miarę poprawnie je przefermentować, a zapewniam was, że z piwa będziecie zadowoleni. Jak złapiecie jakieś obeznanie, to zaczniecie kombinować ze sprzętem. Na początek(a często i na koniec) wystarczy garnek, łyga i kuchenka gazowa. Warto mieć na uwadze, że najlepsi piwowarzy warzą na prostym sprzęcie. Mówił o tym na jakims wykładzie(na youtube dostępny) Łukasz Kojro(browar Faktoria, Palatum).

Edytowane przez Krzysztof Szwajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że są minusy tej grzałki. Chodzi mi o samo podejście do warzenia. Zamiast przygotować się merytorycznie, podpatrywać jak inni robią różne rzeczy, to Ty zanim zacząłeś gotować, to już komplikujesz sobie sprzęt, czego niektórzy nie robią nawet po 100 warkach. Garnek, łyga i prosty termometr rtęciowy załatwiają sprawę. To umiejętności i wiedza piwowara robią piwa a nie skomplikowany sprzęt. Trochę powarzysz i sam będziesz widział co Ci przeszkadza, co można ulepszyć, żeby było wygodniej. wszystko z czasem jak się wkręcisz. Na wstępnie nie zakaź piwa i prawidłowo go przefermentuj(wskazówki na wiki), zapewniam Cię, że może konkursu nie wygra, ale Ty i Twoi znajomi będą zadowoleni. Na konkursy przyjdzie czas.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakazić brzeczkę podczas zacierania? Higiena jest podstawą w piwowarstwie, ale na etapach zimnych.

Jakbym taki sprzęt miał to chętnie bym spróbował tak zacierać. Pytanie czy ma wystarczającą moc do zagotowania brzeczki? Jeśli planujesz to kupić specjalnie do robienia piwa to lepiej wybrać dedykowany sprzęt typu Grainfather lub Coobra albo garnek emaliowany i taboret gazowy.

Edytowane przez koholet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyrkulator się zatka zacierem, możliwe że i na grzałce coś się przypali skarmelizuje, sous vide mówi samo za siebie jak trzeba go używać

+/- 2C nie robi różnicy, to nie apteka

 

aaa i dodatkowo jaką ten sprzęt ma wydajność? te domowe często są do maks 5L

5kg słodu do tego jakieś 12-15 l wody i to jest w miarę gęste, może być tak że będą miejsca niedogrzane jak nie będziesz mieszał

przerost formy nad treścią ;)

Edytowane przez Gawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chciałem sobie ułatwic poniewaz moge doklakdnie sterowac temperatura i mam ja w domu

a mógłbyś napisać coś więcej na temat tego cudownego urządzenia bo ja tona przykład jestem słabo zorientowany w tych nowoczesnych klockach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.