Skocz do zawartości

chmielenie bittera


slotish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję uwarzyć bittera. W sumie z pomocą BeerSmitha udało mi się dobrać, przynajmniej jeśli chodzi o kolor, słody. Problemem jest dla mnie chmielenie. Zupełnie nie wiem jak to piwo powinno być chmielone a kilkanaście receptur które przejrzałem często się różni między sobą.

Planowana warka:

 

4 kilo Pale Ale Maris Otter

0,3 Crystal 145 EBC

 

60 minut 25g Challenger 7%

1 minuta 30 g Fuggles 5,8%

 

Nie chcę uzyskać bardzo gorzkiej wersji tego piwa - tak okolo 30 IBU mi wystarczy ( tyle mi wylicza beersmith przy takim doborze chmielu ). Czy niezbędne jest chmielenie dla smaku? Brytyjskiego ale nigdy nie piłem, więc układając recepturę wzorowałem się na English Pale Ale Primatora w którym to uderzył mnie silny zapach chmielu - czy 30g chmielu aromatycznego wystarczy aby uzyskac taki efekt?

 

Za wszelkie uwagi co do chmielenia a także i zasypu będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez slotish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję uwarzyć bittera. W sumie z pomocą BeerSmitha udało mi się dobrać, przynajmniej jeśli chodzi o kolor, słody. Problemem jest dla mnie chmielenie. Zupełnie nie wiem jak to piwo powinno być chmielone a kilkanaście receptur które przejrzałem często się różni między sobą.

Planowana warka:

 

4 kilo Pale Ale Maris Otter

0,3 Crystal 145 EBC

 

60 minut 25g Challenger 7%

1 minuta 30 g Fuggles 5,8%

 

Nie chcę uzyskać bardzo gorzkiej wersji tego piwa - tak okolo 30 IBU mi wystarczy ( tyle mi wylicza beersmith przy takim doborze chmielu ). Czy niezbędne jest chmielenie dla smaku? Brytyjskiego ale nigdy nie piłem, więc układając recepturę wzorowałem się na English Pale Ale Primatora w którym to uderzył mnie silny zapach chmielu - czy 30g chmielu aromatycznego wystarczy aby uzyskac taki efekt?

 

Za wszelkie uwagi co do chmielenia a także i zasypu będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Receptura wygląda ok, chociaż tradycyjnie używa się chmielu do nadania smaku.

Bitter właśnie nie powinien być gorzki, jedynie wyraźnie bardziej gorzki niż mild :P. A reszta dowolna, czyli jak uwarzysz to i tak będzie dobrze, nie ma żadnego kanonu co do nachmielenia. Obecnie większość browarów chmieli bittery, całkiem mocno. Czyli możesz dodać 35g fuggles na ostatnie 20 minut i 25g na ostatnią minutę.

Jaką masz wydajność przy warzeniu? Bo wydaje mi się, że 4,3kg słodu może wyjść mocniejsza wersja bittera. Proponowałbym byś celował bliżej 11, niż 14°Blg. Chyba że masz taki właśnie zamiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

 

Masz rację zmniejszę ilość słodu Pale Ale do 3,5 kilo. Rozumiem, że jeśli mam chmielić dla smaku to odpowiednio zmniejszyć ilość challengera? i jeszcze jedno mam tylko 50 gram fugglesa więc dodanie 35 g na 20m i potem 25g na 1 m odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jeśli mam chmielić dla smaku to odpowiednio zmniejszyć ilość challengera?

To już ty musisz zadecydować. Troszkę bardziej goryczkowe, czy nie. Ale ja bym policzył goryczkę i jednak starał się trzymać maksymalnie 35IBU.

 

...jeszcze jedno mam tylko 50 gram fugglesa więc dodanie 35 g na 20m i potem 25g na 1 m odpada...

To albo 30/20, albo 25/25. jakiejś ogromnej różnicy nie będzie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ty musisz zadecydować. Troszkę bardziej goryczkowe, czy nie. Ale ja bym policzył goryczkę i jednak starał się trzymać maksymalnie 35IBU.

Tak właśnie zrobie. Dla ciebie - :P

 

To albo 30/20, albo 25/25. jakiejś ogromnej różnicy nie będzie. smile

A może jako aromatycznego użyć trochę challengera? co o tym sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko' date=' że teraz używam 30g Marynki do Pilsów i mozna powiedzieć, że jest goryczka fajna.[/quote']

To jeszcze tylko napisz w jakiej postaci, bo to kluczowe.

Granulat. A ostatnio jeszcze garść szyszki, co by nie było za mało :P

 

Podeślę ci niedługo Pilsa to zobaczysz czy aby nie za mocno chmielony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Challenger jest chmielem uniwersalnym.

Ok to dam 25g fuggles na 1 minute, potem 25 g fuggles i 10g challengera na 20 minut a na pełną godzinę tam tyle challengera żeby nie przekroczyć 35 IBU. Teraz nie mam swojego komputera z beersmithem i nie mogę tego wyliczyć. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat: czy bittera chmielić na zimno? z postów Makarona (róznież w innych wątkach) wynika, że chmieli się na gorczykę głównie. Na stronie PSPD w opisie kategorii konkursowych napisane jest o chmileniu na zimno. Planowałem dodać na cichej trochę chmielu więc się zastawnawiam : czy to ma sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat: czy bittera chmielić na zimno? z postów Makarona (róznież w innych wątkach) wynika, że chmieli się na gorczykę głównie. Na stronie PSPD w opisie kategorii konkursowych napisane jest o chmileniu na zimno. Planowałem dodać na cichej trochę chmielu więc się zastawnawiam : czy to ma sens ?

 

Eeee... nie ja pisałem o balansie w kierunku goryczki. Pozatym sam smak i aromat chmielowy może być w bardzo szerokim zakresie. Od delikatnego do umiarkowanego. Aby nie wjechać w podobny poziom w porównaniu z APA. Co do piw dostępnych na rynku to wersje z browarów rzemieślniczych są chmielone na aromat mocniej niż przemysłowe wersje bittera.

Co do chmielenia na zimno, tego generalnie się nie robi, ale ważniejsze są efekty końcowe w piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.