Jump to content

Recommended Posts

Kompletuje graty do budowy kadzi zaciernej, mnóstwo informacji już zebrałem, ale jedna rzecz mi nie daje spokoju, jest nim tytułowy czujnik temperatury. Przeglądałem różne konstrukcje na forum i widziałem czujniki z długą i krótką sondą, montowane od góry przez wieko kadzi i z boku.

Planuje zakup sterownik PRM+ od Pamela, ale jaką sondę wybrać i gdzie ja zamontować. Ze wszystkich napotkanych sposobów wydaje mi się, że ten na obrazku jest najwłaściwszy, chociaż jest bardziej narażony na uszkodzenie niż czujnik wpuszczany do kadzi od góry do jakiejś kapilary no i z boku zawsze będzie plątał się kabel.

Podzielcie się swoimi doświadczeniami, opiszcie:

• jaka lokalizacja na umieszczenia czujnika jest lepsza,
  • jak lokalizacja ma wpływ na poprawność odczytu,
  • jak zabezpieczacie sondę przed uszkodzeniem,

post-15287-0-31480000-1491986236_thumb.jpg

Myślę, że jak na rysunku będzie najlepiej.

Oczywiście nie za wysoko, tak żeby jak tylko płyn zakryje grzałki zakrył również sondę.

Pamel ma też osłony czujnika i mufki do wspawania.

Foto z prac - tak to wygląda, sonda o długości 50mm od Pamela

Właśnie tak to sobie wyobrażałem, ale widać, że sonda wystaje sporo poza grzałki. Teraz dopiero zauważyłem, że w innym wątku też Ty opowiadałeś na post dotyczącego odległości mieszadła od grzałek. I przy tych 3mm od grzałki nie masz kolizji z sondą?

Dzięki za filmik, będę musiał niebawem zamówić sondę, żeby wszystko dokładnie wymierzyć.

A na jakie wysokości masz zamontowane grzałki, chyba troch wyżej niż pisał sprawek?

Hmm... Wiesz co pójdę za jakiś czas robić porządek w browarku. I tak muszę go rozebrać i poczyścić. Pomierzę, porobię zdjęcia i wstawię tutaj. Jakbyś chciał się jeszcze czegoś dowiedzieć to pisz:)

Tak do dwóch godzin się tam wybiorę;)

Powiedz mi gdzie kupowałeś grzałki...?

Czy kociołek to KEG 50 l ?

Podaj ewentualnie sprawdzony namiar na sklep w którym mógłbym kupić termometr taki do zamontowania w ścianie kotła... oczywiście z kwasówki.

W dniu 6.05.2017 o 23:52, Robert87 napisał:

Czujnik z nierdzewki (do wspawania mufa)

Robert, jakiej długości masz sondę? W podanym linku są dostępne rózne długości.

Czy to jest 40 mm?