Skocz do zawartości

Wycięcie otworu na kranik w wiaderku plastikowym


jmper

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam wiertło stożkowe. 

W%201.JPG?PHPSESSID=m8nt78km3mjqhs5g1gsk

 

Nie ma szans na pęknięcie wiaderka i ładnie się zatrzymuje na każdym stopniu, tak że nie przejedziesz otworu za daleko. Wióry też się nie sklejają i są łatwe do usunięcia. Robiłem nim 3 wiadra i działa to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Malinowym Nosie sprzedają mniejsze wiaderka. Robią też otwory.

 

Dzięki, widziałem. Ale na zdjęciu było wiaderko z kranikiem ciut za wysoko na mój gust :). Pewnie można się dogadać ale na razie rozważam dostępne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam wiertło stożkowe

 

Można to kupić w Castoramie?

 

W Casto mają ale za ponad 100zł, na allegro znajdziesz za 20. Ale najtańsza otwornicę tam dostaniesz za dyszkę, a za dwie już taką solidniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Malinowym Nosie sprzedają mniejsze wiaderka. Robią też otwory.

 

Dzięki, widziałem. Ale na zdjęciu było wiaderko z kranikiem ciut za wysoko na mój gust :). Pewnie można się dogadać ale na razie rozważam dostępne opcje.

 

 

Polecam na allegro jak kowal pisze. Ale otwornic nie polecam robiłem nimi dwa razy otwory trochę męczernia i trzeba uważać. Najlepsze jest to stożkowe, kilka dni zaczekasz i za 30 zł będziesz miał nie tylko do wiaderek je ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lidlu niedawno też były wiertła stożkowe (zestaw kilku chyba za jakieś 30zł?). Nie wiem tylko czy były dostępne odpowiednio duże żeby kranik zamontować, ale wierciłem nimi pod rurkę i szło bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie tak prostej czynności wymagało wsparcia, pomocy, rozwiązań technicznych...

 

Może i czynność prosta. Pewnie bym sobie poradził bez wsparcia, pomocy i rozwiązań technicznych. Coś tam dłubię czasami, jakieś narzędzia mam. Ale nie jestem tzw. złotą rączką. Nigdy wcześniej nie miałem potrzeby wycinać otworu w wiaderku plastikowym. Szukałem na forum czy ktoś o tym wcześniej pisał, nie znalazłem. To sobie pomyślałem, a zapytam tych co może to już robili, niech mi powiedzą jak, wtedy się zastanawię. W końcu po to jest to forum, nie?

No i dostałem dużo fajnych odpowiedzi, wszystkim bardzo dziękuję. Np. do tej pory nie wiedziałem że istnieje takie narzędzie jak wiertło stożkowe, a teraz już wiem.

 

A koledze wraz z kolegą paajonkiem bardzo dziękuję za merytoryczny wkład i rewolucyjną czujność w tępieniu prostoty. Tak trzymać! Naprawdę bardzo mnie zachęciliście do dalszego aktywnego uczestnictwa  w forum. Przed zadaniem kolejnego pytania (o ile się w ogóle odważę) z pewnością pięć razy się zastanowię, a potem zwrócę się najpierw do was czy przypadkiem nie jest zbyt proste. Proponowałbym też na wiki jakieś kryteria prostoty umieścić dla nowicjuszy, coby na przyszłość znali swoje miejsce i się nie odzywali bez pytania.

Edytowane przez jmper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertla-bity-mieszadla/wiertla-do-drewna/wiertla-lopatkowe-pat0d007p-peco,p195619,l448.html

 

 

wiertla-lopatkowe-pat0d007p-peco,main.jp

 

I po temacie, przejemnie tanio i prosto, we wszystkich moich wiadrach nimi wiercilem, bezproblemowo idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

występy na forum publicznym wiążą się z różnymi konsekwencjami i trzeba się z tym liczyć. Jak śpiewałem kiedyś z zespołem zawsze znaleźli się tacy co to obśmiali, mimo że byłem przynajmniej poprawny i jakoś z tym żyję. Wystarczy trochę dystansu do siebie. :) Ale można też wyjść z założenia, że lepiej się 5 minut wstydzić niż dwa miesiące ćwiczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

występy na forum publicznym wiążą się z różnymi konsekwencjami i trzeba się z tym liczyć.

 

Ależ liczę się z tym. Trochę głupio że nie znalazłem wątku o tym; nie pomyślałem że lepiej użyć Google niż wyszukiwarki forumowej. To tyle w temacie dla mnie przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

występy na forum publicznym wiążą się z różnymi konsekwencjami i trzeba się z tym liczyć.

 

 

Ależ liczę się z tym. Trochę głupio że nie znalazłem wątku o tym; nie pomyślałem że lepiej użyć Google niż wyszukiwarki forumowej. To tyle w temacie dla mnie przynajmniej.

 

Wyszukiwarka forumowa jest kiepska. Piwo.org jest bardzo dobrze pozycjonowane i wyszukiwarka internetowa wyświetla od razu wyniki. Często używam jak czegoś na forum szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.