Skocz do zawartości

Viking Malt - Słód wędzony drewnem wiśni


Bielo

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa: słód wędzony drewnem wiśni

Producent, pochodzenie: Viking Malt, Strzegom Polska

Strona producenta: Strona produktu

Opis:Słód na bazie słodu pilzneńskiego z odmian jęczmienia browarnego jarego, dwurzędowego typu null-lox, wzbogacony o ciekawą, owocową nutą dymu z wędzenia drewna wiśni. Niska temperatura suszenia i wędzenia nie wpływa na zmianę działania enzymatycznego i inne ważne właściwości browarne słodu.

Użycie: Do 100% zasypu

Barwa: max 10 EBC

Poziom fenoli 5-15 ppm [słód lekko-średnio wędzony]
 





Koneserzy i znawcy wędzenia
szczególnie cenią sobie pestkowe
gatunki drzew owocowych, takie jak
wiśnia, czereśnia, śliwa czy morela.
Rodzaj użytego drewna, ma wpływ
zarówno na kolor, zapach, jak i smak
wędzonek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwarzyłem kolejne grodziskie z serii różnych dymów od strzegomia i na wstępie brawa na stojąco dla wiśni.

Piwo jest co prawda bardzo świeże, dopiero co wyturlałem je w kegu, aczkolwiek aromat wędzony już jest bardzo wyraźny. Receptura banalna, 25% pszeniczny, 75% wędzony wiśnią i us-05 w 15 stopniach. Nalewam do szklanki, lekko opalizujące nieklarowne. Pierwszy niuch - szok! Prawie jak torf. Surowy, ziemisty, nawet lekko piwniczny (ale nie stęchły, tylko taki czarny aromat). Bardzo mocno kojarzący się z ogniskiem, w życiu nie czułem tyle kominka w jednej szklance.

Po drugim kuflu medytacji odnalazłem deskryptor idealnie oddający to co czuję - atrament! Piwo pachnie zupełnie jak chiński atrament HERO.

Pół godziny później nadal mam w ustach ten posmak. Szacun VM.

PS. przecież opalizacja to feeria barw benzyny na bruku, a nie mętność!

Edytowane przez Bielo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.