Jump to content
Sign in to follow this  
jankoś

Drożdże do Rosanke

Recommended Posts

Zasadzam się na Rosanke. Zayp niezbyt skomplikowany (Pale Ale, monach, karmel), coś na goryczkę plus dodatki w postacji kwiatów lipy, rumianku, skórek pomarańczy. Celuję w 10-11 blg. Eksperyment totalny, ponieważ nigdy wcześniej nie warzyłem tego stylu, a jest w nim coś, co mnie intryguje.

 

Mam jednak zagwozdkę co do drożdży. Nie chciałbym bomby estrowej i belgijskiego charakteru, ale fajnie byłoby uwypuklić choć trochę jakieś kwiatki, zostawiając pełnię piwa. Jeden z piwowarów zasugerował S-04, w sumie ma to sens. Chcę użyć drożdży suchych.

 

Czy macie jakieś sugestie? Będę wdzięczny za wszystkie :)

Edited by jankoś

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Robiłem swoje Rosanke na S-04.

 

Napiszesz proszę jak piwo wyszło?

 

 

To był totalny eksperyment :) Wrzuciłem pamiętam wszystko co miałem z pozostałości po innych piwach i to co rosło dookoła domu - w smaku nie było to za dobre. Zatarłem za bardzo wytrawnie i generalnie wyszło trochę puste. Miało 11 Blg. Rozmawiałem przed robieniem z Pawłem Błażewiczem z Browaru Kormoran właśnie co do drożdży, kombinowałem żeby może dać jakieś dzikie, albo zakazić czymś te piwo :), a może piekarnicze. Uświadomił mnie, żeby tak nie kombinować i dać normalnych piwowarskich. Mój wybór padł na S-04 w sumie przypadkiem, bo takie akurat miałem w lodówce. Podsumowując moje piwo było bardziej zlewką, może któreś kwiatki, które sypnąłem były niedobrane. Warto myślę zobaczyć co Mariusz z Chłopów Bosych tam dodał: https://www.youtube.com/watch?v=axoWgw00bZA

Edited by aopon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.