Skocz do zawartości

Garnek 50L ze stali nierdzewnej za 200zł


Tomek74

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Jakiś czas temu postanowiłem uwarzyć piwo o wysokim ekstrakcie co wiązało się z większym objętościowo zasypem słodów. Hmm, i tu pojawił się problem. Moja dotychczasowa kadź zacierno-warzelna, czyt. emaliowany garniec "30-o" litrowy okazuje się za mały. Potrzebny mi był większy.

Szybkie szukanie w sieci...

Mam! trafiłem na fajną okazję na aledrogo. Gar wysoki 50 L. ze stali nierdzewnej. Opis fantastyczny... "specjalnie zaprojektowane dno" itp. itd. Znając ceny podobnych garów liczyłem się z tym, że towar będzie wyprodukowany z gorszych materiałów. Czas naglił. Zaryzykowałem, zalicytowałem coś takiego jak na focie poniżej...

garnek1.jpg

 

Piękny, prawda?

Po otrzymaniu przesyłki rozczarowanie. Garniec porysowany, rodem z garażu u Ping-Ponga.

Zadałem kilka pytań sprzedawcy:

1. Gdzie jest opisywane dno o którym mowa w opisie produktu. Dna brak.

2. Jaki jest rodzaj użytej stali

3. Czy produkt posiada jakikolwiek atest do kontaktu z żywnością

 

Sprzedawca milczy a ja muszę warzyć!

2 weekendowe warki i dno garnka wyglądało tak:

garnek2.jpg

 

 

... ślad palników itp. itd.

Podsumowując. Pytajcie sprzedawców o detale. Cudów nie ma. Osobiście za około 200 zł polecam zakup garnka emaliowanego o podobnej pojemności.

Aaaaa. Finalnie sprawa zakończyła się reklamacją. Tu trzeba oddać honor sprzedawcy. Reklamacja została rozpatrzona pozytywnie i pieniądze wróciły.

Pytanie retoryczne -  co siedzi w piwie które uwarzyłem?...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czegoś. Gar z cienkim dnem, a ja go na palnik i jazda. Sprzedawca milczy, a ja muszę warzyć! Czas nagli. Normalnie pali się... Widzę co mam i muszę w tym dziadostwie warzyć.. Czego oczekiwałeś za tę cenę? Sandwicha?! Nierdzewki grubości 1,5mm z wyższej półki w gatunku 304 lub 316? Oooops, przecież sam piszesz, że liczyłeś się z tym, ze towar będzie wyprodukowany z gorszych materiałów. I miałeś nosa, nie przeliczyłeś się :-) Świadomie kupuję malucha, a potem domagam się jakości mercedesa?! Przy tak niskiej cenie produktu, należy krytycznie podchodzić do opisu aukcji, a pytania sprzedawcy zadawać lepiej przed zakupem. A co siedzi w piwie? Chyba wiesz z czego uwarzyłeś piwo?! Jakich użyłeś składników? 

 

Mam taki gar i kupując go w takiej cenie wiedziałem, ze nie ma obiecanej grubości ścianki 1,5mm. Podany ciężar temu przeczył. Chyba cały opis jakby dotyczył innego gara, jedynie zdjęcie tego. Nawet 40 cm średnicy nie ma, a zaledwie 38. W garze jednak nie widać jakichkolwiek przebarwień, zarysowań itd. Jest dokładnie taki jak na fotce. Dno jest dobrze wyprofilowane, gar się nie kołysze. A już takie miałem, w których dno pod własnym ciężarem się wyginało. Wg mnie ten niskobudżetowy gar może nadać się do naszych zastosowań. Oczywiście nie na palnik, ale na kadź z grzałką będzie już w zupełności wystarczający. 

 

Cudów nie ma? Są! Reklamacja została rozpatrzona pozytywnie   ;)

Edytowane przez PiwoLab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Fakt. Rzetelnie do faktu podchodząc nie przemyślałem możliwości użycia grzałki...

Prostując:

  1. Palnik gazowy  - nie.
  2. Grzałka - tak.
  3. Garnek stał prosto.

Mój egzemplarz miał coś nie tak. Coś poszło źle w procesie technologicznym. Nie wiem jak rodzaj urządzenia formuje ten garnek ale w moim była wyraźnie wyczuwalna chropowata powierzchnia wewnątrz gara w miejscu "łuku" na styku ściany i dna. Nie znam się również na obróbce stali. Możliwe że całość arkusza jest nierdzewna, a jeśli nie to wszelkie chropowatości są potencjalnymi ogniskami rdzy.

 

Jako laik tematu stali nadal podtrzymuję swoją subiektywną ocenę. Nadal potrzebuję podobnego gara. Mój wybór padnie jednak na emaliowany - tańszy, a i grzałkę pewnie można podłączyć. Tutaj nie wnikam w szczegóły. Może nierdzewka szybciej się grzeje albo są inne aspekty przemawiające za niskobudżetową nierdzewką. Osobiście szukam rozwiązania na palnik gazowy.

 

Wady jakie przerabiałem:

  1. Podatność na uszkodzenia mechaniczne.
  2. Ma większą średnicę

P.S. Tak paliło się. Następne okienko czasowe mojej inwazji na kuchnię - za miesiąc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.